Skocz do zawartości

M 101 Fota wykonana w ramach testu nowego setupu. Jak zawsze prośba o pomoc i porady.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pablo12311 napisał:

Jest potencjał w nowym setupie. Popracuj jeszcze nad gwiazdkami. Na pewno magenta do usunięcia.

dobra, dzienx, to zdecydowanie zawaliłem, a to takie proste, w Astro akcjach jest taka gumka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mirekk napisał:

Wszystko wygląda nieźle. Pozostaje uzyskać o wiele więcej materiału i trochę bardziej zagłębić się w obróbkę. 

fakt, łapałem co natura dawała, było okienko pogodowe, więc podzieliłem wszystkie kanał, co by się na jedną krótką sesję załapało RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rambro napisał:

Fajne ta galaktyczki w rogach ... M101 też ujdzie ... ;)

 

35 ekspozycji 120sek na każdy kanał RGB, skala 0,861 "/px  ... a luminancji nie strzelałeś ?. 

też, ale była robiona pierwsza i to 25 stopni nad horyzontem, gwiazdki wyglądały jak cycki, wszędzie były cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki,cycki, to chyba przez tego 8 marca   hahahahahah 

:rofl::hysterical:

158997853_4056876314323238_1751528431093694229_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lexx napisał:

Fota wykonana w ramach testu nowego setupu.

 

Nie wiem, jakie są nowe elementy Twojego setupu?

Jakościowo materiał jest moim zdaniem dobry. Zazdroszczę Bortle 3-4. ;)

Trochę szumi, ale przy tak małej ilości materiału musi szumieć. IMHO ramiona galaktyki są zbyt niebieskie i to chyba raczej nie jest rzecz gustu. Choć gdyby się ktoś uparł, z "artystycznego" punktu widzenia mogą być niebieskie. :)

Jeżeli chodzi o gwiazdki, to faktycznie na niektórych pojawiła się obwódka w kolorze magenta. To chyba przez majstrowanie kolorami przy galaktyce?

W każdym razie potencjał jest. :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, diver napisał:

 

Nie wiem, jakie są nowe elementy Twojego setupu?

Jakościowo materiał jest moim zdaniem dobry. Zazdroszczę Bortle 3-4. ;)

Trochę szumi, ale przy tak małej ilości materiału musi szumieć. IMHO ramiona galaktyki są zbyt niebieskie i to chyba raczej nie jest rzecz gustu. Choć gdyby się ktoś uparł, z "artystycznego" punktu widzenia mogą być niebieskie. :)

Jeżeli chodzi o gwiazdki, to faktycznie na niektórych pojawiła się obwódka w kolorze magenta. To chyba przez majstrowanie kolorami przy galaktyce?

W każdym razie potencjał jest. :)

ta nowość to jak może zauważyłeś powyżej w opisach to teleskop, qrczaki tak te ramionka u mnie wychodziły i nic konkretnie przy nich nie majstrowałem, a gwiazdki jak zawsze do poprawki na przyszłość, dzienx za opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@lexx ma ostre zdjęcia :)

Setup galaktyczny. Ogniskowa prawie 700mm , bardzo mały pixel. W Polsce to przeważnie wyzwanie..... i to duże przy klatkach naświetlanych w minutach. Ostatnio jakiś lepszy seeing bywa ale to natura wiosennego nieba jak dla mnie.

Edytowane przez MaPa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.