Skocz do zawartości

Uniwersał 200/1000 Super Szukacz Komet


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.

Modernizacja teleskopu odkupionego na allegro wyprodukowanego w Znanej firmie U .

Wyczernienie , wymiana wyciagu , okularow , lusterka katowego szukacza , itd łącznie z odkrywaniem tego teleskopu w zakresie co by tu jeszcze poprawic aby byl wygodny i uzyteczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, tyle mordęgi i dalej chcesz się pchać w to g... znaczy Uniwersał. Powiedz ile jeszcze masz za to dać ? Co by nie było to jednak montaż Uniwersała i mom zdaniem przejedziesz się na nim (przynajmniej do długoczasowego astrofoto) tak jak wcześniej na teleskopie. I nie wiem czy ta ładna przekładnia i napęd z astropilotem LJ-ta pomoże. Czy naped jest na 220 V ?

Załączone zdjęcie wyglada jak z obiektywu ok 300mm ogniskowej i czasu naświetlania ok 10 minut. Oczywiście ogniskowa może się różnić bo taka skalę można też uzyskać z ogniskowej 200mm jak i z dłuższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający dołączyl fotki plejad zrobionych na tym montażu.

Pozatym wiadomo ,że montaz "U" jest słabszej jakości niz inne np.EQ5 lecz duzym plusem jest to ,iż uciagnie o wiele wiecej na sobie niz tubę 200/1000.

Ja osobiscie jestem ciekawy jak bedzie sie sprawował,narazie powinien wystarczyć dla amatora czyli mnie :D

Jesli bedzie to kogos interesowało, to zdam relację z obserwacji z zastosowaniem tego napedu :Salut:

Mam identyczny napęd ale trochę gorzej mocowany do statywu. No i mocuję go do U-sztywnionego *tym razem kątownikami zamiast odciągów) słupa.

Słabością jest sprężynka od mikroruchów na osi deklinacji i luz spowodowany nieprecyzyjnym wykonaniem suwaka w mikroruchach RA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, tyle mordęgi i dalej chcesz się pchać w to g... znaczy Uniwersał. Powiedz ile jeszcze masz za to dać ? Co by nie było to jednak montaż Uniwersała i mom zdaniem przejedziesz się na nim (przynajmniej do długoczasowego astrofoto) tak jak wcześniej na teleskopie. I nie wiem czy ta ładna przekładnia i napęd z astropilotem LJ-ta pomoże. Czy naped jest na 220 V ?

Załączone zdjęcie wyglada jak z obiektywu ok 300mm ogniskowej i czasu naświetlania ok 10 minut. Oczywiście ogniskowa może się różnić bo taka skalę można też uzyskać z ogniskowej 200mm jak i z dłuższych.

 

A jak myslisz ? <_< Ile mordęgi? zagwarantujesz mi ,ze kiedy sprzedam ten teleskop i kupię np.Orion 8XT to wszystko bedzie cacy??????Pozatym ja sie nie wtrącam kto ile wydaje na teleskop :angry: 1700 zl to max.które włozylem w ten sprzęt łacznie z jego zakupem.Czy to cena kolosalna jak na astrohobby?

Co do napędu to jest zasilane na 220V.

Pozatym chcialem wszyskich przeprosic że zasmiecilem forum tematem S.S.K i tymi 502 postami :blink:

Co do opini to te moje"g........" chyba jest warte tego co robie przy nim.

Prosze administratora o zamkniece tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sie unosisz, sam w innym wątku czy w tym samym mówiłes że chcesz się pozbyć swojego teleskopu, a kupic inny. Za 1700 mozna kupić sensowny nowy teleskop i nic przy nim nie grzebać a od razu zabierać sie za obserwy.

Napęd na 220V to pomyłka w terenie.

O cenę pytałem bo jak jest groszowa to mozna brać jak wszystko , ale jak spora to lepiej kupic EQ5 i tyle.

Poza tym w swoim teleskopie wymieniłes prawie wszystko więc nie nazywaj go g... Uniwersałem bo nim już nie jest :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Promil, tyle mordęgi i dalej chcesz się pchać w to g... znaczy Uniwersał............."

To Twoje słowa "pchac w to g........"

Ja swoj sprzet tak nazwałem?

