Skocz do zawartości

Uniwersalny adapter do smartfonów


Gość Arek_P

Rekomendowane odpowiedzi

Adapter bardzo dobrze trzyma okular. Nic się nie luzuje. Korzystałem wraz z zoomem Baadera 8-24mm i teleskopem SCT 9.25". Można zdjąć czarne gumki mocujące by zwiększyć średnicę obejmowanych okularów. Max to 5,5cm, zmierzony dla wspomnianego zooma (obecna wersja zooma jest chudsza). Do płyty przykleiłem podkładkę, taką jak pod meble, by telefon się nie ślizgał. Wolałem to niż obecne w zestawie 2 wąskie paski. Są wciąż nieużyte, a meblarską podkładkę można odkleić w razie potrzeby.

Korzystanie z adaptera jest bardzo proste. Co było dla mnie szczególnie istotne, eliminuje on potrzebę korzystania z laptopa. Wszystko nagrywa się w komórce. Do nagrywania najlepiej użyć programu OpenCamera, który daje dużo możliwości manualnego ustawiania. Korzystałem z powodzeniem z tego adaptera. Załączam trochę moich zdjęć wykonanych w ubiegłym roku Samsungiem S10e.

 

Mój adapter to produkt Oriona pochodzący ze sklepu Teleskopy.pl. W tej chwili nie jest już dostępny, ale klon oferuje Omegon z tego co się na szybko zorientowałem.

Cena jaką proponuję to 200zł z przesyłką paczkomatem.

20210328_182943.jpg

20210328_183052.jpg

Jup-2020.08.01.png

Jup-2020.08.20.png

Mars-2020.09.10.png

Sat-2020.08.21.png

Moon-2020.09.04-1.png

Moon-2020.09.04-2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.