Skocz do zawartości

M81 z Newtona 16" ONTC


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, kubaman napisał:

16" !

mam nowy cel w życiu :)

fotka super, nierówne tło, i można więcej wyciągnąć z samego środka, ale jest super

Kuba wal od razu w 20" nie ma co się rozdrabniać :D

Dzięki :) Zdaję sobię sprawę z nierównego tła - muszę popracować jeszcze nad warsztatem. Zdaję sobię też sprawę z tego że gdyby użyć dekonwolucji można wyciągnąc detal. To jest wersja soft, na pewno nie ostateczna...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubaman napisał:

Gwiazdki minimalnie pojechane, a to przecież ASA.. ja właśnie klepię skalę 0,31 bez guidingu na ioptronowym złomie

Raczej to nie to, choć wykluczyć nie mogę bo zdarza mu się mieć losowy dryf na poziomie ~1" / min. Raczej to kwestia astygmatyzmu ( muszę spróbować poprawić kąt LW ) lub kolimacji - konikalne LG trzyma się w celi na 3 szpilkach M6 wpuszczonych w szkło - ich odpowiednie dociągnięcie okazało się kluczowe. Dla kolimacji jak i modelu nieba który bazuje na platesolve. Tematy są ze sobą powiązane. Po kilku miesiącach doktoratu mogę coś na ten temat powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Darek_B napisał:

Marcin wrzuć stacka.

https://www.dropbox.com/s/5ra9aaj9or0iq4w/m81.tif?dl=0

2 godziny temu, mack_mnk napisał:

Atakowałeś już może jaką gromadę kulistą na krótkich klatkach?

jeszcze nie, dopiero uporałem się z kolimacją

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzędziel napisał:

W tej galaktyce bardzo warto dopalić Ha, szczególnie jak robisz pod średnim niebem.

Sporo tam wodoru w ramionach, choć osobiście nie przepadam za łączeniem Ha i RGB. Tak wiem, pewnie jestem w mniejszości :)

Może kiedyś rorobię się jakiejś kamery mono to dopalę. No chyba, że można użyć filtra Ha 35nm lub 7 nm z OSC :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzędziel napisał:

Dziwne, że flaty nie zadziałały. Przecież jak stackujesz w DSS z dodanym flatem to nie ma prawa nie wyjść. Może cos poszło nie tak przy ich robieniu. Masz taką dużą flatownicę, czy waliłeś skyflata czy jeszcze jakoś inaczej?

Piotrek, robiłem skyflaty- ok 60szt w różnych częściach nieba pod różnymi kątami aby masterflat był maksymalnie uśredniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Kuba, trzeba rozkminić, to trudna sprawa i szczerze mówiąc nie ogarniam przyczyny. Sam też dawniej miewałem problemy z flatami, ale od kiedy zacząłem robić pełną kalibrację (stosuję 20 flatów, 50 darków i 100 biasów) problem zniknął jak ręką odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.