Skocz do zawartości

LMC - Największy towarzysz Drogi Mlecznej


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę Ci powiedzieć jak go widać z obszarów zaświetlonych bo nie miałem takiej okazji. Pod dobrym "wiejskim" południowym niebem jest widoczny bez problemu jak już wyjdzie wyżej nad horyzont. Podobnie jak SMC.

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja.

No i trzeba przyznać, że 6D robi dobrą robotę. 

Ktoś powie, że Afryka - doskonale niebo. A z drugiej strony tylko 2 godziny materiału. Z naszych Bieszczad (SQM 21,90) też fajne fotki wychodzą. No a te gwiazdki z Sigmy - bajka.

 

ps

Uśmiałem się bo szybko pisząc zamiast gwiazdki wskoczyło gwizadki :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Rewelacja.

No i trzeba przyznać, że 6D robi dobrą robotę. 

Ktoś powie, że Afryka - doskonale niebo. A z drugiej strony tylko 2 godziny materiału. Z naszych Bieszczad (SQM 21,90) też fajne fotki wychodzą. No a te gwiazdki z Sigmy - bajka.

 

ps

Uśmiałem się bo szybko pisząc zamiast gwiazdki wskoczyło gwizadki :)

To było polowanie na szybko schodzący obiekt. Przy okazji odpowiedzi na pytanie kolegi poniżej sprawdziłem i skorygowałem czas :)

 

Dzięki

 

Godzinę temu, tomchm napisał:

To ja zadam jeszcze kilka pytań odnośnie ekspozycji:

1. Na jakiej przysłonie były robione zdjęcia?

2. Jaki był ustawiony poziom ISO?

3. Jaki był czas naświetlania pojedynczej klatki?

Kolejno: 2.8, 1600, 60 sek

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fota. Obiekt zapierający dech w piersiach -dość jasny jak tylko pojawia się nad horyzontem. Nie mogłem się powstrzymać i musiałem dodać to co jest esencją LMC.

Wersja z 2021 (materiał z Namibii 2019) kanał Ha. Myślę, że się nie pogniewasz, że podpinam się w wątku.

1731636318_TarantulaHaIntegrationver20210217a.jpg.68dbc7dd8e883bfdf44e2cb0a70c0675.jpg

Edytowane przez Bartosz
dopisałem daty zebrania materiału
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo , no takie opisy to tylko na tle LMC :)

 

Tak żartem: Jak już ruszy turystyka to pewnie będzie można podróżować i w tamte rejony i może nie będa pytali o szczepionkę.

Zapamiętajcie, że skręcając przy LMC na prawo do lecimy  do (El)Dorado a na lewo udajemy się do Mensy po inteligencję :D

 

LMC_2019_half_Annotated1.thumb.jpg.6e02ac534de57defff95e3eeb168a11c.jpg

Edytowane przez MaPa
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.