Skocz do zawartości

ASI 294 vs ASI 533


Mikolaj2

Rekomendowane odpowiedzi

 Hej,

wczoraj miało być czyste niebo , więc była szansa na pierwsze próby z nowa kamera. Szansa trwała około 30 minut , wiec zdażyłem ustawić montaż na biegun, ostrość w guiderze, wyrównać szukacz względem teleskopu. 

Mam pełny APT i chciałbym przy nim zostać. Mam kilka zagwozdek po przejściu z dslr na kamere:

1. Po pierwsze trudniej ustawić ostrość na masce bo nie działa funkcja zoom z kamera. Jak ustawiacie ostrość z kamera zwo?

 

2. Poprzez sterownik ascom ustawiłem czas na 10-30 sek i prawie nic w porownaniu z dslr nie rejestrowalem. Kamera na unity gain i jakbym iso 100 ustawil w aparacie. Tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotr4d napisał:

 

Jaki program?

Chyba APT.

 

Jeśli tak to:

ad1. -  Tools >> Bahtinov Aid

ad2. - Camera >> bulb/ Bulb seconds: ..../  Gain: ... 

           Jeśli chcesz robić pojedynczą klatkę to Shoot, jeśli sekwencję to Camera i trzeba sobie stworzyć swój, wg uznania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr4d napisał:

 

Jaki program?

APT - w miarę mam go opcykanego jeżeli chodzi o podstawwe funkcje z dslr.

 

Już wiem, że nie działa zoom z kamerą, ale szkoda że wykonanego zdjęcia nie mogę powiększyć powyżej 1:1. W Tools powinna być chyba lupa. Sprawdzę. 

1 godzinę temu, warpal napisał:

Chyba APT.

 

Jeśli tak to:

ad1. -  Tools >> Bahtinov Aid

ad2. - Camera >> bulb/ Bulb seconds: ..../  Gain: ... 

           Jeśli chcesz robić pojedynczą klatkę to Shoot, jeśli sekwencję to Camera i trzeba sobie stworzyć swój, wg uznania.

 

To wiem, tylko sądziłem, że jak ustawię kamerę na "unity gain" czyli gain 100 i zrobię ekspozycję 30 sekund to będę miał klatkę jak 60 sek z Canona w iso 1600, a tu ledwie mizar i alkor się załapał. :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w APT masz taką opcje ale w podglądzie zdjęcia ściągniętego dopasuj histogram.

W AsiAir z tą kamerą nie mam najmniejszego problemu. Podgląd ściągniętego zdjęcia jest ok - nawet mocniejszy niż z Canona, ale AsiAir ma funkcję automatycznego dopasowania histogramu.

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, simarik napisał:

Nie wiem czy w APT masz taką opcje ale w podglądzie zdjęcia ściągniętego dopasuj histogram.

W AsiAir z tą kamerą nie mam najmniejszego problemu. Podgląd ściągniętego zdjęcia jest ok - nawet mocniejszy niż z Canona, ale AsiAir ma funkcję automatycznego dopasowania histogramu.

 

Jakie "gain" stosujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.