Skocz do zawartości
  • 0

Wykres guidingu na sucho


Behlur_Olderys

Pytanie

Cześć,

Mam zrobioną sekwencję kilkuset krótkich ekspozycji po kilka sekund, wykonanych gdzieś tam przy okazji testów. Czy i jak mogę odpalić na niej jakiś program, żeby wyrysował mi wykres "guidingu", a raczej błędu prowadzenia w obu osiach zależnego od czasu?

Nie ukrywam, że mogę sam napisać taki program ale szkoda mi czasu, jeśli jest już gotowe rozwiązanie... Nie używam na razie guidingu więc zupełnie się nie znam na możliwościach i w ogóle na oprogramowaniu do guidowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
15 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Bardzo regularny wykres

Może i regularny, ale okres też bardzo krótki.

W dniu 8.04.2021 o 14:55, Behlur_Olderys napisał:

=1280*5.722*(T*a -b -X)

Czy do policzenia błędu faktycznie to B jest takie potrzebne?

Ja przyrównałem je do 0 i dopiero wtedy wyglądał on normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Bartek D napisał:

Może i regularny, ale okres też bardzo krótki.

Czy do policzenia błędu faktycznie to B jest takie potrzebne?

Ja przyrównałem je do 0 i dopiero wtedy wyglądał on normalnie.

 

Ja miałem niezerowe bo mi silniki za wolno chodziły, wciąż na 100% nie wiem czemu. Oczywiście w idealnym przypadku b=0.

 

Okres dla EQ3-2 wynosi jakieś 662.8s.

11 minut.

To mało, może i tak, ale wydaje mi się że niewiele montaży ma dużo dłuższy okres, w sensie np. 2x dłuższy.

 

Najgorsze że w tym okresie nie ma tylko jednej "górki" tylko są aż dwie, więc zbocza są bardzo strome a to oznacza silne "rwanie" przynajmniej 4x na okres.

 

 Cały czas pracuję nad skutecznym i powtarzalnym sposobem na eliminacje tego problemu bez odwoływania się do guidingu tylko z enkoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Bartek D napisał:

662.8s?

Czy to z moim jest coś po prostu nie tak?

 

Nie wiem.

 

86164s / 130 zębów ślimacznicy = 662.8s / okres.

 

Może masz jakieś inne jednostki na osi x?

Jakie robiłeś ekspozycje do tego wykresu? Może 4s? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Bartek D napisał:

10s na klatkę i 3s interwał.

 

OK rozumiem, ale wciąż nie wiem, w jaki sposób wygenerowałeś wartości na osi x na wykresie :)
EQ3-2 ma 130 zębów na osi RA i nie ma mowy, żeby okres ślimaka wychodził jakiś dużo inny, niż 662.8s.

Ja robię tak, że patrzę do folderu z plikami .fits z SharpCapa, patrzę na czas utworzenia pierwszego i ostatniego, a następnie dzielę ten interwał przez ilość zdjęć :) Tak uzyskaną wartość odstępu między zdjęciami używam w Excelu jako inkrement czasowy na osi X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.