Skocz do zawartości

Refraktor ED 120 Equinox z wyciągiem Baadera


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rozważam sprzedaż refraktora ED 120/900 w wersji Equinox. Kupiony kilka lat temu na forum Astromaniak od kolegi @tomeczz, z odbiorem osobistym, więc nie był rzucany przez kurierów :)

Wyposażony w pancerny wyciąg Crayford Baadera, chyba poprzednia wersja Baader Steeltrack. Gniazdo na końcu jest 2", ale średnica tubusa wyciągu jest większa niż typowe 2". Wyciąg jest wyposażony w rotator, oraz umożliwia precyzyjną regulację nachylenia tubusa w osi góra-dół. Tak czy siak - można na tym wieszać ciężkie okulary 1 kg, i nic się nie ugina :)

Optyka - w znakomitym stanie, jest trochę drobnych paproszków na soczewce z przodu, ale nawet tego nie usuwam, żeby czegoś nie zarysować - nie mają kompletnie żadnego wpływu na obraz.

Z okularem 40 mm - świetny do przeglądu nieba. W większym powiększeniu gromadki otwarte i większe gromady kuliste rozbija w pył, a Droga Mleczna wygląda super - drobniutkie gwiazdeczki, każda osobno, nie ma porównania do achromatu 120/600. Do planet jest dla mnie trochę za ciemny, ale większość planeciarzy uwielbia takie refraktory ;) W zestawie walizka do ED 120, w której refraktor pięknie się mieści.

Cena - kilka lat temu dałem za niego 5000 PLN, i tyle bym chciał odzyskać, z ewentualną niewielką możliwością negocjacji ;)

Odbiór raczej osobisty, nie zaryzykuję wysyłania takiego cacka kurierem. Mieszkam we Wrocławiu, mogę kawałek gdzieś podjechać. W sobotę 27.03.2021 jadę do Siemianowic Śląskich, więc można się umówić gdzieś po drodze na trasie Wrocław - Katowice :)

ED120_01_IMG_4407.jpg

ED120_02_IMG_4408.jpg

ED120_03_IMG_4409.jpg

ED120_04_IMG_4410.jpg

ED120_05_IMG_4411.jpg

ED120_06_IMG_4412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.