Skocz do zawartości

NGC 2175, test w paśmie Ha, prawie w pełni Księżyca i w pyłach zawieszonych w powietrzu z Sahary.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, _Spirit_ napisał:

Kurczaki. Jak patrzę na Twoje zdjęcia to ciągle mam wrażenie nieostrości. Z gwiazdami robisz też coś dziwnego tak jakoś dziwnie przygaszone...

kiedyś przostrzałem i teraz się boję, spox dzienx, podkręcę, muszę znaleźc balans i złoty środek :)

ale z drugiej strony tu przesyłane pliki też lecą w dół z jakością obrazu, u mnie na kompie nie jest aż tak źle

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lexx napisał:

kiedyś przostrzałem i teraz się boję, spox dzienx, podkręcę, muszę znaleźc balans i złoty środek :)

ale z drugiej strony tu przesyłane pliki też lecą w dół z jakością obrazu, u mnie na kompie nie jest aż tak źle

ale tu nie chodzi o ostrość w trakcie obróbki tylko o ostrość źle ustawioną podczas sesji. Nawet dobrze, że nie ostrzyłeś w postprocessingu bo efekt byłby...wiadomy :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, _Spirit_ napisał:

Kurczaki. Jak patrzę na Twoje zdjęcia to ciągle mam wrażenie nieostrości. Z gwiazdami robisz też coś dziwnego tak jakoś dziwnie przygaszone...

tu tylko było odszumianie i lekko podostrzone bez "grzebania" przy gwiazdach

stack_ha_600_odszumione_ABE lekko ostrzone astropolis.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tex88 napisał:

ale tu nie chodzi o ostrość w trakcie obróbki tylko o ostrość źle ustawioną podczas sesji. Nawet dobrze, że nie ostrzyłeś w postprocessingu bo efekt byłby...wiadomy :)

to jest klatka z pojedynczej ekspozycji, prośba o ocenę ostrości 

ngc 2175 g_owa ma_py foto_Light1_600sec_1x1_filter5_Ha_frame12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pav1007 napisał:

Robert, jest nieostre - ewidentnie :-(

qrcze, dostanę na głowę z tą ostrością, nie ogarniam tematu, ręce mi opadają i czuję się bezsilny :(

a nie może to byc przez pełnię i ten pył z nad Sahary ??? 

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lexx napisał:

możesz zerknąc

 

Zerkałem - nie mam dużego doświadczenia z tak małym pikselem ale małe gwiazdki bardzo rozlane - albo masz szalejący guide albo ostrość. Jaka masz skalę obrazu i jaki miałeś RMS w czasie sesji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, .zombi. napisał:

 

Zerkałem - nie mam dużego doświadczenia z tak małym pikselem ale małe gwiazdki bardzo rozlane - albo masz szalejący guide albo ostrość. Jaka masz skalę obrazu i jaki miałeś RMS w czasie sesji ?

skala 0,817 arcsec/pix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

Sprzęt mam bardzo zbliżony w parametrach do Twojego i nigdy takiego problemu z ostrością nie miałem. Sprawdzasz FWHM?  U mnie przy dobrym seeingu mam w granicach 1.5-2. Tu wygląda na duuuużo więcej.

A jak ustawiasz ostrość, automatycznie czy ręcznie?

tylko z jakim pikselem ten FWHM.. :)

 

czy autor wątku stosuje maskę Bahtinowa? To plus programik Bahtinov Grabber załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzędziel napisał:

Sprzęt mam bardzo zbliżony w parametrach do Twojego i nigdy takiego problemu z ostrością nie miałem. Sprawdzasz FWHM?  U mnie przy dobrym seeingu mam w granicach 1.5-2. Tu wygląda na duuuużo więcej.

A jak ustawiasz ostrość, automatycznie czy ręcznie?

FWHM miałem ustawiony tak jak wspominasz pomiędzy 1,5 - 2, ale zmiany podczas ekspozycji były nawet do 3 i powyżej, ustawiony był ręcznie z maski, czy to mogła byc pełnie i te zapylenie powietrza ?????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kubaman napisał:

tylko z jakim pikselem ten FWHM.. :)

 

czy autor wątku stosuje maskę Bahtinowa? To plus programik Bahtinov Grabber załatwi sprawę.

Bathinov jest, jest Grabbera jeszcze nie stosowałem, a widzę, że powinienem, dzienx 

 

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.