Poczytaj dokładnie co piszesz <_<

Pozatym gdybys dokladnie czytal moje posty ,to wiedzial bys,że nosilem się z zamiarem wymiany telepa tylko tylko wtedy gdy okaże sie ze optyka jest do bani!!!!!

Montaż ma jest zasilanyna 220V i również posiada przetwornice produ ,wiec w terenie moze byc napedzany akumulatorem żelowym oraz jest możliwosc podłaczenia pod zapalniczke samochodową.

Więc skoro juz wymieniłem juz wszysko to o co chodzi?Nie rozumiem.

Adamsz12 pochwal sie swoim sprzetem,może faktycznie moj Uniwersal po moderniacji nie siega twojemu do kostek,cóż <_< .

Pozdrawiam.

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Beer:

Ten montaz z U ma kolosalna zalete . Mozna bedzie na nim powiesic tube z 300 mm lustrem . Slup zabetonowac albo co posiadasz statyw geodezyjny . Do obserwacji wizualnych bedzie pasowac .

Rosnie zapotrzebowanie na wieksze lustra i te montaze z U beda poszukiwane . Naped w osi RA wystarcza .

Promil jaw widzisz po ilosci postow w tym temacie interesujemy sie Twoja modernizacja teleskopu .

Wszystko wyzej bylo pisane z zyczliwosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, tyle mordęgi i dalej chcesz się pchać w to g... znaczy Uniwersał. Powiedz ile jeszcze masz za to dać ? Co by nie było to jednak montaż Uniwersała i mom zdaniem przejedziesz się na nim (przynajmniej do długoczasowego astrofoto) tak jak wcześniej na teleskopie.

 

 

 

Zbig to chyba nie są slowa otuchy? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sie unosisz, sam w innym wątku czy w tym samym mówiłes że chcesz się pozbyć swojego teleskopu, a kupic inny. Za 1700 mozna kupić sensowny nowy teleskop i nic przy nim nie grzebać a od razu zabierać sie za obserwy.

Napęd na 220V to pomyłka w terenie.

O cenę pytałem bo jak jest groszowa to mozna brać jak wszystko , ale jak spora to lepiej kupic EQ5 i tyle.

Poza tym w swoim teleskopie wymieniłes prawie wszystko więc nie nazywaj go g... Uniwersałem bo nim już nie jest :Beer:

 

Napęd jest na 24 V 50 Hz. Jest zasilacz 220V/24V oraz przetwornica 12V=/220V~. Jedno i drugie leciutkie. Biorę akumuklator żelowy 12 V i w teren. Jest też możliwe zastosowanie generatora cyfrowego 24V (np. AstroPilot by Leszek Jedliński), mam to nawet ale nie uruchomione, bo na razie nie widzę potrzeby. Dużo waży GŁOWICA, tak że ta elektryczność to już pryszcz.

 

Adamasz!

Czy widzisz jakąkolwiek możliwość odzyskania wpakowanej w U kasy, że tak doradzasz???? Czy chcesz poprostu dokopywać mocno doświadczonemu przez los/dawniejszy wybór użytkownikowi?

 

Mam prawo zabierać głos na ten temat bo też się z U męczę a rady: "za tę kasę mogłeś kupić HST" to pseudorady "życzliwych".

Niektórzy zaczynają od czegoś za grosze a potem robi się worek bez dna... Ale czy to znaczy że mieli zacząć od 2000 zeta? Taki początek np. w moim wypadku był w ogóle nie do pomyślenia. Ja zacząłem od wyboru - za darmo 70/700 lub za 300zeta 114/900. A jeśli ktoś jest entuzjastą Adama Słodowego - "Zrób To Sam", to ma co robić w pochmurne wieczory i noce. A i kasy to trochę kosztuje. NIC ZA DARMO. Znasz jakąś przyjemność za darmo? A coś SZKODLIWEGO BARDZO za darmo znasz? A z U jest jedno i drugie - chwilami przyjemność, chwilami bardzo to szkodliwe i NIE ZA DARMO czyli coś naprawdę solidnego!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale to post nr 501.

Poszukam starych dżinsów z takim numerem i Ci wyślę. :ha:

Darku! To nie jest miła odpowiedź, zaskoczyłeś mnie! :(

Może Ciebie ubodło że Zarząd a nie Rada Forum?

