Skocz do zawartości

Abell 39 szeroko


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na samo RGB bez OIII fajnie Ci wyszło. Widać, że masz super niebo.

Na tym zdjęciu wygląda, że całość zanurzona jest w delikatnym obłoku wodorowym. Żeby to stwierdzić, czy mógłbyś pokazać wersję rozjaśnioną, mocno wyciągniętą,  żeby tło nie było takie czarne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Ja taki słodki  nie będę. 

Tlo wyciete w pien, ujecie jak dla mnie mono poza Abellem.

 

1 godzinę temu, Maetrik napisał:

niestety ale (może to kwestia gustu) mam dokładnie takie same odczucia ;)

 

No niestety. Tak to bywa.... Ze swojej strony dodam jeszcze , że wielkość obiektu zupełnie nie pasuje do FOV zestawu, no ale jak rozumiem to akurat świadomy wybór twórcy.

Ja fotografowałem ten obiekt w ubiegłym roku- tam nie ma co atakować Ha , jest tego mniej niż zero natomiast długoczasowe ekspozycje OIII pokazują detale wewnątrz bańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie miłe i szczere oceny. To było po 3x180s + 6x240s czyli po 33 minuty na kanał. Skala wybrana świadomie, ale bardziej dla sprawdzenia na co rozdzielczość mojego setupu pozwoli przy tak małym obiekcie. Niestety pewnych ograniczeń nie daje się przeskoczyć i zamiast "smaczków" wychodzą placki.  

Zgadzam się co do kolorów gwiazdek i poziomu tła. Wzorowałem się odrobinkę na innej fotce tego obiektu z forum, ale trochę z tłem przesadziłem. Z drugiej strony patrząc u mnie naprawdę jest ciemno w nocy.  

Nie będę zaśmiecał serwera kolejnymi, poprawionymi wersjami. 

 

EDIT. Może macie sposób na dodanie obiektów z katalogu Abell do opisów w ImageAnnotation w Pixie? Albo przeoczyłem, albo na liście dostępnych baz Abella nie ma.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne gwiazdki! pelna rozdzielczosc. 

w PD rogu widze jakies interesujące nagromadzenie galaktyk.

 

edit.

ja nie widze zadnych gradientow, nic mi nie przeszkadzało w obróbce.

materiał rozciagniety przy pomocy EZ w pixie, zlozone LRGBcombination, saturacja gwiazdek z maska, symboliczne odszumianie w rawcamera. 8min pracy, koniec.

apolkowski.thumb.jpg.3bcf7042098dd3036466ecaf86ab5d0d.jpg

 

edit2.

gradienty w L, to w duzym stopniu IFNy.

image.thumb.png.4ecf764ff2b68cffc764bdb7b8cb83ec.png

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, apolkowski napisał:

...Zastanawiam się czy nie spróbować z newtonem 250F4 zamiast dorabiać klatki z Esprita i taki tlen dołożyć. 

W sumie nie ma znaczenia, rozdzielczości zdjęcia nie poprawisz.

A póki co i brak pogody masz OIII w prezencie ode mnie z APO 140, trochę nieświeży bo zeszłoroczny, ale zawsze coś.

:)

153212176_200612Abell39OIII26x600SET2.thumb.jpg.0afcdc10c6c03f23a78080dc5e9ad89d.jpg

 

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.