Skocz do zawartości
  • 0

Okular planetarny synta 6 wybór.


Ftraw

Pytanie

Witam serdecznie szukam w miarę dobrego okularu planetarnego do w/w synty 6 (150/1200). Chciałbym żeby okular nie był jakiś mega drogi tj granice 300-400 zł. Mam 3 typy. Skłaniam się do pow. max 200 ze względu na wiadome warunki w naszym pięknym kraju. Proszę o odp i argumenty za/przeciw jeśli można.

Ts hr planetary 6/7mm zyskujący z tego co widzę dobre opinie z budżetowych okularów.

Es 6.5 52 stopnie zyskujący dobre opinie raczej na forach zagranicznych.

Vixen LV 6mm ewentualnie 7mm.

Raczej biorę te trzy pod uwagę. Ewentualnie jeszcze bco 6mm ale myślę że komfort albo jego brak może mi przeszkadzać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym brał BCO 6mm, bo go mam i mały ER mi nie przeszkadza. A Ty wiesz jak bardzo jesteś wrażliwy na odległość źrenicy? 

Jeśli to jest podstawowe kryterium to pewnie Vixen LV 6mm. 

TS HR Planetary - mam wersję 4mm i miałem 9mm. 9mm sprzedałem bo używałem tylko BCO 10mm. Więc jeśli bardzo mały ER Tobie przeszkadza, ale nie potrzebujesz aż 20mm I chcesz troszkę przyoszczędzić to to jest okular dla Ciebie. 

ES 6.5mm 52* nie znam więc się nie wypowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo okulary z jednego przedziału cenowego raczej nie będą między sobą oddzielone przepaścią i tu zależy co kto lubi. Pewniak to BCO 6 mm za niewielkie pieniądze, jest jeszcze tani SW 6 mm 66 stopni, ten ma większy ER, Vixena LV6 dopiero kupiłem więc się nie wypowiem ale inne z innych lantanów z jakich korzystałem byłem zadowolony. TS HR to to samo co TMB Planetary II, dają ciepły odcień, spoko ER i też w miarę tanie.

 

Jeśli ma być typowo pod większy power to ES 82 stopnie bym odpuścił. Przy powiedzmy 100x to różnica ostrości obrazu między takim ES a jakimś orciakiem jest jeszcze do pominięcia, problem kiedy chcesz zapodać 150x-200x wtedy już trzeba być pod dwóch piwkach żeby nie zauważyć, że nawet BCO jest o przedział ostrzejszy od wieloszkiełkowca. Gdyby nie ER to by mój BCO 6 nie wisiał na giełdzie a tak to jestem już za wygodny żeby kleić się do okularu :) 

 

W sumie do 150/1200 nawet lepiej by pasowała ogniskowa 7 mm, taka bezpieczniejsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, lolak89 napisał:

Gdyby nie ER to by mój BCO 6 nie wisiał na giełdzie

No właśnie, krótki odstęp od oka może być odstraszający dla niektórych. Dla mnie np. jest na granicy komfortu i brudzę soczewkę rzęsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Ftraw napisał:

Trochę ponad budzet delikatnie mówiąc. Wiem że do foto korektor to super sprawa ale czy w wizualu też zobaczę taka różnice?? 

Skoro kamera widzi poprawę obrazu  tym bardziej to zobaczy oko mam taki korektor i jest dużo lepiej  z korektorem niż bez niego.:astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.