Skocz do zawartości

Orion ze 135mm


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mirek01 napisał:

Nieźle... 

Ale po modyfikacji ciężko pozbyć się czerwonego zafarbu.

Ja przy stackowaniu (DSS) zaznaczam wyrównywanie kolorów 

bardzo upraszcza obróbkę.

Może w Pix też jest taka opcja.

 

 

M.

 

 

 

 

 

W DSS tylko stackujesz! Wyrównujesz kolory w PS/GIMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

Mialem 50D i wiem, ze on niezbyt dobrze sprawdza sie w astrofoto.

Potocznie zwany jest szumofonem Canona.

 

Chyba mam ten egzemplarz co ty miałeś. Ja z kolei słyszałem opinie, że C50 ma małe szumy. Teraz są lepsze typu 6D, ale ile to kosztuje. Aby aspirować do topowych fotek też należałoby zmienić obiektyw, zainwestować w lepsze oprogramowanie do obróbki i pojechać pod ciemniejsze niebo ;) . Póki co musi wystarczyć, trzeba ćwiczyć obróbkę, moze kiedyś sie zainwestuje w coś innego, ale szybciej w jakąś kamerę niż nową lustrzankę. Ja i tak traktuje DSy jako uzupełnienie fotografii planetarnej, i nie mam jakiegoś ciśnienia do gonienia czołówki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It's a kind of magic ;)

 

Przy takiej skali flaty to raczej konieczność (lub niebo północno-koreańskie). Zgaduję, że ratowałeś się sztucznym flatem i wypłaszczyłeś słabsze pyły. 

 

Na środek Oriona przyda się dodatkowo trochę materiału z krótkim czasem naświetlania. Potem posklejaj całość w PS/Gimp. Załatasz przepalenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Charon_X napisał:

Poprawione tło, ale za to wycięte za bardzo mgławice. Sztuką jest zrobić jedno i drugie. 

 

Chciałem Ci tylko delikatnie pokazać, że wszechobecną purpurę należy usunąć. A materiału jest trochę za mało żeby "zaszaleć".

 

Orion2.thumb.png.1119ba9a7445d572f4b46e0e898adffc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karp_killer napisał:

It's a kind of magic ;)

 

Przy takiej skali flaty to raczej konieczność (lub niebo północno-koreańskie). Zgaduję, że ratowałeś się sztucznym flatem i wypłaszczyłeś słabsze pyły. 

 

Na środek Oriona przyda się dodatkowo trochę materiału z krótkim czasem naświetlania. Potem posklejaj całość w PS/Gimp. Załatasz przepalenie. 

 

Używam w Pixie wyrównywanie tła. Sądziłem, że to wystarczy. Flaty to chyba w domu mogę dorobić (na białiej szafce może) i mieć już do wszystkich zdjęć z tego aparatu ?

 

41 minut temu, diver napisał:

 

Chciałem Ci tylko delikatnie pokazać, że wszechobecną purpurę należy usunąć. A materiału jest trochę za mało żeby "zaszaleć".

 

 

Spoko, widze, że teraz ci lepsza wersja wyszła. Potencjał i tak jest większy niż mi się wydawało na początku, trzeba jeszcze poćwiczyć obróbkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Charon_X napisał:

 

Używam w Pixie wyrównywanie tła. Sądziłem, że to wystarczy. Flaty to chyba w domu mogę dorobić (na białiej szafce może) i mieć już do wszystkich zdjęć z tego aparatu ?

 

 

Raczej nie. Najlepiej tuż przed lub tuż po sesji. Po czasie śmieci na twojej optyce zmienią miejsce. Flaty powinny mieć to same ISO i taką samą ostrość, co lighty. 
Oprócz tego potrzebujesz darków, żeby zmniejszyć szum - ta sama długość migawki, to samo ISO, ta sama temperatura, ostrość nieważna, bo zatykasz dekielek. W domu możesz dorobić biasy - najkrótszy możliwy czas migawki, to samo ISO. Z każdego rodzaju po 20. I to będzie komplet kalibracyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.