Skocz do zawartości

Najzabawniejsza lornetka: Night.Working 60x60 :)


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne: Powiększenie: 7 razy Średnica celu: 35mm Kąt: 8.2 stopni Minimalna odległość ogniskowania: 5.0m Średnica źrenicy wyjściowej: 5.0mm Horyzont: 17mm Względna jasność: 25.00 Mgła wodna: tak Odległość: w promieniu 3000m Night vision: wsparcie Rozmiar: 145x175mm Kolor: czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Pathfinder napisał:

O co chodzi z nadrukami (dla niewtajemniczonych pytam) 

 

Po pierwsze: 60x60 oznacza powiększenie 60x i średnicę obiektywu 60mm... Ale ma się to nijak do realnych parametrów.

Po drugie: "night.working" - wyjątkowość tej lornetki polega też na tym, że działa nawet w nocy!

I wreszcie "8mFT.AT160000m". Tutaj mogę się tylko domyślać, ale raczej nic sensownego, skoro dotyczy dystansu 160 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dopłacić 20PLN i zakupić taką, przez którą widać na 10km  :szczerbaty:

https://pl.aliexpress.com/item/4001249881153.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2f2f1401ILrfC9&ad_pvid=202103011153468977213626860010034172358_5&s=p

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bartolini napisał:

 

O kruca fiks! Ta ma metalowy korpus wykonany ze srebra (Ag) i 2000 pikseli! :hysterical:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bartolini napisał:

Zdziwiłbyś się, co sprzedawcy w marketach potrafią opowiadać.

Stoi sobie kiedyś w markecie tandetny newton, z wywieszką co i jak i za ile, a tam między innymi:

- zasięg: 11; dla nas normalka

Ponieważ stoję przy tym newtonie dłużej niż 3,5 sekundy, podchodzi do mnie sprzedawca / promotor i pyta czy może mi pomóc, albo może czy ja mam jakieś pytania. No to gram leszcza i pytam: "tak, mam pytanie - co to jest ten zasięg 11 em?"

Pan się wyprężył i mówi: tym teleskopem doskonale widać na 11 mil

 

Prawie zlałem się ze śmiechu :)

To jeszcze tu poczytajcie:

https://www.optyczne.pl/35.1-Inne_testy-Chiński_monokular_–_czyli_„witajcie_w_naszej_bajce”.html

 

 

Edytowane przez Marcin_G
  • Lubię 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin_G napisał:

Co Ty? - Geografii nie miałeś? 

 

AT to Austria. 8mFT.AT to jakiś adres strony www z Austrii :)

 

Sugerujesz, że to zakodowany przekaz o odległości Polska-Austria? Coś w stylu słynnej Płyty Pioneera? W linii prostej jest 166 km - podejrzanie blisko podanej na lornetce wartości. To nie może być przypadek, panie Langdon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądź taki polskocentryczny

to chiński produkt więc to znaczy, że Chińczyk z Chin spoglądając przez tę lornetkę zobaczy jak Austriak z Tyrolu przegląda na swoim smartfonie ulubioną austriacką stronę z informacjami ze świata

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.