Skocz do zawartości

Flatownica DIY na folii EL, średnica pod Samyanga 135 mm - do dokończenia


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam nie dokończoną flatownicę DIY, którą robiłem pod Samyanga 135 mm f/2,0.

 

Składa się z białej folii elektroluminescencyjnej, umieszczonej między kilkoma wastwami grubej tektury. Z jednej strony jest otwór na obiektyw, dopasowany rozmiarem do średnicy osłony przeciwsłonecznej Samyanga. Na ten otwór jest założona "matówka" z mlecznego plexi ok. 10x10 cm, ale trzeba ją dobrze wycentrować względem otworu, bo teraz jest odrobinkę niecentryczna i jeden bok wychodzi ciut ciemniejszy. Flatownica jest częściowo sklejona taśmą klejącą, oraz ma gustowną zatyczkę, dopasowaną rozmiarem do otworu ;)

 

W komplecie zasilacz 12 V do gniazda zapalniczki samochodowej, a do samej flatownicy przyczepiony jest zasilacz folii EL, to się chyba nazywa "inwerter" czy coś w tym stylu. Ma przełącznik trzypozycyjny, albo OFF, albo ON, albo miganie.

 

Ogólnie trzeba do tego projektu przysiąść i go dokończyć, ja już nie chcę się w to bawić, bo po pierwsze do flatów używam tabletu, a po drugie przesiadłem się na EDka 80 i ta flatownica jest za mała.

 

Cena - hmm, na początek może 100 PLN z moją wysyłką paczkomatem InPost? Sama folia EL 10x10 cm kosztuje na Allegro ok. 70 PLN...

flatownica_01_IMG_4183.jpg

flatownica_02_IMG_4184.jpg

flatownica_03_IMG_4185.jpg

flatownica_04_IMG_4186.jpg

flatownica_05_IMG_4213.jpg

flatownica_06_IMG_4212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel folii EL ma 10,5 x 15 cm, a wewn. średnica odrośnika ED 80 ma ok. 11 cm (właśnie zmierzyłem). Czyli trochę za dużo. Chyba, żeby zrobić gruby dyfuzor, wchodzący głęboko w odrośnik, to wtedy może światło by się wystarczająco rozproszyło... Ale raczej bym tak nie kombinował, biorąc pod uwagę że flaty to jest delikatna i ważna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.