Skocz do zawartości

Kupię ZWO ASI 294 MC-P (PRO - kolorowa)


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. 

5 godzin temu, franz55 napisał:

Zastanawiam się nad sprzedażą swojej. Kupiona w połowie 2020 roku. Planuje wymienić na 2600 MC-P ale najpierw muszę sprawdzić jej konfigurację z RASA 8".

 

Jak by co, to koniecznie daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, franz55 napisał:

Zastanawiam się nad sprzedażą swojej. Kupiona w połowie 2020 roku. Planuje wymienić na 2600 MC-P ale najpierw muszę sprawdzić jej konfigurację z RASA 8".

 

pasuje do choć winietuje ale nie założysz żadnego filtra. Ewentualnie złączka na zamówienie przykręcana to obudowy po wykreceniu tiltera 

 

sorki za ot

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kubaman napisał:

pasuje do choć winietuje ale nie założysz żadnego filtra. Ewentualnie złączka na zamówienie przykręcana to obudowy po wykreceniu tiltera 

 

sorki za ot

No czytałem o tym. 

Nawet jak mam szufladę stararizona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubaman napisał:

nawet, to jest kompletny OT - sorry, ale sprawdź sobie - 2600 mają wbudowany tilter i ich backfocus to 17.5mm.

294MM ma 6.5mm

Jak już OT'ujemy, to dla ścisłości - 2600 zamiast tulei (294) ma tilter. Tuleja i tilter mają po 11 mm, więc w obu przypadkach sumarycznie jest 17,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, warpal napisał:

Jak już OT'ujemy, to dla ścisłości - 2600 zamiast tulei (294) ma tilter. Tuleja i tilter mają po 11 mm, więc w obu przypadkach sumarycznie jest 17,5 mm.

no właśnie nie ma równoważności, bo tuleja to po prostu tuleja, którą można wykręcić, a tilter nie jest nakręcany. Mocuje się go śrubami do obuowy i to w nim znajduje się gwint do podłączenia kamery do toru optycznego. Jedyne co wchodzi w grę to wykręcenie tiltera i zastąpienie go samodzielnie wymyśloną złączką mocowaną na śruby do obudowy, tak by zmieściła się szuflada. RASA 8 ma 25mm BF, a jak piszą niektórzy z filtrami nawet 27mm, więc to wszystko trzeba zmieścić w 20mm.

 

Dominik, kolor czy mono, filtry są konieczne, np. CLS, dual band, tri band itd.

 

 

Piotrek, zabij mnie :)

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Piotrek, zabij mnie :)

Spoko :D

 

11 godzin temu, franz55 napisał:

Nawet jak mam szufladę stararizona? 

 

Szuflada oczywiście jest wygodna i od użytkownika zależy czy mu na niej zależy :D

Bez szuflady- trzeba by wymienić oryginalny tilter na "M54 sensor tilt adapter"  https://astronomy-imaging-camera.com/product/m42m54-sensor-tilt-plate do tego wkręcić redukcję m54>m48 https://www.astroshop.pl/inne/astoptics-m54-meski-na-m48-zenski-/p,57875 w to dowolny filtr 2" i dalej na gwincie filtrowym całość do RASA. Powinno się wszystko zmieścić w 25mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera nie jest Szczególnie ciężka, a gwint, materiał i "ciało" filtra nie odbiega znacząco nośnością od normalnych złączek. 

Można kombinować, łącznie ze zdemontowaniem filtra i założeniem odwrotnie szkiełka w oprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.