Skocz do zawartości

Najbardziej żałuję, że sprzedałem...


Rekomendowane odpowiedzi

SW 80/400 z wyciągiem  GSO 2 cale. Używałem pod domem prawie codziennie, bo był gotowy na obserwacje po 2 minutach. 

Szukacz ATM 12x70 z obiektywu Sky Mastera który sam zrobiłem. Było w nim widac o wiele więcej niż w zwykłym 50mm. Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nord napisał:

SW 80/400 z wyciągiem  GSO 2 cale. Używałem pod domem prawie codziennie, bo był gotowy na obserwacje po 2 minutach. 

Nie żałuj. Ja nie żałuję, bo teraz mam Bressera 102/460 - jest on lepszy od tego malucha. Ale długo szukałem zamiennika. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

 

Ależ analogia jest zupełnie chybiona, przynajmniej w moim przypadku. Otóż ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy wymienić żonę na większy i cięższy model :hysterical:

 

Chociaż w światku astro „tłusta tuba” czyli jak najkrótszy i jednocześnie o jak największej średnicy teleskop dodaje właścicielowi prestiżu :)

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żałuję sprzedaży mojego Celestrona ED80 z wymienionym wyciągiem  na Baader Planetarium, i faltenerem TeleVue 0.8. Tak jest mi szkoda tego teleskopu, że nawet kontaktowałem się z osobą której go sprzedałem. Niestety osoba ta sprzedała go już komuś innemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robson_g napisał:

Żałuję że dałem się namówić na astrofoto. Z kabli chyba nie wyjdę :(

A miało być tak pięknie.

 

Eee, przecież kable można po prostu uporządkować. I będzie pięknie (w kablach przynajmniej). ;)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, omikron20 napisał:

Bardzo żałuję sprzedaży mojego Celestrona ED80 z wymienionym wyciągiem  na Baader Planetarium, i faltenerem TeleVue 0.8. Tak jest mi szkoda tego teleskopu, że nawet kontaktowałem się z osobą której go sprzedałem. Niestety osoba ta sprzedała go już komuś innemu. 

jeśli wspominasz tego z Astronocy - z mosiężną przejściówką na wyciąg Baadera? To spieszę z informacją - mieszka w Olsztynie ;)

 

jak na edzia - jest bardzo ostry i ma nieziemską korekcję ac, miałem kilka edków od Sw w rożnych aperturach w tym dwie osiemdziesiątki... ten jest debeściak.

 

Gdybym planował rozstanie z tubką - to odezwę się do Ciebie.

 

20210316_115713.jpg

Edytowane przez arek_ilawa_olsztyn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MichalKaczan napisał:

Żałuję, że kilka lat temu sprzedałem LVW22mm, dziś byłbym bogatym człowiekiem ;)

A serio, to świetny okular do "szybkiego" newtona, debeściak w standardzie 1.25"

To prawda, sam miałem 8, 13 i  chyba 17tkę. Jak dolar zrobił się po 2PLN i na giełdzie pojawiło się pełno naglerów, pogoniłem je za 350-400pln sztuka :/

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agent Smith napisał:

Buu..  głupi byłem.. :(

 

I to za jakieś kretyńskie grosze! :uhm:

Reakcja smutny .. bo od Ciebie nie kupiłem :D

 

Ja trochę żałuję ES20 100. To był docelowy okular. Miałem całkowicie  zarzucić wizual na rzecz foto, co ostatecznie nie doszło do skutku. Ostatnio w czasie sesji foto używam najwięcej lornetki. Później odkupiłem ES 18mm 82, nie jest zły ale to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, arek_ilawa_olsztyn napisał:

jeśli wspominasz tego z Astronocy - z mosiężną przejściówką na wyciąg Baadera? To spieszę z informacją - mieszka w Olsztynie ;)

 

jak na edzia - jest bardzo ostry i ma nieziemską korekcję ac, miałem kilka edków od Sw w rożnych aperturach w tym dwie osiemdziesiątki... ten jest debeściak.

 

Gdybym planował rozstanie z tubką - to odezwę się do Ciebie.

 

20210316_115713.jpg

 

Widać, że sprzęt ustawiony do zaglądania w okna sąsiadek. A biorąc pod uwagę, że oferuje obraz "bardzo ostry i nieziemską korekcję", to raczej nie pójdzie pod młotek ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 23:19, arek_ilawa_olsztyn napisał:

jeśli wspominasz tego z Astronocy - z mosiężną przejściówką na wyciąg Baadera? To spieszę z informacją - mieszka w Olsztynie ;)

 

jak na edzia - jest bardzo ostry i ma nieziemską korekcję ac, miałem kilka edków od Sw w rożnych aperturach w tym dwie osiemdziesiątki... ten jest debeściak.

 

Gdybym planował rozstanie z tubką - to odezwę się do Ciebie.

 

20210316_115713.jpg

Cześć. Niestety to nie on. Wyciąg był inny, mimo że te samej firmy. A adapter był fabryczny, dołączony do wyciągu przez producenta. Ale jeśli kiedyś będziesz chciał się go pozbyć, to pisz śmiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobrychemik napisał:

 

Widać, że sprzęt ustawiony do zaglądania w okna sąsiadek. A biorąc pod uwagę, że oferuje obraz "bardzo ostry i nieziemską korekcję", to raczej nie pójdzie pod młotek ;)

 

Widzisz a ja jednak sprzedałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Canon EOS 60D, z którego korzystałem w latach 2012-2017. Trzeba było sprzedać, aby móc za co zakupić kamerę ZWO ASI178MM-c. Poszło na Allegro niżej niż chciałem, bo czas odgrywał rolę. A potem i tak wielokrotnie zdarzały się sytuacje, że czegoś nie mogłem wykonać z powodu braku możliwości. Na przykład, całkowite zaćmienie Księżyca z 2018 trzeba było robić z filtrami fotometrycznymi (bo kamera mono) albo brak możliwości fotografowania komety NEOWISE w 2020 roku w szerokim kadrze. Nawet tubą o ogniskowej 800mm trzeba było robić z filtrami (i to też fotometrycznymi), bo nie było jak inaczej. Reszta na zlocie robi "cyk" i ma, a ja " :( ".

 

Drugi zakup, to Samyang 85mm f/1.4. Kupiłem go tylko dla nagrywania nieba na żywo, w szczególności dla Perseidów. Atrakcyjna cena, a z kamerą sprawdził się znakomicie i zdecydowanie przydałby się z niedawno zakupionym Canonem EOS 700D. Ale niestety, trzeba też było sprzedać, co było od góry wiadome. Pewnych wydatków później nie da się uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najbardziej żałuję, że sprzedałem mój pierwszy teleskop.


Sprzedałem go bo na wyjeździe pod wieś na łączkę kolegi, a w towarzystwie znajomej,
nie znalazłem żadnej spodziewanej naiwnie galaktyki spiralnej wizualnie.

 

Dziś dokupiłbym do niego okular 40mm pod niemrawo jasne obiekty mgławicowe i ... żyć nie umierać :D

 

Łysy był OK nawet 180x.

 

Wtedy ten model (patrz solidny montaż) był akurat względnie tani w sklepach wobec innych modeli.
Teraz za ten montaż dopłata jest spora.

 

W zestawie:

okulary 1.25" - Super 25, Super 10
szukacz 6x30
nasadka kątowa 90 st. 1,25"
achromatyczna soczewka Barlowa 2 x 1,25"


https://fotozakupy.pl/product-pol-10664-Sky-Watcher-BK-909-EQ3.html

 

Siema

mojj.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.