Skocz do zawartości

Idealny setup do szerokich pól


MikolajM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od jakiegoś czasu poszukuję idealny zestaw do fotografowania większych obiektów. Posiadam obiektyw Sigma 105mm 1.4 z aparatem Sony a7 mk3, którego modyfikacja kosztuje około 2500zł w amerykańskiej firmie (nie znalazłem nikogo kto przeprowadzi modyfikację taniej) więc sony odpada. Do sigmy, chciałbym podłączyć kolorową kamerę Zwo Asi 294 lub 533 przez adapter dostępny na stronie. Czy takie połączenie wypali? Nie chcę kupić kamery, żeby okazało się, że kamera uwydatnia wady optyczne i zdjęcia wychodzą dużo gorzej. 

Pozdrawiam!

ZWO-Aparat-fotograficzny-ASI-294-MC-Pro-Color.jpgObiektyw do aparatu Sigma A 105mm f/1.4 DG HSM (Canon) - Ceny i opinie na  Ceneo.pl

Edytowane przez Mazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asi 294 to dość kapryśna kamera, szczególnie jeżeli chodzi o kalibrację i gradienty. Sporo tematów na zagranicznych forach o tym. Temat do ogarnięcia ale warto prześledzić przed zakupem. Sam właśnie z tym walczę :)

 

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigma jest bardzo dobrze skorygowana, a Ty przesiadasz się na trochę mniejszy pixel, ale 3,5 razy mniejszą matrycę. 

Nie wiem jak Soniak pracuje pod niebem, ale ja bym takiej zmiany nie wykonał. Chłodzenie nie jest tu żadnym plusem, szczególnie biorąc pod uwagę f-ratio obiektywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem stosunkowo niedawno z aparatu na kamerkę ASI 294 i nawet w kolorze czuje, że sygnał zbiera się z 10x szybciej. Totalnie nie mam problemu ani z kalibracją, ani z gradientami. 

Coś co jest super istotne przy pracy z obiektywami i na co powinieneś zwrócić uwagę, to sterowanie przysłoną i focusem. O ile kwestię przysłony można obejść, to w wielu nowszych obiektywach nie da się sterować ostrością bez podpięcia elektroniki obiektywu. Kamerka nie będzie potrafiła tym sterować, nawet ze zwykłym adapterem.

Gdzieś widziałem adaptery, gdzie można sterować elektroniką od zewnątrz, ale to chyba i tak dosyć upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bartoszw napisał:

Zaraz, nie rozumiem. Nie chcesz wydawać 2500 zł na konwersję Sony, więc zamiast tego planujesz kupić kamerkę za dwa razy tyle?

Przez rok używałem a7 3 do pracy, teraz mam inne body a sony leży, stąd pomysł na modyfikację lub sprzedaż i kupno kamery 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marvaz napisał:

Astromodified Canon EOS cameras (450D and 1000D) from only £220 - Home (cheapastrophotography.com)

U tego Pana ,modyfikacja kosztuje £260. Znacznie mniej niz deklarowane 2500pln ;)

Nic nie pisze o możliwości modowania aparatów Sony a7

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Michała Kałużnego pytałeś?

Ogólnie nie widzę opisu pod A7 mk3, jedynie mk2. W jego przypadku problemem jest nierozdzielny filtr, więc trzeba go zastąpić jakimś ir-cutem. Można by spróbować zastosować baadera canonowego, albo może wystarczy filtr nakręcany na obiektyw. Druga kwestia to regulacja matrycy - niestety nie umiem stwierdzić po zdjęciach, czy ona jest. Jeśli jej nie ma, to murowana potrzeba baadera w cely wydłużenia backfocusa, albo... modyfikacja adaptera do obiektywu. Przecież to bezlusterkowiec z krótkim backofocusem, więc trzeba by jedynie skrócić jakoś adapter na obiektyw ze standardowym backfocusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszW napisał:

A Michała Kałużnego pytałeś?

Ogólnie nie widzę opisu pod A7 mk3, jedynie mk2. W jego przypadku problemem jest nierozdzielny filtr, więc trzeba go zastąpić jakimś ir-cutem. Można by spróbować zastosować baadera canonowego, albo może wystarczy filtr nakręcany na obiektyw. Druga kwestia to regulacja matrycy - niestety nie umiem stwierdzić po zdjęciach, czy ona jest. Jeśli jej nie ma, to murowana potrzeba baadera w cely wydłużenia backfocusa, albo... modyfikacja adaptera do obiektywu. Przecież to bezlusterkowiec z krótkim backofocusem, więc trzeba by jedynie skrócić jakoś adapter na obiektyw ze standardowym backfocusem.

Michał mówił, że dużo z nimi problemów i obecnie nie podejmuje się modyfikacji, stąd moje pytanie o zgodność jakość generowanego przez Sigmę 105mm i asi 294 obrazu. Niezbyt widzę inne wyjście niż zakup kamery

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.