Skocz do zawartości

CCDciel - darmowy program do akwizycji


isset

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2021 o 20:38, Imar napisał:

Panowie przypominam zróbcie screeny tego błędu.

 

Hej, wczoraj próbowałem wywołać ten błąd. Przerywałem sesję zatrzymując i wznawiając, przerywałem też zamykając całkowicie ccdciel i nic, on uparcie startował prawidłowo z sekwencją. Ani razu nie wyskoczył mi ten błąd :D  Z tym że wczoraj szalałem już na Raspberry, a ten błąd pokazywał mi się na Windowsie. Może problem dotyczy tylko Windowsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, isset napisał:

 

Hej, wczoraj próbowałem wywołać ten błąd. Przerywałem sesję zatrzymując i wznawiając, przerywałem też zamykając całkowicie ccdciel i nic, on uparcie startował prawidłowo z sekwencją. Ani razu nie wyskoczył mi ten błąd :D  Z tym że wczoraj szalałem już na Raspberry, a ten błąd pokazywał mi się na Windowsie. Może problem dotyczy tylko Windowsa?

No u mnie też się nie pojawił, ale to tylko dlatego że CCD ciel nie rejestruje stanu sesji bo to wyłączyłem (tam jest taki checkbox reset information czy jakoś tak), musiałem tak ustawić by się to nie pokazywało bo nie mam czasu pilnować sprzętu a sesja musi się zacząć. Więc na razie olałem problem i nie zajmuje się jego rozwiązaniem, wpadam co dzień przez Anydesk i edytuje ilość zebranych klatek w planie sesji i to załatwia sprawę, a zajmuje 3 minuty więc każdemu polecam tak robić i nie szarpać się z tym.

Pogoda piękna, 100% urobku żadnych chmur czy zgubionych gwiazd do guidingu. Chyba przez kilka lat się taka pogoda nie powtórzy, szkoda że się jutro kończy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkryłem też że ccdciel może robić plate solve na każdej zrobionej klatce i w zależności jaki ustawisz poziom akceptacji dryfu, to będzie recentrował obiekt. Oczywiście, żeby nie tracić czasu, to tego solva robi w trakcie naświetlania kolejnej klatki i ewentualne korekty wprowadza w przerwie pomiędzy klatkami. Ale u mnie dryf pomiędzy klatkami był na tyle mały 0,45 czegoś tam, że nie przekraczał zalecanej minimalnej wartości 1,5. Ciekawy jestem czy dithering wyklucza z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Dołączę do wątku z wielką proźbą!

Potrzebuje ultra prosty program na Astroberry do obsługi tylko kamery (QHY 178mm-c) i w przyszłości motofocuser.

Koło filtrowe mam póki co manualne, więc się tym nie przejmuje (sterowanie montażu niepotrzebne).

Próbowałem uruchomić kamerkę w Astroberry właśnie na CCDCiel i niestety poległem na ustawieniach INDI!

O ile kamerka działa w KSTARS to CCDCiel ciągle oczekuje ustawień i już sam już nie wiem co powinienem zrobić.

Czy ktoś może krok po kroku napisać co i jak należy ustawić, żeby zadziałało?

Próbowałem przebrnąć przez stronę oficjalną ale poległem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kstars startuje swój serwer INDI, ccdciel musi mieć aktywny serwer INDI. 

 

https://www.ap-i.net/skychart/en/documentation/installation_on_linux_debian

 

Robisz jak jest napisane i na koniec dajesz:

apt-get install indistarter

 

Następnie konfigurujesz indistarter według tego:

 

https://github.com/pchev/indistarter/wiki/Configuration

 

 

Edytowane przez isset
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.