Skocz do zawartości

Redcat ryska


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś redcata, nówkę w teleskopach.pl. W sklepie rzuciłem na szybko okiem na soczewkę frontową i niczego złego nie zauważyłem ale po przyjeździe do domu widzę ryskę, ok 3mm na skraju soczewki (nie na samym skraju ale bliżej niż względem środka) widoczna dość dobrze chociaż jedynie pod odpowiednim kątem światła. Wygląda na bardzo płytką, powierzchniową. Może to bardziej otarcie powłok. Pytanie czy warto to reklamować, czy ma znaczenie? Po sprzęt jechałem do Wawy z Lublina. W razie czego wiec odsyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kjacek napisał:

Moim zdaniem warto reklamować. Bo gdy będziesz chciał go sprzedać, to o tej rysce napiszesz i ludzie będą się targować o cenę. A niektórych może to odstraszyć. 

 No właśnie... Napisałem przed sekunda do teleskopów, zobaczymy jak się ustosunkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakieś zabrudzenie? Kupiłem kiedyś w USA Sigmę 28-70/2.8 do Canona (SLR). W hotelu zobaczyłem na frontowej soczewce ryskę. Pojechałem do sklepu reklamować. Duży Pan Za Ladą popatrzył, wyjął specjalną flanelkę, potarł i nie było ryski.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, apolkowski napisał:

Nie jest to jakieś zabrudzenie? Kupiłem kiedyś w USA Sigmę 28-70/2.8 do Canona (SLR). W hotelu zobaczyłem na frontowej soczewce ryskę. Pojechałem do sklepu reklamować. Duży Pan Za Ladą popatrzył, wyjął specjalną flanelkę, potarł i nie było ryski.

 

Teoretycznie może tak być ale bez przecierania się nie przekonam a tego robić nie chce bo wtedy są dwie opcje:

1 Rysa okaże się nie być rysą i zniknie - wtedy jest OK.

2 Okaże się jednak rysą (nie zniknie) ale zyskam dodatkowo ślady-smugi po czyszczeniu (zawsze jakieś powstają) co mocno utrudni reklamację bo sprzedawca może uznać że nieprawidłowo czyściłem optykę i sam spowodowałem to zarysowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh straszne!. Ryska!.

Za chwilę kupujący używki będą chcieli certyfikat od notariusza, że sprzęt jest jak nowy!.

Co się z ludźmi dzieje.....żenuła.

 

A co do Twojego nowego nabytku, też bym jednak reklamował.

Nowy sprzęt nie powinien mieć widocznych wad, a tym bardziej na optyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.