Skocz do zawartości

Coraz głębiej do portfela: Część 2 - w dobie koronawirusa


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak niskie koszty pracy.

Kopalnia w Lubumbashi

W podziękowaniu wyślijcie im z swojego nowego iphona, smsem kolorowe serduszko. Jeśli wydaje się wam drogo wysłać do Konga, to może choć do Niemiec.

 

Praca sezonowa czy dobrowolne niewolnictwo? - Biznes w INTERIA.PL

 

 

Wszyscy z tamtej strony sali, to idioci, za to my wiemy co i jak.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 minutes ago, Adam87 said:

@Lili chemik Chyba głównie dlatego że można :)  Ktoś tu pokazał ile Delta ma czystego zysku i raczej nie dokładają do interesu.

 

 

I bardzo dobrze, że ich interes generuje zysk. Tylko idioci dokładają do biznesu - zwykle z resztą niezbyt długo, bo potem wkrótce muszą go zwinąć.

 

Głównym winowajcą jest tu bandyckie państwo i jego nominaci rozkradający nasze pieniądze - kto próbował prowadzić w tym dziwnym kraju jakiekolwiek "interesa" ten wie... mamy chyba najwyższe podatki na świecie (wliczając te ukryte).

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Adam87 said:

Ja nie twierdzę że to źle że zarabiają. Ja tylko mówię że ceny podnoszą bo mogą. Ale widząc ile mieli czystego zysku to śmiem twierdzić że pewnie mogliby zejść z cenami do 2000 roku i nadal by się im to opłacało.

 

A ten "czysty zysk" to kto niby policzył, jak i na podstawie jakich danych?

Wiem, że na tym forum są specjaliści "od wszystkiego". ale...

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z czystej ciekawości firmy z mojej okolicy. Nie znalazłem żadnej która miałaby więcej niż 10, często zatrudniają 200-300 osób i mają majątek firmy rzędu 200 mln plus mają własną produkcję.

Więc zysk 15 netto firmy która tylko handluje uważam za rewelacyjny wynik.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2021 o 15:58, Adam87 napisał:

Sprawdziłem z czystej ciekawości firmy z mojej okolicy. Nie znalazłem żadnej która miałaby więcej niż 10, często zatrudniają 200-300 osób i mają majątek firmy rzędu 200 mln plus mają własną produkcję.

Więc zysk 15 netto firmy która tylko handluje uważam za rewelacyjny wynik.

Musiałem przeczytać kilka razy, aby się upewnić, że się dobrze czytam. 15 tys zł netto dochodu rocznie to rewelacyjny wynik? :D:D:D
Czy kolega ma jakiekolwiek pojęcie na temat prowadzenia działalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - jest za rok 2019. Jednak kolega wyżej pytał o "15 koła", a nie 15 mln :D Stąd moje zdziwienie odpowiedzią :D 

No chyba, że nie zrozumiałem slangu w postaci "15 koła" :D Dawniej to oznaczało 15 tys : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alice Przez narrację tego gościa filmu się nie da oglądać, powinni wziąć kogoś komu głos się trzęsie jeszcze mocnej.

 

Ja nie rozumiem tylko po co płacz ,że USA wysyła puste w 80% kontenerowce. Widać i tak bardziej to się opłaca od wysyłania pełnych mniejszych jednostek. Sytuacja ta raczej nie powstała wczoraj tylko rozwijała się od kilkudziesięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2021 o 15:22, Agent Smith napisał:

 

I bardzo dobrze, że ich interes generuje zysk. Tylko idioci dokładają do biznesu - zwykle z resztą niezbyt długo, bo potem wkrótce muszą go zwinąć.

 

Głównym winowajcą jest tu bandyckie państwo i jego nominaci rozkradający nasze pieniądze - kto próbował prowadzić w tym dziwnym kraju jakiekolwiek "interesa" ten wie... mamy chyba najwyższe podatki na świecie (wliczając te ukryte).

