Skocz do zawartości

Canon EOS M100 + 15-45mm IS STM + pokrowiec + karta pamięci 16GB


Lampka

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam zestaw składający się z bezlusterkowca Canona EOS M100 (czarny), obiektywu 15-45mm IS STM, firmowego brązowego pokrowca (który jest wyprofilowany tak, że aparat lepiej leży w dłoni). W zestawie jest jeszcze karta pamięci 16GB, ściereczka firmowa, skrócona instrukcja.

Dokładnie taki zestaw, jak w linku poniżej:

https://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymienna-optyka/canon-aparat-m100-bl-15-45-vuk.bhtml

Kupiłem go półtora roku temu, głównie do zdjęć z wyjazdów turystycznych, ale wiadomo, jaka przez ostatni rok była turystyka. Miałem go na krótkim wypadzie w Góry Izerskie, trochę spacerów po pobliskich parkach itp. Przebieg około 4400 zdjęć.

Parametry:

Wielkość matrycy:     APS-C, CMOS 22,3 x 14,9 mm
Rozdzielczość:     24,2 Mpix
Zapis na kartach pamięci:     SD, SDHC, SDXC
Standardy zapisu zdjęć:     RAW , JPEG
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia:     6000 x 4000 pikseli
Format nagrywania filmów:     Full HD (1920 x 1080)
Liczba pól autofocusu:     49 (Dual Pixel CMOS AF)
Tryb pomiaru:      punktowy, wielopunktowy, centralnie-ważony
Ręczne ustawienia ekspozycji:     tak
Preselekcja czasu TV:     tak
Preselekcja przysłony AV:     tak
Automatyka programowa:     tak
Automatyczny braketing ekspozycji:     tak
Czas otwarcia migawki:     30 – 1/4000 s
Zdjęcia seryjne:     6,1 kl/s
Zakres czułości ISO:     100 - 25600
Tryby AF:      w trybie ciągłym, w trybie pojedyńczym
Wbudowana lampa błyskowa:     tak
Ekran LCD:  3", dotykowy
Obiektyw w zestawie:     Canon EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM
Średnica filtra:     49 mm
Łączność bezprzewodowa      
Wi-Fi:     tak
Bluetooth:      tak
NFC:      tak
Funkcje dodatkowe      
Stabilizator obrazu:     w obiektywie
Menu w języku polskim:      tak
Funkcje dodatkowe:      Bluetooth, Dual Pixel CMOS AF, filtry artystyczne, NFC, podgląd na żywo z autofokusem, procesor DIGIC 7, Wi-Fi
Wejścia / wyjścia      
Złącze USB 2.0:     tak
Wyjście HDMI:     tak
Bezpośredni wydruk zdjęć (PictBridge):     tak
Wymiary:      125,3 x 85,2 x 49,7 mm mm
Kolor obudowy:      czarny
Zasilanie:      akumulator litowo jonowy
Wyposażenie:      akumulator litowo jonowy, pokrowiec, akumulator, ładowarka, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna

 

Powód sprzedaży - kupuję EOS-a M50. Sprzedałem parę innych gratów i jest teraz okazja na upgrade w systemie EOS-M o stopień wyżej. Właśnie wchodzi na rynek M50 Mark II z kosmetycznymi zmianami i są niezłe promocje na pierwszą wersję pięćdziesiątki.

M100 spełnił moje oczekiwania, jest lekki i poręczny, z matrycą taką jak lustrzanka Canona 80D, a pewnie dwa razy od niej mniejszy i lżejszy. Jedyny jego mankament to brak łącza do pilota. Ale bez problemu funkcję pilota pełni smartfon z zainstalowaną firmową aplikacją. To chyba najtańszy aparat Canona ze świetnym autofokusem Dual Pixel CMOS AF. Stabilizacja w obiektywie też działa jak trzeba. Zdarzyło mi się robić we wnętrzach zdjęcia nieporuszone z czasem 1/6-1/20 sek. Łączność smartfona z aparatem bez zarzutu. Można sterować aparatem ze smartfona, z podglądem live na ekranie smartfona, a także przesyłać zdjęcia bezpośrednio do smartfona po WiFi (aparat tworzy punkt dostępu, nie jesteśmy więc zależni od innych sieci WiFi). Jest oczywiście LifeView na tylnym, odchylanym ekranie. Przy trybie manualnym z obiektywami manualnymi pokazują się na ekranie miejsca dobrze ustawionej ostrości.

