Skocz do zawartości

Sprzedam wyposażenie zdalnego obserwatorium ScopeDome Otivar


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na mam nadzieję czasową przerwę w astro-hobby, sprzedam kompletny i skonfigurowany zestaw do zdalnej astrofotografii znajdującego się w Hiszpanii w Obserwatorium ScopeDome Otivar.
Przedmiotem sprzedaży jest zestaw astronomiczny natomiast obserwatorium nie jest częścią oferty !!!
Są oczywiście różne opcje tej transakcji, jedna z nich moim zdaniem najciekawsza obejmuje przejęcie zestawu znajdującego się w Hiszpanii u Jacka Pali.

Zestaw zainstalowany jest w 3m kopule ScopeDome i jest całkowicie sterowalny z dowolnego miejsca na Ziemi.
Co to oznacza? Zestaw działa z powodzeniem od lipca 2020. Zdalne obserwatorium Otivar to rozwijające się miejsce do zdalnej astrofotografii zarządzane przez Jacka Palę.
Miejsce położone jest w miejscowości Otivar w górach na wysokości ok. 700mnpm.
Na miejscu działa bardzo sprawny internet pozwalający nawet na ręczne prowadzenie sesji. Zebrany materiał można bez ograniczeń transferować do domowego komputera.
Opłaty miesięczne oraz serwisowe są  bardzo konkurencyjne jak na tego typu usługi lecz o ich wysokościach będę rozmawiał z osobą zainteresowana zakupem sprzętu.
Z tego zestawu wykonałem kilkadziesiąt zdjęć z tego około dwudziestu absolutnie udanych wielogodzinnych fotografii głębokiego kosmosu w tym kilka IOTD Astrobin oraz APOD.
Zdjęcia można oglądnąć na mojej stronie  http://www.astrobogdan.pl
Przestrzeganie pewnych zasad pozwala na bezstresowe fotografowanie praktycznie jak w obserwatorium pod własnym domem :-)

Po emisji tego ogłoszenia będę czekał na ewentualną zainteresowaną osobę następnie zdecyduję się prawdopodobnie na sprzedaż zestawu w częściach. Na temat ewentualnego zakupu poszczególnych elementów mogę prowadzić rozmowy już teraz.
Obserwatorium wyposażone jest w Stację pogodową ,Cloud Sensor AAG informuje nasze obserwatorium o stanie pogody jak również kamera poglądowa daje nam obraz pozycji sprzętu oraz ogólną pozycję sprzętu w kopule..
Niezależnie od tego można korzystać on-line z dwóch kamer przedstawiających aktualny obraz nieba jak również temperaturę, siłę wiatru oraz seeing.
Sprzęt jaki znajduje się w obserwatorium jest całkowicie moją własnością i zawiera następujące elementy w następujących cenach:
- pier adapter aluminiowy, mocujący montaż paralaktyczny na słupie obserwatorium - 2000zł
- montaż paralaktyczny Paramount MyT posiadający niezależną funkcję homeingu pozwalającą na zdalne odzyskiwanie pozycji na niebie - 20000zł
- refraktor apochromatycny TEC140 - 30000zł
- reduktor ogniskowej Riccardi x0,75 - 1400zł
- rotator 360 stopni Pyxis Optec 3" - 4000zł- kamera główna QHY695A - 10000zł
- zestaw filtrów fotograficznych Chroma: LRGB, HA, SII, OIII 5nm - 7500zł
- kamera guidująca Starlight Xpress Superstar mono - 1800zł
- system grzałek sterowanych (refraktor, reduktor ogniskowej, elektronika montażu)
- Flip Flat automatyczna zdalna pokrywa teleskopu z opcją flatownicy - 2000zł
- Focuser Starlight Xpress (silnik) - 800zł
- AstoLink mini 4.0 umożliwiający sterownie focuserem, wł./wył. kamery, sterowanie grzałkami, kompensację temp. oraz informacje o temperaturze i wilgotności 2 szt. urządzeń - 600zł
- komputer obserwatoryjny (dysk SSD oraz dodatkowy zapasowy dysk z wykonanym backupem) + dodatkowy zapasowy egzemplarz komputera, 2szt. - 1000zł
- stacja pogodowa Cloud Sensor AAG - 1800zł
- kamera podglądowa z szerokokątnym obiektywem ASI 179mm - 2300zł
- system zabezpieczeń przepięciowych USB
- zestaw dedykowanych zasilaczy
- okablowanie i huby przemysłowe USB
- UPS podtrzymujący napięcie podczas nieoczekiwanych zaników prądu - 2000zł

 

Całość sprzętu jest zainstalowana, skonfigurowana oraz precyzyjnie wyważona. Sprzęt gotowy jest do natychmiastowej, bezproblemowej pracy.
Instalacja, konfiguracje, regulacje oraz dopracowanie zestawu zajęło wiele tygodni intensywnej pracy. Oczywiście wymagało to również transportu i instalacji sprzętu w obserwatorium co wiązało się również z przylotem na miejsce i pobytem na miejscu.
Te mozolne i bardzo kosztowne czynności odpadają ewentualnemu nabywcy jak również szereg innych nieprzewidzianych i mocno stresujących czynności.
Zakup i przejęcie sprzętu może oczywiście rozważyć kilka osób dzieląc się między sobą inwestycjami co pozwala znacznie ograniczyć ogromne koszty tego hobby.
Szczerze powiem, że taka konfiguracja i oddanie dopracowanego, działającego zestawu powinno stanowić dużą część  mojej oferty. Tak oczywiście nie jest.
Proponowana cena to 80 000 zł  za cały wymieniony powyżej zestaw. Oczywiście jeżeli ktoś miałby ochotę pozostawić sprzęt w obserwatorium Otivar  musi liczyć się z miesięczną opłatą, jak wspomniałem do ustalenia.
Wszelkie pytania proszę kierować bezpośrednio do mnie telefonicznie pod numerem 609116266.
Rozważę wszystkie opcje lecz jednak na razie nie "rozbijam" zestawu na części !!!
Oczywiście zakładając, że ewentualny kupiec bądź kupcy zdecydują się pozostać wraz ze sprzętem w obserwatorium służę pomocą do momentu całkowitego przekazania wszystkich niezbędnych informacji na temat sprzętu i jego działania, również podczas nocy.
Jestem również otwarty na wszelkie warianty wyjazdu na miejsce jeśli będzie to tylko możliwe!

Bogdan Jarzyna,

EG.jpg

Exposure M1.jpg

IMG_3634.jpg

Kolimacja.jpg

view.jpg

IMG_5769.JPG

IMG_5768.JPG

IMG_5742.JPG

IMG_5607.JPG

IMG_5604.JPG

IMG_5736.JPG

IMG_5730.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.