Skocz do zawartości

APT


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może się ktoś podzielić wiedzą, jakie prędkości trzeba ustawić w APT. Przy ustawieniach domyślnych nie jestem w stanie przesunąć montażu w żadnym kierunku, próbowałem z różnymi wartościami ,ale bez skutku. Na eqmodzie wszystko śmiga. Może ktoś mógłby cyknąć screena z ustawień, będę wdzięczny. I jeśli chodzi guiding. Trzeba coś zmieniać w ustawieniach w APT czy wystarczy połączyć z phd2? Dzisiaj mam w planach po raz pierwszy odpalić ten program i zrobić dithering i stąd te pytania. Plate solving też studiuję, ale wszystkiego na dzisiaj wystarczy mi zadań. Oby tylko pogoda dopisała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka:

- "Gear">Connect Scope

- "Gear">Guide> click> Guiding Settings> ustawiasz program do guiding'u i dihtering

Wyłącz APT, uruchom Phd2, uruchom APT,  połączy się automatycznie z Phd

 

Jeśli przyciski kierunkowe po połączeniu teleskopu z APT są podświetlone, to sprawdź czy masz ustawione minuty, czy sekundy do precyzji ruchu montażu. Nie wiem czy można ustawić prędkość, nigdy nie miałem potrzeby w APT używać tej funkcji.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam przycisków kierunkowych z EQMOD. 

 

Plate Solve zaimplementowane w tym programie bardzo ułatwia kadrowanie. W ustawieniach APT połącz je sobie z planetarium którego używasz. Bardzo dobrze współpracuje z CDC.

 

Jak dobrze skonfigurujesz APT do działania np CDC i PHD2 to uruchamiasz najlepiej w tej kolejności:

 

CDC + połączenie z montażem -> PHD2 -> APT, wtedy APT przy uruchomieniu nawiązuje połączenie z tymi dwoma programami.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, warpal napisał:

Zakładka:

- "Gear">Connect Scope

- "Gear">Guide> click> Guiding Settings> ustawiasz program do guiding'u i dihtering

Wyłącz APT, uruchom Phd2, uruchom APT,  połączy się automatycznie z Phd

 

Jeśli przyciski kierunkowe po połączeniu teleskopu z APT są podświetlone, to sprawdź czy masz ustawione minuty, czy sekundy do precyzji ruchu montażu. Nie wiem czy można ustawić prędkość, nigdy nie miałem potrzeby w APT używać tej funkcji.

przyciski kierunkowe są podświetlone ,ale po naciśnięciu słychać tylko sygnał i nic się nie dzieje. Będę na razie używał tych z eqmoda. A czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach dihteringu, czy można jechać na domyślnych ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łysy Łysy napisał:

przyciski kierunkowe są podświetlone ,ale po naciśnięciu słychać tylko sygnał i nic się nie dzieje. Będę na razie używał tych z eqmoda. A czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach dihteringu, czy można jechać na domyślnych ustawieniach?

 

Można używać domyślnych, tylko dalej to już kwestia czy będziesz zadowolony z efektu. Z tymi ustawieniami trzeba "powalczyć" i samemu dojść do wniosku co się najlepiej sprawdzi z twoim setupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szarybtw napisał:

Ja używam przycisków kierunkowych z EQMOD. 

 

Plate Solve zaimplementowane w tym programie bardzo ułatwia kadrowanie. W ustawieniach APT połącz je sobie z planetarium którego używasz. Bardzo dobrze współpracuje z CDC.

 

Jak dobrze skonfigurujesz APT do działania np CDC i PHD2 to uruchamiasz najlepiej w tej kolejności:

 

CDC + połączenie z montażem -> PHD2 -> APT, wtedy APT przy uruchomieniu nawiązuje połączenie z tymi dwoma programami.

używam stellarium, wiem, że się nie umywa do CDC ,ale jakoś mi bardziej podchodzi.  Gdzie w ustawieniach APT jest możliwość połączenia Plate Solve z planetarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szarybtw napisał:

 

Można używać domyślnych, tylko dalej to już kwestia czy będziesz zadowolony z efektu. Z tymi ustawieniami trzeba "powalczyć" i samemu dojść do wniosku co się najlepiej sprawdzi z twoim setupem.

ok. Dziękuję. Dzisiaj spróbuję w ogóle to wszystko odpalić i zobaczymy czy mi się uda. Wczoraj sprzęt się ze mną kłócił od samego początku do końca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łysy Łysy napisał:

ok. Dziękuję. Dzisiaj spróbuję w ogóle to wszystko odpalić i zobaczymy czy mi się uda. Wczoraj sprzęt się ze mną kłócił od samego początku do końca.

 

Spokojnie, jak już wszystko zmusisz do działania pojawią się kolejne problemy, a to z kalibracją, a to z Plate Solve :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szarybtw napisał:

Spokojnie, jak już wszystko zmusisz do działania pojawią się kolejne problemy, a to z kalibracją, a to z Plate Solve :laughbounce2:

Już się z tym pogodziłem, jak coś zaczyna współgrać  to coś innego już nie. Ale i tak to coś czego nie da się porzucić

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wielu bojach i kilku tysiącach niecenzuralnych słów wszystko zostało ogarnięte.Apt połączone ze stelarium( tu musiałem podać IP stelarium) phd i canonem. Plate solve śmiga aż miło,dithering także. Dzięki wszystkim za wskazówki.Pogody życzę

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.