Skocz do zawartości

M81 & M82 czy to są pyły IFN ???


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pav1007 napisał:

Nie przesadzaj Tomek. To IFN które są wyciągnięte za uszy i tyle - nie wiem dlaczego sądzisz, że zmienione w babole (bo wyciągnie za bardzo?). Już nie bądźmy takimi purystami.

 

@lexx Tak, to IFN - nie waż się nawet procesować ich z taką ilością materiału. Jak chcesz, żeby wyszły i nie powodowały frustracji Tomka :-) to zbierz kilkukrotnie więcej materiału. Jak zbierzesz to będzie na prawdę DOBRE zdjęcie, żeby nie powiedzieć bardzo dobre. Fajnie widać Holmberg IX :-)

A, że tak wtrące tutaj swoje 3 grosze :) 

Tomek to jakaś wyrocznia czy cuś???

 

Lexx baw się astrofoto - chyba robisz to dla siebie?  A nie dla poklasku?

Świetnie wyszły te ifny :)

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi kochani przedmówcy, ja tylko mocno podczas obróbki wystreczowałem stacka i wyszło teki cóś, czyli w końcowej konkluzji IFN-y. 

Ta fota to suma w/w strecza i lekko pomizianych galaktyk. Nie chodziło mi o eksponowanie IFN-nów tylko nie miałem pewności i na przysłowiowym kolanie zapuściłęm fotę, która nota bene mi się bardzo podoba. Ta surowość LFN-ów i delikatne galaktyki. :)

 

Edytowane przez lexx
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

A, że tak wtrące tutaj swoje 3 grosze :) 

Tomek to jakaś wyrocznia czy cuś???

 

Lexx baw się astrofoto - chyba robisz to dla siebie?  A nie dla poklasku?

Świetnie wyszły te ifny :)

dzienx za otuchę, ale ja naprawdę miałem co do nich wątpliwości i pronto zapuściłem fotę, ale fakt co do zabawy, astro foto to jest moje Mount Everest i robię to aby się tam dla siebie samego wspiąć :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lexx napisał:

 

Czy to są babole, czy pyły IFN ???

 

A kolega tak czasem patrzy na tematy w tym dziale ? :)

Nie dalej jak kilka dni temu wrzucałem dokładnie taki temat no ale nie potraktowałem tak ostro materiału po prostu ;)

 

Tak to IFN

 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaPa napisał:

A kolega tak czasem patrzy na tematy w tym dziale ? :)

Nie dalej jak kilka dni temu wrzucałem dokładnie taki temat no ale nie potraktowałem tak ostro materiału po prostu ;)

 

Tak to IFN

 

 

 

 

 

Nie bardzo rozumiem jakaś konfuzja, faux pa popełniłem ??? ;) piękną fotę zapuściłeś 

Edytowane przez lexx
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MaPa napisał:

Zdziwiłem się, że się zdziwiłeś, że widzisz IFN w tym obszarze po moim temacie.

Chyba że to taka forma retoryczna dla nadania klimatu w poście, no cóż może nie zrozumiałem :) Cheers :piwa:

Pod słowem chytrusa, to mi wczoraj wyskoczyło i jako, że jestem nowicjusz w astro foto, nie byłem pewien czy to jest IFN. Bardzo emocjonalnie i z gorącą głową do tego podszedłem i w 10 minutek to co zeszło mi wczoraj z telepa stwikowałem i zapuściłem z nieśmiałym pytaniem, czy to, to o czym mama podejrzenia. Tak po prawdzie nigdy mi nic takiego na żadnej focie nigdy nie wyszło. pozdr. Czystego nieba i spokoju ducha :) :friends::Beer:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lexx napisał:

Pod słowem chytrusa, to mi wczoraj wyskoczyło i jako, że jestem nowicjusz w astro foto, nie byłem pewien czy to jest IFN. Bardzo emocjonalnie i z gorącą głową do tego podszedłem i w 10 minutek to co zeszło mi wczoraj z telepa stwikowałem i zapuściłem z nieśmiałym pytaniem, czy to, to o czym mama podejrzenia. Tak po prawdzie nigdy mi nic takiego na żadnej focie nigdy nie wyszło. pozdr. Czystego nieba i spokoju ducha :) :friends::Beer:

Tak samo ostatnio miałem z tamtym rejonem :) Nie byłem pewien czy to jakiś dziwny szum czy pył :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.