Skocz do zawartości

CCDCiel a parkowanie montażu. (skrypt)


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ludzie.

Mam taką sytuacje że potrzebuję w astro budce parkować montaż w nie niestandardowej pozycji, używając montażu EQ6R z pomocą EQmoda.

Eqmod umożliwa mi zdefiniowanie własnej pozycji parkowania i to też zrobiłem, manualnie więc eqmod parkuje mi tak jak tego potrzebuję.

Od jakiegoś czasu używam softu do akwizycji CCDCiel który nie pozwala na dopasowania sobie pozycji parkowania. (może parkować jedynie w domyślnej home posistion).

Zależy mi by używać właśnie CCDCiel ponieważ bardzo ładnie prowadzi sesję i steruje całą budką bez problemu, używając innych programów napotykałem na różne problemy których tu nie ma.

CCDCiel może wykonywać skrypty pisane w Pascalu, Zależy mi na posiadaniu skryptu który zaparkuje mi montaż do takiej customowej pozycji. (wartości Alt Azm /RA DEC podam później)

CCDCiel ma też swój własny edytor do pisania skryptów. https://www.ap-i.net/ccdciel/en/documentation/ccdscript

Potrzebne komendy do wykonywania znajdziemy tutaj. https://www.ap-i.net/ccdciel/en/documentation/script_reference

Czy ktoś kto zna ten język programowania pomógł by napisać taki skrypt ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

 

Kontaktowałem się z autorem programu Patrickiem Chevalleyem i znalazłem rozwiązanie.

 

Otóż wcale nie potrzeba tego pisać w języku programowania.

 

Punkt 1.

 

W sekcji Capture ---> Run Scripts -----> Edit.

I w treści wpisujemy (wywoła nam to skrypt) :

 

begin
  run('C:\Windows\System32\cscript.exe C:\Users\username\Documents\scripts\setpark.js');
end.

 

( pamiętajcie o kropce na końcu ).

 

Następnie tworzymy sam skrypt. Uruchamiamy notatnik i wpisujemy treść ( w moim przypadku używam sterownika EQMOD ) :

 

var driver = "EQMOD.Telescope";
var telescope = new ActiveXObject(driver);
telescope.SetPark();

 

I następnie całość zapisujemy w formacie  .js  jako plik SetPark.js

Kopiujemy go w lokalizacje podpisaną wyżej. (może być inna jeśli chcemy).

 

Punkt 2.

 

Ustawiamy montaż w takiej pozycji jaką chcemy by nam parkował. (Eqmod musi pokazywać że montaż jest odparkowany)

I wywołujemy nasz skrypt przyciskiem "Run".

O pozytywnym wykonaniu skryptu poinformuje nas w okienku dialogowym.

 

I już, mamy zdefiniowaną pozycję w jakiej CCDCiel będzie parkować automatycznie.

Robimy to tylko raz. I wystarczy.

Przetestowałem, działa.

Pozdrawiam :D

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambro napisał:

 

Pokażesz swoją astrobudkę na zdjęciach .... ?

 

A tu nie za bardzo jest się czym chwalić. :) Mała kanciapa 1,5x1,5x2 zbita z desek i blachy z rozsuwanym daszkiem. Może w jakiś słoneczny dzień zrobię parę zdjęć jak wygląda.

W lato planuje zainstalować silnik i sterownik wlasnej produkcji na bazie arduino pod ascom do napędu dachu to się podzielę szczegółami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.