Skocz do zawartości
  • 0

Pierwsza astro-książka dla 8 latki. Najlepiej jakiś entry level album dla dzieciaków.


ax

Pytanie

Hej,

 

Jako że ja w astronomii oblatany od 36 lat....to mam problem z tak prostym wyborem...

Może to banalny temat - ale poszukuję książeczki Entry Level dla 8 latki ... sam pamiętam w latach 80-tych takie polskie książki S. Brzostkiewicza, poradniki Kulikowskiego ale mając w tamtym czasie 8 lat nie miałem innego wyboru nawet w bibliotece naukowej. Pamiętam że "Niebo na dłoni w karcie bibliotecznej miało prawie tylko moje wpisy" :)

Niestety w dobie korony - ciężko iść do księgarni i coś wybrać bo po prostu u mnie takich książek dla Dzieci nie ma.

Pierwszy przegląd ofert w internecie - jest sporo rożnych pozycji ale ciężko o jakiś dalsze szczegóły co taka pozycja prezentuje w środku (poza jakimś lakonicznym spisem treści).

Czy ktoś miał okazję kupić albo oglądać poradnik dla takiej młodej osoby?

Czy jest tu ktoś kto miał podobny dylemat? :)

Czego w środku bym oczekiwał?

Na pewno map z gwiazdozbiorami, opisu podstawowych obserwacji, opisu naszego układu słonecznego.

Ale tu jest Warunek - to musi być czytelne, więcej ilustracji niż tekstu i oczywiście sporo zdjęć co może być łatwe do przyswojenia dla tak młodego dzieciaka :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, Karol W. napisał:

Na pierwszy ogień polecam "Głowa do góry!" Ewy Stokłosy.

Potwierdzam. Nie jest to poradnik astronomiczny dla dzieci, ale książka w formie powiastki z podstawami dla dzieci. Czytałem to z moim obecnie 8 latkiem prawie dwa lata temu, a właściwe czytałem jemu i bardzo się podobało. Lekkie, łatwe i przyjemne  :)

Edytowane przez eszetka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, "Głowa do góry! E. Stokłosy" dodana do listy zakupów, zastanawiam się w takim razie czy by jeszcze drugiej książeczki nie kupić :)

 

Turn Left At Orion  - no fajnie ale to będzie za trudne dla rodziców tej 8 latki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, spock napisał:

Ostatnia seria od national geographic też jest ciekawa ale może być trochę za bardzo skomplikowana na ten wiek.

Nie mogę konkretnie odszukać. Podasz nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proponuje tą książkę jest  tam prawie wszystko na ten temat razem z opisami gwiazdozbiorów mapami nieba i opisem każdego miesiąca w roku ,multum zdjęć i podstawowe opisy planet ,księżyców ,gwiazd  itp .  i dzieje  początku  Wszechświata .Duży format papier kredowy.Waga 2,5 kg.:read:

mms_img1146211716.jpg

mms_img1418643419.jpg

Edytowane przez fornax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, fornax napisał:

Proponuje tą książkę jest  tam prawie wszystko na ten temat razem z opisami gwiazdozbiorów mapami nieba i opisem każdego miesiąca w roku ,multum zdjęć i podstawowe opisy planet ,księżyców ,gwiazd  itp .  i dzieje  początku  Wszechświata .Duży format papier kredowy.Waga 2,5 kg.:read:

 

 

 

 

Mam tą pozycję w swojej bibliotece, niestety to się nie nadaje dla 8latki - nie tylko ciężka ale i też zbyt obszerna.

Pamiętajmy że druga klasa podstawówki to jeszcze podstawy czytania a w dobie Covida to powiedziałbym że rok nauki stracony :fool:

Nastolatek (liceum) by się ucieszył z tej pozycji. Nie chce zabić lekkiego zainteresowania astronomią osoby która co dopiero dostanie teleskop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, ax napisał:

 

 

Mam tą pozycję w swojej bibliotece, niestety to się nie nadaje dla 8latki - nie tylko ciężka ale i też zbyt obszerna.

Pamiętajmy że druga klasa podstawówki to jeszcze podstawy czytania a w dobie Covida to powiedziałbym że rok nauki stracony :fool:

Nastolatek (liceum) by się ucieszył z tej pozycji. Nie chce zabić lekkiego zainteresowania astronomią osoby która co dopiero dostanie teleskop :)

No cóż na stan dzisiejszy chyba nic lepszego nie ma może  Vademecum  miłośnika astronomii  , Niebo na dłoni  lub Astronomia dla bystrzaków  a ostatecznie można poczytać Kajko i Kokosz w kosmosie.:read:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakup dokonany.:

Lista prezentuje się poniżej.:

1) GŁOWA DO GÓRY!, EWA STOKŁOSA
2) JAKA TO GWIAZDA? ATLAS DLA DZIECI, PRZEMYSŁAW RUDŹ
3) ATLAS GWIAZD, PRZEMYSŁAW RUDŹ

 

Po organoleptycznym sprawdzeniu :

Pierwsze dwie pozycje będą prezentem.

3cia pozycja na razie zostanie u mnie :)

 

Dziękuje za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.