Jump to content

Rekin goni swoją ofiarę, czyli LDN 1235/1251


Recommended Posts

Fajna fotka, tylko ta dziwna "kaszkowatość".   Ale jak materiału mało, to trudno spodziewać się spektakularnych efektów. Koniecznie dozbieraj materiału. Bo kadr urokliwy i materiał z wielkim potencjałem.

Kompletuję identyczny zastaw foto, tym wnikliwiej analizuję każdy szczegół. 

Ilu klatek użyłeś i czy korzystałeś z  jakiegoś filtra?

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Kadr piękny, pyły też, mimo, że widać niewystarczającą ilość materiału - jednak przy takim ciągnięciu za uszy strasznie obrywają gwiazdki, które już takie piękne nie są ;)

Zdecydowanie warto dopalić i delikatniej potraktować gwiazdki.

Ps. Napisz ile tego materiału zebrałeś, w jakich klatkach i na czym kotek jechał :)

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki, materiału ostatecznie wyszło 28x 180s, czyli jak na taki obiekt to prawie nic :) Kotek powieszony na EQM-35 PRO. Wolałem jednak pociągnąć za uszy, bo pokazywanie takich obiektów jak ledwo odstają od tła mija się z celem wg. mnie.

 

Filtr miałem założony tylko UV/IR-cut, skoro i tak muszę jechać za miasto to tym bardziej dodatkowe filtry niepotrzebne. No i oczywiście, zdecydowanie w planach jest dopalić jeszcze kilka razy tyle. Oczywiście jak pogoda pozwoli.

Link to post
Share on other sites

To zdecydowanie  nie jest obiekt "miejski" ani nawet "podmiejski". Zresztą - to moje zdanie- fotografowanie w broadband z filtrami polepszającymi ciemnych mgławic jest niezwykle trudne, a osiągniecie dobrych efektów praktycznie niemożliwe. Ale jak to zwykle- próbować warto. Ale co ty zrobiłeś z tymi dużymi niebieskimi gwiazdami to pojąć nijak nie mogę....

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wessel napisał:

To zdecydowanie  nie jest obiekt "miejski" ani nawet "podmiejski". Zresztą - to moje zdanie- fotografowanie w broadband z filtrami polepszającymi ciemnych mgławic jest niezwykle trudne, a osiągniecie dobrych efektów praktycznie niemożliwe. Ale jak to zwykle- próbować warto. Ale co ty zrobiłeś z tymi dużymi niebieskimi gwiazdami to pojąć nijak nie mogę....

 

To nie ja, to Cirrus :)

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Tayson napisał:

Obrazek 200x300px spoko. Czytajac komentarze nie bede klikac dalej.

 

Zdjęcia raczej się ogląda w takiej formie w jakiej są przedstawiane. W jakimś muzeum też oglądasz z lupą obrazy?

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście w miniaturze zdjęcie wygląda bardzo dobrze i jest przyjemne w odbiorze , no może poza nierównym tłem . Oczywiście autor może napisać że niebieska tonacja mu odpowiada i tak może być ale trochę niebieskiego i zielonego jest do zdjęcia. Po powiększeniu do pełnych rozmiarów widać że coś niedobrego stało się w tych ciemniejszych partiach, na pyłówkach wyglądają jak odcięte placki bez przejść tonalnych.

Edited by gryf188
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie chłopaki za komentarze :) Odnośnie niebieskiego, to szukałem sobie zdjęć referencyjnych i te, które najbardziej mi się podobały właśnie wpadały w taki niebieski, ale oczywiście rozumiem, że może się nie podobać. Jeżeli chodzi o jakość to tutaj jest to oczywiste i statystyka jest nieubłagana ;) W tamtych pyłówkach nawet przy spoko niebie rejestrują się minimalne kontrasty i tu trzeba jeszcze wiele godzin, żeby było czysto. Tak czy siak jestem jeszcze na takim etapie, że cieszy mnie niezmiernie, że te obiekty mimo wybitnie niesprzyjających warunków w ogóle mi wyszły na zdjęciu, jakkolwiek jakość niezadowalająca i wielu z was pewnie wstydziłoby się takie pokazać :D

Jednak wydaje mi się, że wiem co robić i obiecuję, że jak dopalę odpowiednią ilość, będzie gładko jak pupa niemowlęcia, a @Tayson i @wessel nie będą musieli stosować kropli na oczy po zobaczeniu :P 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, OBERON RD napisał:

Ni ma rekina :Cry:

Jakby pogodzić mgławicę z 1 a gwiazdy z 2 - byłaby rewelacja!

Patrząc na lajki - na tym forum fejsbookowa czyli 1 wygrywa :szczerbaty:

Daj trochę czasu drugiej wersji :) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 247 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.