Skocz do zawartości

INS Big Boss ( opinia )


JUBY111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszyskich. :Salut:

 

Miałem możliwość skontaktowania się z osobą która zakupiła teleskop INS Big Boss. W związku z tym, iż pojawiają sie na forum liczne pytania dotyczące tego sprzętu , postanowiłem zamieścić recenzję wystawioną przez świeżego użytkownika.

Oczywiście niniejsza opinia jest tu zamieszczona za całkowitą aprobatą i zgodą kolegi, za co mu z góry dziękuję. :notworthy:

 

Vallord

 

Optyka jasna ale niestety nie jest pozadnie wyregulowana co przy duzych powiekszeniach jest widoczne w postaci migielki i rozmycia ( przynajmniej w tym modelu co mam) Po regulacji glownego zwierciadla i lusterka wstecznego jest ok. Calosc troche mi naspozyla klopotu przy skladaniu a to z tego wzgledu ze instrukcja jest ale do bardzo podobnego sprzetu a nie do tego dokladnie jaki sie dostaje. Pomijam fakt ze nie ma po polsku bo to nie istotne. Pierwszy raz skladalem teleskop wiec mialem z tym sporo zabawy ale sie wkoncu udalo. Raz to tak bylem zniechecony tym skladaniem ze myslalem iz wycieto odwrotnie jedna z plytek ale wkoncu polapalem sie jak to trzeba skrecic:) Sam statyw jest stabilny co do samego ukladu paralaktycznego to powiedzmy ze widzialem lepsze choc ten nie jest ciezki w obsludze ale mogl by chodzic gladziej.

 

Okulary hmm sa w pozadku chociaz nie jest ich za duzo do wyboru zaledwie dwa to troche zamalo do obserwacji. Konieczny jest zakup okularu o ogniskowej 40mm gdyz przy tych parametrach zwierciadla 24mm okular daje za duze powiekszenie a do obiektow mglawicowych potrzeba jak najmniejszego!! Troche dziwna jest soczewka odwracajaca obraz ma bardzo dziwne pole widzenia nigdy takiej nie uzywalem wiec nie wiem czy to norma czy tylko taki model. Soczewka barlowa dziala ok ale i taki kupie jeszcze jedna zawsze sie przyda wieksza ogniskowa. Dyzy minus za filtr ksiezycowy niestety trafil mi sie wadliwy i na samym srodku zamiast byc caly plaski to szklo ma wypuklosc co znieksztalca obraz ksiezyca i przesto staje sie bezuzyteczny. Napisalem gostkowi powiedzial ze nie ma sprawy i mi wymieni, narazie czekam na list w ktorym ma mi ponoc wyslac nowy, zobaczymy jak to bedzie. Ogolne wrazenie: za ta kase co dalem spodziewalem sie troche bardziej profesjonalnego wykonczenia zwalsza regulacji optyki. Nie mowie bo moze to ja trafilem poprostu na taki sprzet no ale coz. Troche mi zajmie zeby wszystko w nim gralo. Czy warto go kupowac?? Warto o ile sie Pan zna na teleskopach i umie cos przy nich sobie samemu zrobic bo kto wie co bedzie nie tak w Pana sprzecie. A co do ceny to 700zl to gora jaka bym teraz dal za ten sprzet wiedzac co trzeba przy nim zrobic. Pozdrawiam i zycze trafienia na jak najlepszy okaz:)

 

Pozdrawiam Vallord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo chetnie bym udzielil tej informacji jakie mam lustro ale niestety w instrukcji nie moge sie tego doszukac a niestety nie wiem narazie jak sprawdzic wizualnie jaki to radzaj czy sweryk czy parabolik.

Jezeli ktos wie jak to sprawdzic bede wdzieczny za podpowiedz!!

Jutro ide wyjustowac optyke do profesjonalnego punktu bo moje reczne justowanie mimo szczerych checi i polowicznego sukcesu, przy duzych powiekszeniach jednak daje sie we znaki brak precyzji. Jak narazie po tym moim strojeniu znikla wiekszosc znieksztalcen i zaklucen w obrazie ale nadal cos tam pozostalo. Mimo tego obraz o ile atmoswera nie drzy jest na tyle dobry ze widac cien zucany przez saturna na pierscienie oraz nawet zauwazylem raz przerwe w pierscieniach. Na Jowiszu jak narazie nie dopatrzylem sie czerwonej plamy. Musze sie uzbroic w cierpliwosc i poczekac na lepsza pogode oraz dobre ustawinie planety. Chociaz siedzac przez cala noc mozna zobaczyc prawie cala jego powierzchnie:) Napisze cos wiecej po kolejnych opserwacjach juz po wyjustowaniu. Jesli macie jakies pytania to jak najbardziej odpowiem na kazde:)

 

Pozdrawiam Vallord

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.