 

Post 501 OTWIERA kolejną pięćsetkę wiec jest bardzo ważny.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze niepotrzebne emocje wziely sie od tego g.... w tekscie. Nikt nie lubi, aby owoc jego prac, jakikolwiek by byl, byl tak nazywany. To samo powiedziane jednak w inny sposob ma troche sensu. Sam dokonalem wielu zmian i ulepszen w swoim teleskopie. Newtony maja to do siebie, ze mozna je modyfikowac bez konca. Sam sie zastanawiam, czy lepiej nie bylo kupic od razu lepszego teleskopu i zaoszczedzic sobie trudu.

 

Majsterkowanie przy swoim teleskopie daje jednak wiele satysfakcji. Czlowiek uczy sie tez jak kolejne elementy ukladanki wplywaja na jakosc obrazu. Poza tym teleskopu nie kupuje sie na cale zycie, wiec z czym problem, zawsze mozna potem kupic lepszy i wiekszy.

 

Zawsze jezeli pieniadze sa przeszkoda, to lepiej kupic tania baze i potem powoli dodawac do niej. Dzieki temu mozna obserwowac od razu, a nie czekac az sie uzbiera na super teleskop.

 

Promil, zycze Ci powodzenia z modernizacja teleskopu i jak widze po dlugosci posta wielu ludzi rowniez Ci kibicuje.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku! To nie jest miła odpowiedź, zaskoczyłeś mnie! :(

Może Ciebie ubodło że Zarząd a nie Rada Forum?

 

Post 501 OTWIERA kolejną pięćsetkę wiec jest bardzo ważny.

Nic mnie nie ubodło, Cygnus no co ty? :D

Rozbawił mnie lekko ten tekst i tyle.

ps.

Nic tu nie będzie zamykane tylko niezdrowe emocje najwyżej usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam żyć z ludzmi w zgodzie,tylko czasem dobija mnie ostra krytyka niemajaca wogóle podstaw.......

Jak dlugo jestem na tym forum, nigdy nikomu nie dogadywałem na temat modernizacji sprzetu <_< ,wrecz przeciwnie szczerze kibicowałem.I taki pozostane do konca.

Dziękuje tym osobą,którzy stanęli kolejny raz po mojej stronie.DZIĘKI :Salut::Beer:

Co do ilosci wejsc na stronke z tematem U-boota ,to cieszy mnie to ,że ktos obserwuje moje zmagania,które są dla mnie przyjemne!Może cokolwiek wyniosą z tego przy modernizacji swoich U-bootow,choc wiem,że tam marka teleskopow jest"znienawidzona".Ja osobiscie gratuluje wszyskim posiadacza markowych teleskopów wyboru i życze samych udanych obserwacji :Salut:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam żyć z ludzmi w zgodzie,tylko czasem dobija mnie ostra krytyka niemajaca wogóle podstaw.......

Jak dlugo jestem na tym forum, nigdy nikomu nie dogadywałem na temat modernizacji sprzetu <_< ,wrecz przeciwnie szczerze kibicowałem.I taki pozostane do konca.

Dziękuje tym osobą,którzy stanęli kolejny raz po mojej stronie.DZIĘKI :Salut::Beer:

Co do ilosci wejsc na stronke z tematem U-boota ,to cieszy mnie to ,że ktos obserwuje moje zmagania,które są dla mnie przyjemne!Może cokolwiek wyniosą z tego przy modernizacji swoich U-bootow,choc wiem,że tam marka teleskopow jest"znienawidzona".Ja osobiscie gratuluje wszyskim posiadacza markowych teleskopów wyboru i życze samych udanych obserwacji :Salut:

Pozdrawiam.

 

to nie tak ja sam czesto odradzam Uniwersalow i Optisan Starow ale taka 200 mm jest calkiem przyjemna napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie tak ja sam czesto odradzam Uniwersalow i Optisan Starow ale taka 200 mm jest calkiem przyjemna napewno

 

 

Koper ja Cie rozumiem i sam z pewnoscią teraz odradzil bym Uniwersalow.

Wiem ,ze nie sa to telepy marzenie,ale moze cud sie stal i trafilem na dobry egzemplarz? :D i dlatego chce dokonczyc moja modernizacje.......tzn wystko jest juz skonczone ,pozostaje przelozyc tylko montaz z napedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam żyć z ludzmi w zgodzie,tylko czasem dobija mnie ostra krytyka niemajaca wogóle podstaw.......

