Skocz do zawartości

USB


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Może nie stricte astro, ale na Marsie się ichnie kamery sprawdziły :)

https://www.flir.com/browse/industrial/machine-vision-cameras/modelselector/?f3138=10+GigE%2CGigE%2CGigE+PoE

Wątpie, aby były tam użyte wtyczki i gniazda USB, tylko wszystko polutowane, czyli jedno ze źródeł problemów USB znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, AdamK napisał:

Do czego służą te dwa gniazda po prawej oznaczone symbolem jakby baterii? W necie znalazłem dwa rodzaje tych hubów: jedne mają ten opis jak na zdjęciu, a inne nie mają... ale opisy dla wszystkich mówią o siedmiu gniazdach USB, nie wyjaśniają przeznaczenia tych dwóch gniazd. 

Może ktoś zna odpowiedź?

Wyglądają na gniazda o większej wydajności prądowej niż pozostałe, lub kontroler zasilania USB jest tak skonfigurowany, że nie odcina napięcia po przekroczeniu prądu przewidzianego w danym standardzie. Krótko pisząc - służą do ładowania innych urządzeń typu telefon etc.

Edytowane przez seg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seg napisał:

Wyglądają na gniazda o większej wydajności prądowej niż pozostałe, lub kontroler zasilania USB jest tak skonfigurowany, że nie odcina napięcia po przekroczeniu prądu przewidzianego w danym standardzie. Krótko pisząc - służą do ładowania innych urządzeń typu telefon etc.

Dzięki za odpowiedź! Ale normalne funkcje USB te gniazda spełniają, tak te pięć pozostałych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, AdamK napisał:

Ale normalne funkcje USB te gniazda spełniają, tak te pięć pozostałych?

Najlepiej zajrzyj do instrukcji czy specyfikacji. Tan mój hub ma dwa takie gniazda do ładowania i nie da się przez nie przesyłać danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Najlepiej zajrzyj do instrukcji czy specyfikacji. Tan mój hub ma dwa takie gniazda do ładowania i nie da się przez nie przesyłać danych.

Gdybym miał taką instrukcję czy specyfikację, nie byłoby mojego pytania... Sprawdzić też nie mogę wtykając do gniazda jakieś peryferia, bo budka stoi kilkadziesiąt kilometrów stąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AdamK napisał:

Gdybym miał taką instrukcję czy specyfikację...

 

- W trybie standardowym (niebieska dioda LED), pięć białych portów oraz dwa czarne porty otrzymają ten sam prąd ładowania - 0,5 A.

- W trybie szybkiego ładowania (zielona dioda LED), każdy z dwóch czarnych portów otrzyma 1,2 A, dla efektywnych i szybko ładowalnych baterii o wysokiej pojemności, jak bateria tabletu iPad®.

- Uruchom  DUB-H7 w trybie szybkiego ładowania, odłączając go od komputera lub wyłączając komputer. Gdy urządzenie zacznie pracować w trybie szybkiego ładowania, dioda LED zapali się na zielono.

 

Jeśli chcesz jednocześnie ładować i synchronizować urządzenie iPad®, podczas gdy jest podłączone za pomocą DUB-H7 do komputera z systemem Windows, przejdź do strony wsparcia produktu DUB-H7 na stronie www.dlink.com i pobierz program iPad_Charge.exe na komputer. Po zainstalowaniu tego programu, będziesz mógł jednocześnie synchronizować i ładować tablet iPad.

 

https://manualsbrain.com/en/manuals/619447/?page=24

 

Nie jest to napisane wprost, ale możesz używać wszystkich portów do przesyłania danych, a te dwa czarne - dodatkowo mogą dać większy prąd, jak hub jest odpięty od komputera.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

 

- W trybie standardowym (niebieska dioda LED), pięć białych portów oraz dwa czarne porty otrzymają ten sam prąd ładowania - 0,5 A.

- W trybie szybkiego ładowania (zielona dioda LED), każdy z dwóch czarnych portów otrzyma 1,2 A, dla efektywnych i szybko ładowalnych baterii o wysokiej pojemności, jak bateria tabletu iPad®.

