Skocz do zawartości
  • 0

Podłączenie aparatu kompaktowego do teleskopu


Gruch4

Pytanie

Witam wszystkich. Posiadam teleskop ( reflektor, Newton, 76/700) oraz aparat kompaktowy Sony DSC H5 (matryca ccd 1/2.5", obiektyw 6-72mm). Szukam sposobu na połączenie tego kompakta. zastanawiam się nad adapterem-statywem mocowanym do wyciągu, jednak nie wiem czy stabilnie utrzyma pół kilogramowy aparat. Aparat po założeniu tulei na obiektyw posiada gwint wewnętrzny na konwerter (58mm lub 2,25" skok gwintu ok 0.75mm). Czy istnieje może jakaś przejściówka, która pozwoliła by mi połączyć ten gwint filtrowy z wyciągiem 1,25" lub jego gwintem zewnętrznym (35mm)?  

 

Mam jeszcze drugie pytanie-takim aparatem w razie zdobycia adaptera powinienem robić zdjęcia przez okular czy bez niego? Dysponuje okularami 4, 13 oraz 20mm. 

Dołączone zdjęcie zostało wykonane z "wolnej ręki" (trzymając aparat w odpowiedniej odległości od wyciągu) , bez okularu. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

 

ksiezyc3.JPG

Edytowane przez Gruch4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A co to dokładnie za teleskop ?.

Jest możliwość zamocowania aparatu poprzez nosek z gwintem T2 i odpowiednią złączkę do aparatu, jeśli ten aparat ma wymienny obiektyw. Jeśli nie to zostaje adapter np taki.

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=2416&lunety=Adapter afokalny do astrofotografii i digiscopingu dla aparat w kompaktowych hybryd i lustrzanek.

Ale najważniejsze to że ten teleskop się nie nadaje ma zapewne słaby plastikowy wyciąg i słaby montaż nawet jak założysz aparat to możliwe że teleskop z aparatem poleci w dół i uszkodzony aparat. Gra nie warta świeczki z takim sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teleskop to Bresser/SkyWatcher/National geographic NG76AZ. Próbowałem z wydrukowaną na drukarce 3D złączka na wcisk, wyciąg daje radę, jednak adaptery poradziły by sobie pewnie lepiej przez sztywność i gwinty. Aparat ma niewymienialny obiektyw, jednak ma gwint filtrowy 58mm. Widziałem coś takiego jak "pierścień odwrotnego mocowania" . Nie dałoby się tego jakoś połączyć?

 

@dobrychemik Rozważę propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.