Skocz do zawartości

NGC4631 & NGC4656 - osobliwe galaktyki w Psach Gończych


diver

Rekomendowane odpowiedzi

Szacun za ogarnięcie tak trudnego materiału ;)

 

10 godzin temu, diver napisał:

spowodował pojawienie się walking noise, mimo stosowania ditheringu

 

Walking nosie od odrośnika? Może po prostu za mały ruch miałeś ustawiony w ditheringu?

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@diver czy ta tuba jest w karbonie?

 

W karbonie. A Twoim zdaniem na co może mieć wpływ ta okoliczność? :uhm:

 

6 godzin temu, karp_killer napisał:

poza gwiazdkami, które spączkowaciały (tak po amerykańsku z dziurką). Chyba od podbijania kolorów. Można by zaserwować im na koniec retusz.

 

Spączkowały. Nie od podbijania kolorów, ale od dekonwolucji. Coś za coś. Dzięki dekonwolucji wydobyłem trochę ostrości, ale jaśniejsze gwiazdki otrzymują wewnątrz ciemne krążki. Nie opanowałem jeszcze do końca PIX-a w tym zakresie, a może po prostu zabrakło mi już cierpliwości do tej obróbki. Oczy wypatrzyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wessel napisał:

mnie to się już po prostu nie chce robić czystego LRGB z miasta.

 

Mnie się jeszcze chce, bo nie mam innej alternatywy. Korzystam z tego, co mam. Ale robię sobie nadzieje na 2022 rok. Mój nowy dom jest w trakcie budowy, tarasowe stanowisko obserwacyjne jest już zaprojektowane (odpowiedni fundament do piera). Tam mam "obiecane" SQM 21,27 i żadnych sodowych lamp ulicznych.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi coś takiego wychodziło po podbijaniu kolorów lub transformacji asinh w Siril. Potem w PS zaznaczyłem te krążki, rozszerzyłem i wygładziłem zaznaczenie i na koniec rozjaśniłem. 

(upieram się przy spączkowaciały, bo po spączkowaceniu są spączkowaciałe, a nie spączkowałe; krakowskim targiem mogę się zgodzić na spączkowiały) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 10:50, beny napisał:

Walking nosie od odrośnika? Może po prostu za mały ruch miałeś ustawiony w ditheringu?

 

Pokażę to. Wszystkie klatki zbierane przy takich samych parametrach ditheringu.

 

Stack z pierwszych 43 klatek, zbieranych bez odrośnika.

 

Autosave_without_dew_shield.jpg.da4168647a80e9f0e691122e6af76e0d.jpg

 

Stack z kolejnych 38 klatek po założeniu odrośnika.

 

Autosave_with_dew_shield.jpg.fd4e38b4f2367d0685b8fd0d42b4f53a.jpg

 

Faktura weluru wyścielającego od wewnątrz odrośnik jest wyraźnym źródłem "ziarnistych" odblasków z wyraźnie kierunkową strukturą. Nie widzę innego wytłumaczenia tego efektu.

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.