Skocz do zawartości
  • 0

Czy inwestować w obecny montaż - heq5


orlen

Pytanie

hej,

biję się z myślami na temat mojego heq5, który jest na początku swojej gwarancji jeszcze. Prowadzenie zostawia sporo do życzenia jak na montaż tej klasy co zobaczycie na scrnshotach. Serwis delty po zgłoszeniu reklamacji, 3tygodnie regulował luzy i smarowanie - efekt powiedziałbym, ze jest niezauważalny. 

W zasadzie wykluczyłem już wszystkie możliwe niedociągnięcia z mojej strony (ustawianie na biegun, wyważenie, kable itd). I tu mam pytanie do osób które opaskowały swoje montaże. Jak dużą poprawę zauważyliście w prowadzeniu po założeniu pasków ? błąd spadł o 1", 0,5" ?

W przyszłości celuję w skalę 1,5-1,8"/px więc jeśli mimo pasków nie zejdę poniżej 1" mont jest dla mnie do dalszej reklamacji i bujania z deltą. 

Screenshot_2021-03-26-22-50-26-983_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-03-26-22-12-47-225_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-03-26-22-05-08-439_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-03-26-21-37-28-111_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-03-26-21-19-45-212_com.zwoasi.asiair.jpg

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
27 minutes ago, orlen said:

Jakiś mają skoro wypełniają kartę gwarancyjna

Ty...ale zdajesz sobie sprawę ze prima aprilis dopiero za kilka dni? (pisze to z pozycji typowego internauty .. czyli nie wiem ale się wypowiem .. ale nie mogłem się powstrzymać ;) ).

 

A wracając do tematu .. też niestety nie mam danych z czasów przed opasowaniem mojego HEQ5 (przy czym mój to była używka kupiona na forum - wiadomo, trzeba to wziąć pod uwagę przy porównaniach), ale o ile mnie pamięć nie myli to było mu bliżej do tego co Marvaz pisze. Teraz po opaskowaniu gdy nie ma silnego wiatru mam koło 0.8". Więc coś z twoim HEQ5 jest nie halo. Pytanie jaki sprzęt on dźwiga? Bo mój potrafi podskoczyć na wietrze do 1.5", ale ma na sobie metrową tubę ;)

Edytowane przez rybek0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, rybek0s napisał:

Ty...ale zdajesz sobie sprawę ze prima aprilis dopiero za kilka dni? (pisze to z pozycji typowego internauty .. czyli nie wiem ale się wypowiem .. ale nie mogłem się powstrzymać ;) ).

 

A wracając do tematu .. też niestety nie mam danych z czasów przed opasowaniem mojego HEQ5 (przy czym mój to była używka kupiona na forum - wiadomo, trzeba to wziąć pod uwagę przy porównaniach), ale o ile mnie pamięć nie myli to było mu bliżej do tego co Marvaz pisze. Teraz po opaskowaniu gdy nie ma silnego wiatru mam koło 0.8". Więc coś z twoim HEQ5 jest nie halo. Pytanie jaki sprzęt on dźwiga? Bo mój potrafi podskoczyć na wietrze do 1.5", ale ma na sobie metrową tubę ;)

Niutek, całość waży około 7kg, mój drugi montaż cem25 radzi sobie z nim poniżej 1".

Właściwie z opinii zebranych od kilkunatsu osób wynika ze nieopaskowany heq5 powinien prowadzić w okolicach 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.