Korpus jest w stanie idealnym. Przebieg 4400 zdjęć. Obiektyw kitowy, wiadomo szału nie ma, ale dzienne zdjęcia całkiem spoko. Zdarzyło mi się nim fotografować zeszłoroczną kometę C/2020 F3 (NEOWISE). Raczej pamiątkowo niż astrofotograficznie. Poniżej zdjęcia z kitowca, i dwa na końcu z ruskiego Jupitera 135 mm.  Dodaję też parę zdjęć krajobrazowych robionych tym zestawem. Na zewnętrznej warstwie przeciwodblaskowej obiektywu dzisiaj przy pakowaniu zauważyłem drobną ryskę. Poza tym obiektyw w stanie idealnym

Dokupiłem do niego przejściówki  EOS-M na EOS EF, EOS-M na M39, EOS-M na 1,25". Z wyjątkiem tej pierwszej, reszta za grosze. Po ich zastosowaniu można dokręcać swobodnie do korpusu obiektywy EF, M42 (z pierścieniem EF/M42), M39. Mam tego sporo, głównie ruskich i enerdowskich (od 50 mm do MTO 1000mm) i z żadnym nie miałem problemu z ostrością na nieskończoność.

Zestaw był przeze mnie kupowany w dużej promocji (Black Friday?) w listopadzie 2019 roku, a więc gwarancja roczna sklepu już się skończyła. W zasadzie można by było jeszcze korzystać z dwuletniej ochrony konsumenckiej, ale nie mam papierów sprzedaży. Kupowałem go online w MediaMarkcie, musiałbym poszukać jakby co, dowodu zakupu w starych mailach.

Cena za całość 1000 zł.

 

PS. Mam do aparatu torbę Hama Monterey 110. Jeśli nie zmieszczę do niej M50, to torba też będzie dodatkowo na sprzedaż.

Poniżej zdjęcia robione sprzedawanym obiektywem kitowym. Na końcu dwa zdjęcia komety robione obiektywem 135 mm.

Zdjęcia komety robione z nieruchomego statywu z czasami 4-15 s, na ISO 1600-12800.

 

IMG_1914.jpg

IMG_1829.jpg

IMG_1908.jpg

IMG_20200720_215933.jpg

IMG_1743.jpg

IMG_1957.jpg

IMG_2266.jpg

IMG_2583.jpg

IMG_2585.jpg

IMG_20200722_193717.jpg

IMG_1875.jpg

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Przeczytałem jeszcze raz opis i chciałbym dodać dla jasności, że na sprzedaż jest cały zestaw sklepowy, jak w linku. Ale przejściówki, które później dokupiłem nie są na sprzedaż. Czekają na M50. Myślę, że to jest jasne, ale dla pewności informuję.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do zakupu.

To jest sprzęt w bardzo dobrym stanie, z niskim przebiegiem za cenę niższą niż podobne zestawy na Allegro i eBayu. Canon prawdopodobnie już nie będzie miał tego modelu w ofercie. Nowe egzemplarze w sklepach to już tylko ostatnie pojedyncze sztuki. Wchodzą droższe modele, a Canon stawia głównie na linię R.  Oryginalnych obiektywów EOS-M jest co prawda niewiele, ale przejściówek jest pełno na rynku i są zwykle tanie.

Dodam jeszcze, że M100 można przerobić na pełne widmo. Są na ebayu do kupienia gotowe przerobione, ale również profesjonalne filtry na matrycę (Spectrosil 2000 przepuszczający zakres 170-2000 nm) do zastąpienia oryginalnego filtra.

Jak ktoś się waha, zachęcam do rozmowy, negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.