Jak dlugo jestem na tym forum, nigdy nikomu nie dogadywałem na temat modernizacji sprzetu <_< ,wrecz przeciwnie szczerze kibicowałem.I taki pozostane do konca.

Dziękuje tym osobą,którzy stanęli kolejny raz po mojej stronie.DZIĘKI :Salut::Beer:

Co do ilosci wejsc na stronke z tematem U-boota ,to cieszy mnie to ,że ktos obserwuje moje zmagania,które są dla mnie przyjemne!Może cokolwiek wyniosą z tego przy modernizacji swoich U-bootow,choc wiem,że tam marka teleskopow jest"znienawidzona".Ja osobiscie gratuluje wszyskim posiadacza markowych teleskopów wyboru i życze samych udanych obserwacji :Salut:

Pozdrawiam.

 

Promil no co Ty? Nie przejmuj się niekonstruktywną krytyką. Ja miałem akurat 3 teleskopy z Żywca i nie byłem z nich zadowolony. Ale np. Zayzikowy którego Darek sam doprowadził do używalności jest bardzo dobry. Jednym słowem modyfikuj go i dziel się z nami swoimi wrażeniami i satysfakcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koper ja Cie rozumiem i sam z pewnoscią teraz odradzil bym Uniwersalow.

Wiem ,ze nie sa to telepy marzenie,ale moze cud sie stal i trafilem na dobry egzemplarz? :D i dlatego chce dokonczyc moja modernizacje.......tzn wystko jest juz skonczone ,pozostaje przelozyc tylko montaz z napedem.

 

I bardzo dobrze :)

 

Powiedzmy sobie szczerze 200/1000 to juz sa fajne parametry jak na newtona , ja sam do niedawna marzylem zeby popatrzec przez takiej wielkosci teleskop. I nie rozwodzilbym sie nad tym czy to Synta czy Uniwersal to juz jest konkretne dzialo i nie dziwie Ci sie ze sobie go pielegnujesz .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie nazwałem Twojego Promil teleskopu g.... ani nie krytykowałem Twojej pracy w niego włożonej. Nazywam tak tylko Uniwersały i bede nazywal bo produkowany przez nich sprzęt jest marny - chce ktoś polemizować ? Nie traktuj krytyki Uniwersała jak krytykę swojej pracy włożonej w przeróbki. Przyjmij wreszcie do wiadomości że krytykuję Uniwersał a nie to co robisz. Przeczytaj sobie to co napisałem wcześniej i nie zmieniaj moich wypowiedzi.

Chcesz dalej kupować Uniwersała, to tylko powodzenia życzę.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, tyle mordęgi i dalej chcesz się pchać w to g... znaczy Uniwersał. Powiedz ile jeszcze masz za to dać ? Co by nie było to jednak montaż Uniwersała i mom zdaniem przejedziesz się na nim (przynajmniej do długoczasowego astrofoto) tak jak wcześniej na teleskopie. I nie wiem czy ta ładna przekładnia i napęd z astropilotem LJ-ta pomoże. Czy naped jest na 220 V ?

Załączone zdjęcie wyglada jak z obiektywu ok 300mm ogniskowej i czasu naświetlania ok 10 minut. Oczywiście ogniskowa może się różnić bo taka skalę można też uzyskać z ogniskowej 200mm jak i z dłuższych.

Adamsz12 nie obracaj kota ogonem,przeczytaj uważnie swoj post od wyrazu Promil do Uniwersał.Pomiedzy tymi wyrazami jest" g..."

Co miales na mysli?I nie sciemniaj mi tu ,ze cos innego ,bo "g..."to znaczy w/g mnie przepraszam za tłumaczenie "gówno".To ,że teraz probujesz sie tlumaczyc ,wcale mnie nie interesuje.Zamykam temat tego postu.

P.S Jesli nie interesuje cie ten temat nie czytaj go i po sprawie!

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promil, gore biora Twoje emocje . po mojemu w poscie co cytowales wyraznie napisano o teleskopach U nie o Twoim , ktory z U ma juz malo wspolnego . Tuba , lustro . Akurat z lustrami to najczesciej bylo w porzadku . Montaz z napedem w 1 osi do wizuala jest calkiem wystarczajacy . A zawsze mozesz w przyszlosci cos duzo wiekszego na nim powiesic . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.