Skocz do zawartości

Zamienię parę drobiazgów-kontynuacja


astroamator1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotno-rodzinnymi powracam do tematu,który jest w archiwum,link:

https://astropolis.pl/topic/75635-zamienie-pare-drobiazgów-porządki-swiąteczne/?tab=comments#comment-865844

Będę dodawał opisy poszczególnych rzeczy,zamiana za sprzet audio z lat 80-90-tych,wykrywacz metali.Preferuje kontakt telefoniczny,zainteresowanym wyślę na pw.Niektóre przedmioty są poopisywane białym markerem,nabyłem je od śp.Franka a jak wiadomo on praktycznie wszystko opisywał.

 

1.Wyciągi GSO-tak jak widać na zdjęciach jeden posiada obciętą tuleje i ma krótszy wysuw,mechanicznie sprawne,według mojej suwmiarki mocowanie 86,4mm

2.Pryzmaty zakupione w celu zrobienia dużej lornety,jedna już zrobiłem i sprzedałem,teraz miałem zamiar zrobić wiekszą,obraz jest odwrócony prawo-lewo,nasadki kątowe lustrzane(nie są w komplecie) są połączone z pryzmatami za pomocą obcietych tuleji.

 

 

DSCF0131.JPG

DSCF0132.JPG

DSCF0133.JPG

DSC09304.JPG

DSCF0134.JPG

DSCF0135.JPG

DSCF0138.JPG

DSCF0139.JPG

DSCF0140.JPG

DSCF0141.JPG

DSCF0144.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Nasadki kątowe-jedna GSO,druga SW,obydwie na zwykłych lustrach,lustra ok,zewnętrznie trochę porysowane,miały służyc do budowy lornety

4.Obiektyw z celą APO 90/600-uszkodzony,nie wiem jak powstało uszkodzenie,bo cela wygląda na nieuszkodzoną,ale jest to obiektyw klejonyi pękła środkowa soczewka,(może pan Paweł-Pablito wie co się stało bo od niego nabyłem).Nabyłem go w celu zrobienia dużego szukacza,przeraziłem sie jak go zobaczyłem po rozpakowaniu i jakież było moje ździwienie jak założyłem go do prowizorycznej tuby,przaktycznie zero zniekształceń,czy odblasków,zero abberki,dopiero przy powiększeniach powyżej około 40x zaczynaja sie pokazywać wady,tak że na duży szukacz spokojnie się nadaje.

DSCF0146.JPG

DSCF0147.JPG

DSCF0148.JPG

DSCF0150.JPG

DSCF0152.JPG

DSCF0155.JPG

DSCF0156.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczam jeszcze parę zdjęć co można zrobić z pryzmatów i co jeszcze mam do pozbycia,laser wypala dziury tak z około metra,ma mieć niby 5watów,ale raczej nie ma,ten czerwony refraktor to jest jedna część bino z ostatniego zdjęcia,niestety rozebrałem bo było ciężkie i nieporadne.

DSCF0157.JPG

DSCF0160.JPG

DSC09304.JPG

DSC09305.JPG

DSC09444.JPG

DSC09538.JPG

IMG_0018.JPG

IMG_0023.JPG

IMG_0025.JPG

IMG_0027.JPG

IMG_0033.JPG

IMG_0280.JPG

IMG_3209.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.