Skocz do zawartości

Żuraw lornetkowy Astrokrak mod z wózeczkiem DIY


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kolejna rzecz na sprzedaż - żuraw lornetkowy duży z Astrokraka, zmodyfikowany.

 

Modyfikacja polegała na wymianie oryginalnego hamulca okiennego na solidną głowicę wideo z rączką, dzięki której obsługa nawet ciężkiej lornetki 16x70 to bajka :) Oczywiście nogi statywu można wysunąc - mam 183 cm wzrostu, i obserwuje mi się bardzo komfortowo, plus jest jeszcze spory zapas. Więc wyższe osoby też mogą bez problemu korzystać.

 

Ponadto do żurawia dorobiłem składany wózeczek z płyty OSB - można bez problemu obserwować np. na tarasie czy betonowym podłożu, bez obaw, że kolce statywu się rozjadą. Bardzo też wygodne są te kółka, gdy się obserwuje z leżaka, bo można przesuwać żuraw, gdy chcemy trochę zmienić kierunek patrzenia, bez przestawiania leżaka.

 

Ale aby dostosować żuraw do obserwacji leżakowych, należy zamontować głowicę kulową!! Dla zainteresowanych wyjaśnię co i jak. Obecna kofiguracja jest dostosowana do obserwacji na stojąco.

 

Cena - 1000 PLN z moją wysyłką, choć preferuję odbiór osobisty na terenie Wrocławia i okolic, bo zapakowanie tego sprzętu byłoby pewnym wyzwaniem ;)

IMG_4013.jpg

IMG_4014.jpg

IMG_4015.jpg

IMG_4016.jpg

IMG_4017.jpg

IMG_4018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.