Skocz do zawartości

MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było tak znowu łatwo. Ważne że gradienty odpuściły. Najwięcej uwagi poza galaktyką zwróciłem na tło bo tam szybko wychodził bardzo kolorowy szum niezależnie od tego co dawała luminancja.

 

Apropo szumów: podoba wam się takie tło czy lepszy odbiór jest na takie wygłaskane i odszumione ( którego tutaj nie ma)?

Dla mnie więcej widać w tle przy takim podejściu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi i moje zdanie w jakikolwiek sposób Cię interesuje, to wolę tak jak jest teraz. Mam wtedy wrażenie, że wyciągnięte zostało maksymalnie to, co mogło zostać pokazane. W "gładkich" zdjęciach zawsze wydaje mi się, że można zrobić więcej. Poza tym ja nie jestem z tych, którzy z lupą z lubością wyłapują wszelkie niedoskonałości zdjęcia i ja tak podany "szum" po prostu ignoruję. Do mnie przemawia skala makro. Najlepiej byłoby założyć temat z głosowaniem, wtedy by się okazało w którą stronę iść ;). Pozdr.

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MaPa napisał:

Nie było tak znowu łatwo. Ważne że gradienty odpuściły. Najwięcej uwagi poza galaktyką zwróciłem na tło bo tam szybko wychodził bardzo kolorowy szum niezależnie od tego co dawała luminancja.

 

Apropo szumów: podoba wam się takie tło czy lepszy odbiór jest na takie wygłaskane i odszumione ( którego tutaj nie ma)?

Dla mnie więcej widać w tle przy takim podejściu.

Dla mnie takie podejście jest ok - nie lubię takich wygłaskanych. Przy większym odszumieniu drobnica w tle chyba nie byłaby już taka oczywista, choć to kwestia też dobrze zrobionej maski. Podobnie obrabiam swoje jak np. M106 w temacie próbne, niedokończone.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorem mam podobne doswiadczenia. Na niego wcale nie trzeba wiele klatek. Wiad9moze  ze głębokie RGB wymaga spooorego palenia. Natomias pokrycie kolorem gwiazdek i jasnych obiektow to krotkie czasowo wyzwanie.

 

Ja tu mialem po 4szt 5min na kanal koloru. Malutko, ale wg mnie akceptowalnie wystarczajaco.

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.