- Uruchom  DUB-H7 w trybie szybkiego ładowania, odłączając go od komputera lub wyłączając komputer. Gdy urządzenie zacznie pracować w trybie szybkiego ładowania, dioda LED zapali się na zielono.

 

Jeśli chcesz jednocześnie ładować i synchronizować urządzenie iPad®, podczas gdy jest podłączone za pomocą DUB-H7 do komputera z systemem Windows, przejdź do strony wsparcia produktu DUB-H7 na stronie www.dlink.com i pobierz program iPad_Charge.exe na komputer. Po zainstalowaniu tego programu, będziesz mógł jednocześnie synchronizować i ładować tablet iPad.

 

https://manualsbrain.com/en/manuals/619447/?page=24

 

Nie jest to napisane wprost, ale możesz używać wszystkich portów do przesyłania danych, a te dwa czarne - dodatkowo mogą dać większy prąd, jak hub jest odpięty od komputera.

Dzięki bardzo! Mam nadzieję, że to się potwierdzi i będę miał dodatkowe dwa gniazda USB. Przy najbliższej wizycie w budce muszę to sprawdzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdamK napisał:

Dzięki za odpowiedź! Ale normalne funkcje USB te gniazda spełniają, tak te pięć pozostałych?

To miałem na myśli, ale nie dopisałem - wszystkie gniazda spełniają swoją funkcjonalność jako porty USB, a te dwa dodatkowo mają większą wydajność prądową od pozostałych aby można było ładować urządzenia prądem większym niż standardowe 500mA. Przynajmniej na logikę tak powinno być. Ja mam starszą wersję tego HUB'a - bez opcji ładowania większym prądem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady, kupiłem dwa huby USB, wydałem majątek w przeciwieństwie to posiadanych wcześniej dwóch tanich koncentratorów na 5V.

Na razie sprawdziłem jeden irracjonalnie drogi - ICYBOX IB-AC618 i działa wspaniale. Warunkiem było tu podłączeni poza dobrym hubem zasilania 12V. W tej chwili wpinam wszystko do huba w moncie, za montem wpinam to w tego dzisiaj kupionego i jednym kabelkiem do lapka, gdzie działa miodzio.

 

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste. A jak ja piszę kolegom żeby kupili konwerter USB>RS232 klasy industrial to mnie wyśmiewają. Takie rzeczy to podstawa. Dzięki wyrzuceniu węża z kieszeni mam od lat spokój w czasie sesji i jeśli coś się chrzani to na pewno nie kable, huby, zasilacze itp. Niestety najczęściej jest to soft dedykowany do astro albo kolejny kuksaniec od kolegi Billa Gatesa, którego system operacyjny właśnie nabrał ochoty na upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z wczoraj.

Montaz polaczpny po wifi przez karte wifi,  polemaster wpiety w to samo gniazdo usb co zawsze. Polemaster nie dziala. Masakryczne opoznienia w przesyle obrazu podczas ustawiania na biegu. Nie dalo rady nic ustawic obraz zamarzał na kilkanaście sekund. Co jest? Nic nie zmieniałem,  a nie dziala!

 

Po pół godziny przypomniało mi sie ze pare dni wczesniej testowo podłączyłem karte wifi usb. Po jej wyjęciu i uzyciu wbudowanego wifi wszystko zaczęło dzialac bez zajakniecia. Wlozenie wifi usb w jakiekolwiek inne gniazdo nie rozwiazalo problemu. Poprostu musialem ją odłączyć i po problemie. O dziwo karta uzywana byla pd Win7 i nie bylo żadnych problemów!  Firma Digitus.

 

Mozliwe ze chidzilo o wydajnosc prądową portów usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos tego co napisał Tomek. Jedną z pięt achillesowych SGP było dla mnie powolne działanie i zamulanie. Ściąganie zdjęcia, strecz itd utrudniały bardzo pracę, Nina robiła to dużo szybciej. Z nowym hubem zasilanym 12v SSG przyspieszyło minimum dwa razy, Nina też jest szybsza i nie wykrzacza się. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.