Skocz do zawartości
  • 0

Jaką polecacie miejscówkę z małym LP (np. Bortle 3?) ok. 1,5h od Gdańska?


Kamil Kiljan

Pytanie

Chcę się niedługo wybrać na pierwsze obserwacje w dobrych warunkach i szukam dobrej miejscówki ok. 1,5h od Gdańska.

 

Kieruję się tą mapą: https://www.lightpollutionmap.info/ Wynika z niej, że dobrych warunków można spodziewać się w okolicach Dziemian za Kościerzyną, Czarnej Dąbrówki za Lęborkiem, w okolicach Łeby albo na Mierzei Wiślanej za Krynicą Morską (może być klimatycznie :neat:). Widziałem, że na mapie miejscówek jest też kilka za Elblągiem i ostatecznie może pojadę tam.

 

Super gdyby nie trzeba było nosić sprzętu za daleko i może gdyby były warunki na rozbicie namiotu w okolicy.

 

Macie coś do polecenia czego nie ma na forumowej mapce?

Edytowane przez Kamil Kiljan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja jeżdzę do miejscowości Bartel Wielki (Bortle 4). Bardzo duże pole, widok w każdym kierunku. Łuny od strony miejscowości Kaliska i Czarna Woda mimo wszystko wyraźnie widoczne. Jedna lampa na horyzoncie. I rozbijasz się centralnie na drodze, chociaż jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś tamtędy przejeżdżał w nocy. Co prawda jest betonowy fundament po wieży ppoż Lasów Państwowych, ale zaraz obok stoi dom. Ja doszedłem do wniosku, że nie będę się rozbijał komuś pod oknem, więc zostaje tylko droga.

 

 

bartel.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miejscówek jest kilka. Bliziny pod Przywidzem znane i lubiane, ja ten post pisze siedząc pod Kiezmarkiem na opuszczonej  przystani na Wiśle. W zasięgu 1.5h jest też Park Krajobrazowy Dolina Słupii. Okolice Parku Sowińskiego... Trochę tego jest.

Edytowane przez Mxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Często wynajmuję miejscówkę koło tej polany

 

Pinezka

https://maps.app.goo.gl/3hZUwpjdG8n8MZBu6

I się na niej rozkładam

  

W dniu 30.03.2021 o 20:33, Kamil Kiljan napisał:

Chcę się niedługo wybrać na pierwsze obserwacje w dobrych warunkach i szukam dobrej miejscówki ok. 1,5h od Gdańska.

 

Kieruję się tą mapą: https://www.lightpollutionmap.info/ Wynika z niej, że dobrych warunków można spodziewać się w okolicach Dziemian za Kościerzyną, Czarnej Dąbrówki za Lęborkiem, w okolicach Łeby albo na Mierzei Wiślanej za Krynicą Morską (może być klimatycznie :neat:). Widziałem, że na mapie miejscówek jest też kilka za Elblągiem i ostatecznie może pojadę tam.

 

Super gdyby nie trzeba było nosić sprzętu za daleko i może gdyby były warunki na rozbicie namiotu w okolicy.

 

Macie coś do polecenia czego nie ma na forumowej mapce?

 

Jakiś czas temu myślałem o Mierzei Wiślanej, ale przejeżdżając w ciągu dnia jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca - spokojnego (z dala od aut) i nie zalesionego. Może w słynnym przekopie? :D

Edytowane przez Piotrek Zieliński
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.