Skocz do zawartości

Triplet Lwa, przymiarka do wiosny cz. 2.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, simarik napisał:

Podoba mi się.  Zerkam na Twoje zdjęcia bo robisz kamerą ASI 294 MC-P, na którą poluję.

Paweł - przy okazji mam pytanie - jak zasilasz zestaw w terenie.

Dzięki!

Montaż z PowerTanka Celestrona.

Resztę z samochodu, przez przetwornicę.

 

9 minut temu, Tayson napisał:

Bardzo fajna skala, aby wypalic na maxa tidala od hamburgera.

Pogody!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a ja odpuściłem ostatnio Koskową przez wzgląd na Księżyc i pył. Szkoda. Podoba mi się takie ujęcie. Jest trochę przestrzeni naokoło trypletu. Zastanawia mnie tylko tło, czemu tak bardzo je odciąłeś? Jest czarne jak smoła :D

 

Jeśli byłaby możliwość to chętnie pomęczyłbym stacka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tuvoc napisał:

Kurczę, a ja odpuściłem ostatnio Koskową przez wzgląd na Księżyc i pył. Szkoda. Podoba mi się takie ujęcie. Jest trochę przestrzeni naokoło trypletu. Zastanawia mnie tylko tło, czemu tak bardzo je odciąłeś? Jest czarne jak smoła :D

 

Jeśli byłaby możliwość to chętnie pomęczyłbym stacka :D

Szkoda. Pomógłbyś mi rano się wykopać ;)

20210223_082719.thumb.jpg.36fc047f6c5c2ffd6622efd7bc87e2c9.jpg

 

 

Tło odciąłem, bo wydaje mi się dość kiepskie (delikatnie rzecz ujmując).

 

Link do tif'a: https://drive.google.com/file/d/1WrWTWMGuFZUoj0UcbXgIW8X6s6R0uqRY/view?usp=sharing

Męcz ;)

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, warpal napisał:

Szkoda. Pomógłbyś mi rano się wykopać ;)

 

Tło odciąłem, bo wydaje mi się dość kiepskie (delikatnie rzecz ujmując).

 

Link do tif'a: https://drive.google.com/file/d/1WrWTWMGuFZUoj0UcbXgIW8X6s6R0uqRY/view?usp=sharing

Męcz ;)

Haha, nie wiem kto kogo by odkopywał :D

 

Dzięki za stack, chętnie się pobawię.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

Pobawiłem się, ale chyba trochę przegiąłem z gwiazdkami bo zaczęły pojawiać się obwódki. Nie umiałem sobie poradzić z kolorem, wszystko było mocno żółte. Nawet kalibracja średnio pomogła.

 

No nie jest łatwo ;)

Niestety żółty odcień to piasek z Sahary.

Trochę można zniwelować w PS>Image>Adjustments>Selctive Color:

red (cyan -35, magenta +10)

blue (cyan +30, yellow -20)

Potem krzywe na warstwie  Color w dół wg uznania.

Image09_clonea.png.d8952538c6674ce121eee727c1e916e9.png.9cc701b7c9966900ecad0785b13126b2.png

Tak sobie nad ranem wyglądała M13 (to zdjęcie pod odjęciu 30% saturacji):

 

r_pp_m13_stacked copy.JPG

Edytowane przez warpal
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 10:26, warpal napisał:

więc tylko 95x90s

 

Fajny kadr, ale myślę że warto byłoby zastosować ekspozycję powiedzmy 240 sek. Wtedy pewnie woal wokół galaktyk byłby lepiej widoczny.

Brakuje mi odrobiny jasności w tle. Ale piszesz, że niebo nie było dobrej jakości, więc mocno ściąłeś tło.

Jak widzę robimy tą samą kamerką. ;) Z ciekawości - jaki gain stosowałeś zbierając ten materiał?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, diver napisał:

 

Fajny kadr, ale myślę że warto byłoby zastosować ekspozycję powiedzmy 240 sek. Wtedy pewnie woal wokół galaktyk byłby lepiej widoczny.

Brakuje mi odrobiny jasności w tle. Ale piszesz, że niebo nie było dobrej jakości, więc mocno ściąłeś tło.

Jak widzę robimy tą samą kamerką. ;) Z ciekawości - jaki gain stosowałeś zbierając ten materiał?

 

Tej nocy to wydłużenie ekspozycji chyba łapałoby już parę z piaskiem (wilgotność była średnio 75 %) podświetloną przez Księżyc.

Nie wspominając już o moim ledwie dyszącym EQM-35 pod ciężarem sięgającym 7 kilo ;)

 

W zasadzie nie zmieniam gain'u i cały czas "jadę" na 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, warpal napisał:

Tej nocy to wydłużenie ekspozycji chyba łapałoby już parę z piaskiem

 

I wszystko jasne.

 

3 minuty temu, warpal napisał:

W zasadzie nie zmieniam gain'u i cały czas "jadę" na 120.

 

Powiem Ci Paweł, że testowałem kamerkę przy różnych gainach. W moich warunkach ulicznych nigdy nie mam dobrego tła. W wyniku działania lamp ulicznych mam oczywiście potężne gradienty, które powodują mi wyraźny różnokolorowy szum tła. W takich warunkach gain 180 daje mi lepsze wyniki - tło staje się mniej kontrastowe i szum jest mniejszy. Wtedy obróbka jak możesz się domyślić, jest znacznie łatwiejsza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, diver napisał:

W takich warunkach gain 180 daje mi lepsze wyniki - tło staje się mniej kontrastowe i szum jest mniejszy. Wtedy obróbka jak możesz się domyślić, jest znacznie łatwiejsza.

Dzięki za radę! Spróbuję następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.