Skocz do zawartości

Najbardziej żałuję, że sprzedałem...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mamy na Forum temat traktujący o najbardziej udanych i najbardziej nieudanych zakupach związanych z naszym hobby. Do kompletu proponuję wątek, w którym wyspowiadamy się z naszych błędnych decyzji, gdy sprzedaliśmy, a potem żałowaliśmy. Chyba każdy z nas przez to przeszedł.

 

Zacznę od siebie. Największym błędem była sprzedaż dwóch tomów "The Night Sky Observer's Guide". Chciałem dozbierać gotówki już nie pamiętam na co i sprzedałem obydwa tomy. Bardzo szybko pożałowałem tej decyzji i kupiłem je ponownie, gdy tylko nadarzyła się okazja. Te tomiszcza - wraz z atlasem Interstellarum - po prostu trzeba mieć!

Jeżeli chodzi stricte o sprzęt, dużym błędem była sprzedaż refraktora FS102, który dostarczył mi mnóstwo obserwacyjnej frajdy z planetami i gwiazdami podwójnymi w rolach głównych (m.in. pokazał Syriusza B). Dość długo czekałem na okazję, aby ponownie kupić ten teleskop lub jego większego brata FS128. Dopiąłem swego dopiero po prawie trzech latach.

 

Nie chcę się wymądrzać, ale czasem lepiej dać głowie ostygnąć i na spokojnie się zastanowić, zanim coś się sprzeda pochopnie. 

Zapraszam do dzielenia się swoimi historiami - ku przestrodze i pożytkowi Forumowiczów.

 

Paweł

  • Lubię 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadeopulous napisał:

sprzedaż "złotego chłopca" SW ED80 Gold :(

 

 

Godzinę temu, bartolini napisał:

Z teleskopów:
SW Mak127 i ED80

Z okularów:

Pentax XL40 i Nagler 12T4

:(



Hej..Teleskopy niewielkie, popularne a więc łatwe by wejść w ich posiadanie ponownie.... Czemu ich żałujecie?... Czy dlatego, że małe, łatwe w użyciu na szybko a jednocześnie można już sporo zobaczyć?..... Jestem ciekaw co sprawia,że tęsknicie za nimi..... 

Edytowane przez krzychb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, krzychb napisał:

 



Hej..Teleskopy niewielkie, popularne a więc łatwe by wejść w ich posiadanie ponownie.... Czemu ich żałujecie?... Czy dlatego, że małe, łatwe w użyciu na szybko a jednocześnie można już sporo zobaczyć?..... Jestem ciekaw co sprawia,że tęsknicie za nimi..... 

nie musiałbym teraz szukać a co gorsza kupować czegoś lepszego niż achromat :|

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nieużywany HEQ5 z Newtonem 200/1000. To było jakoś w 2016 roku, miałem uczyć się astrofotografii ale mnie to przerosło. Teraz żałuję, zbyt łatwo się poddałem, a w tej chwili byłbym o kilka lat mądrzejszy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astrobuff napisał:

Swarovski Habicht 10x40 W

No widziałem i ma dostęp do takiego cacka tylko tylko w wersji W GA. 

Jakbyś bardzo tęsknił to śmiało pisz PW bo stan kolekcjonerski, a może będzie do zbycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.