Skocz do zawartości

Połączenie Syn Scan Upragde EQ5 do PC - sterowniki USB-RS232


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Poszło w sposób następujący:

 

Połączenie kablem USB A - USB B

eq ustawiony na com 5 i udaję się sterować modułem eq mod obraz.png.610564b743b3f20e3165812b515bf05f.png

 

Jeżeli chodzi o stelarium tu ja mam ustawienia na

 

obraz.png.cc2814cd5e1e3303330b83fa75062936.png

 

Jeżeli dam ustawienia na Sky watcher telescope to nie mam portu COM 5

obraz.png.a1c8a219493cad1b3dbc3ea96ed5d7a8.png

 

 

Teraz tak:

 

Jak przykładowo kiedy w teleskopie widze np gwiazde polarna, przekazać to do stellarium, żeby miał punkt odniesienia gdzie się znajduje, tak jak w aligment na pilocie? :)

 

Czy jak dam w PHD2 guidowanie wlasnie tym EQMod HEQ5/6 i połączy to będzie guidował? Ma prawo to smigać?

Edytowane przez wajoman1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EQMod nigdy nie używałem, ale powinna być funkcja synchronizacji. Tak działa to np w APT, podajesz nowe współrzędne np z platesolve 2 i synchronizuje współrzędne. Kamerę do guidingu można podpiąć bezpośrednio do modułu synscan (nie na pilocie tylko ta druga puszka) i ustawić w PHD2 "on cam" i guiding zadziała nawet bez EQmodów, ascamów itd. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MattN masz na myśli autoguider w kamerze tak? Własnie chce porownać jego działanie, z ktorego korzystałem do tej pory z działaniem guidingu na kablu jak podpiąłem teraz przez USB A- B od pilota do pc. Chce zobaczyć efektywność po wykresie tych dwóch metod i sam wyciągnąć wnioski czy ugram coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kumam. Też tak robiłem. Łączyłem ASCOM jako SkyWatcher Telescope i takie samo ustawienie robiłem w PHD2. Komputer podłączony do pilota USB A-USB B. Niby to jest lepsze rozwiązanie, ale ja nie zauważyłem różnicy na tyle wyraźnej by mieć pewność że nie wynikała innej siły wiatru. A mój zestaw jest czuły na wiatr, bo na tym EQ5 to wieszałem 200/1000 czyli o dużo za dużo do astrofoto ;) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MattN właśnie chce sam wnioski wyciągnąć. Ja na eq5 dźwigam SW150/750 i jestem zadowolony i chce teraz jak najwięcej wycisnąć z setupu i sam stwierdzić w która stronę iść w zmiany.

 

Panowie po raz kolejny dziękuje za dopięcie tematu i pomoc w zrozumieniu problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.