Kto umie prowadzić "interesa" jak piszesz - ten ma zyski, bez względu gdzie je prowadzi i jakie są podatki, bo w danym kraju wszyscy mają mniej więcej takie same. :)

Wracając do tematu z 3 strony wątku, sprawdziłem, - 14,9 mln zysku było przy 74,9 przychodu, czyli 20% zysk, i o dziwo w kolejnych kilku latach taki poziom. Bo czasem ktoś sprzeda nieruchomość itd by podbić rentowność. Bardzo ładny wynik, większość firm ma kilkuprocentowy, są branże że 2% to dużo. Pani Honorata wie co robi, Delta Optical widać nie samymi teleskopami żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, OBERON RD said:

Kto umie prowadzić "interesa" jak piszesz - ten ma zyski, bez względu gdzie je prowadzi i jakie są podatki, bo w danym kraju wszyscy mają mniej więcej takie same. :)

Wracając do tematu z 3 strony wątku, sprawdziłem, - 14,9 mln zysku było przy 74,9 przychodu, czyli 20% zysk, i o dziwo w kolejnych kilku latach taki poziom. Bo czasem ktoś sprzeda nieruchomość itd by podbić rentowność. Bardzo ładny wynik, większość firm ma kilkuprocentowy, są branże że 2% to dużo. Pani Honorata wie co robi, Delta Optical widać nie samymi teleskopami żyje.

 

Sugerujesz, że np. Amazon płaci w Polsce takie same podatki jak taka "drobnica" jak np. Delta? :P
Założę  się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię międzynarodowych korporacjach, czy np. o "kreatywnej" księgowości, karuzeli VAT, przerzucaniu kosztów itp, ale o przeciętnych 98% firm. Amazona, Forda, Toyotę itp. to się zaprasza, jak przyjmie zaproszenie daje ulgi inwestycyjne, bo zatrudnia choćby kilkaset osób i ratuje je przed bezrobociem. To pracownicy tych firm zapłacą podatki, ci już nie bezrobotni. :szczerbaty:

Nawiasem mówiąc, rok 2019 (ten omawiany u Delty) był dla Amazona lepszy bo miał 60 mln zysku przy mniejszych przychodach, niż 2020 gdzie zysku było 28 mln. Ale ciekawy jest przychód Amazona w Polsce - 3,7 mld w 2020. I tu widać niby kiepską rentowność (0,7%). Ale mają odpisy amortyzacyjne, bo zainwestowali 2,8 mld w działkę, budynki i infrastrukturę. Dlatego m. in. sieci marketów nie płacą wielkich podatków bo stale budują nowe i robią odpisy amortyzacyjne.

Czytanie sprawozdań finansowych jest ciekawe :online2long:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podatki są równe dla wszystkich z wyjątkiem tych równiejszych? 

Tia, "Amazona się zaprasza" - jak lisa do kurnika.
Ten argument z "miejscami pracy" jest śmieszny, bo Amazon tworzy mniej gorszych miejsc pracy niż likwiduje lepszych, doprowadzając tysiące mniejszych firm do upadku poprzez swoje monopolistyczne praktyki, cenowy dumping itd.

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, podatki rozliczają urzędnicy. Nie chcę obrażać tej grupy zawodowej, ale powiedzmy, że wobec dużych firm i ich księgowości czują się bezradni. Chyba, że jak w przypadku Kluski i jego OPTIMUSA politycy chcą utrącić działalność, to rozkaz jest rozkazem.

 

W biznesie jedno jest pewne, że nic nie jest stałe, "żelazny wilk" może wejść do każdego sąsiedztwa. Więc argument o likwidacji miejsc pracy .... trzeba być czujnym. Właściciel firmy czy jej handlowcy powinni mieć relację z klientami, a nie tylko niską cenę i sprzedaż przez internet. A typowy sprzedawca to obecnie ani be ani me.

 

Nie wiem jakie firmy doprowadza do upadku Amazon. Raczej ludzie zmieniają przyzwyczajenia - rozmawiałem z pięć lat temu ze sprzedawcą książek i pocztówek w Szczyrku - kilka pocztówek w miesiącu bo MMS, rynek książek słabo bo wszystko w internecie. Nawyki społeczne się zmieniają. Kto chodzi do bibliotek? Panie 60+

 

Miejsca pracy - w moim mieście prezydent by chciał odtrąbić sukces, a udało się przyciągnąć na tereny inwestycyjne JEDNĄ firmę i to lokalną, nie zagraniczną (grunt 50.-/m2, zwolnienie z podatku od nieruchomości itd). Ale jak nie masz autostrady, wyszkolonych ludzi, a rynek jest via Internet to czym niby przyciągnąć inwestora do miasta z bezrobociem?

 

Kupujmy w niemieckim lub angielskim oddziale Amazona bo to ich ekonomię rozwali?

Kupujmy na Allegro od małych sprzedawców a nie na E-bayu ?

Świat i ludzie zmieniają się na naszych oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.