Skocz do zawartości

IC 4592


maciek z

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Marvaz napisał:

Na moim monitorze w pracy wyglada swietnie,ale z finalna ocena wstrzymam sie do momentu, az ponownie zerkne w domu :)

Nie wiem, jaki masz w pracy monitor, ale ja właśnie oglądam na porządnym Eizo, skalibrowanym sprzętowo. Śmiało możesz dawać lajka :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - ale wkurzasz mnie z tym Canonem 6d. Człowiek myśli o wymianie 6d na kamerkę, że to na przyszłość, że to musi być mega i nagle "wchodzi on" i wrzuca zdjęcie z Canona. Odechciewa się wtedy sprzedaży Canona. Trzeba będzie wiec Canona zostawić i dokupić do niego kamerkę ;).

Świetne zdjęcie, klasa. Świetny obiekt na ten FOV z Twojego zestawu.

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek z napisał:

Trochę po macoszemu potraktowałem ten obiekt, ponieważ nie wznosi się jeszcze maksymalnie nad horyzont. Na kwiecień i maj mam już inne plany astrofotograficzne, ale może jeszcze do tego powrócę. Canon 6d, TS 71/347, 120 x 4 minuty (40 klatek z ubiegłego sezonu). Dodaję drugą wersję ( zmieniony kolor)

 

astropolis1.jpg

fb1.jpg

Macku piekne - standardowo - udostepnilbys stack,? Z gory ogromne dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diver napisał:

Malowniczy obiekt, dobry materiał i staranna "naturalna" obróbka. Oko się cieszy. :)

@maciek z, ładnie rysuje gwiazdki ten Twój TS 71/347. To jakaś specjalnie korygowany egzemplarz?

Nie jest specjalnie korygowany, ale nie jestem z niego super zadowolony. Jasne gwiazdy trochę puchną w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maciek z napisał:

Nie jest specjalnie korygowany, ale nie jestem z niego super zadowolony. Jasne gwiazdy trochę puchną w nim.

 

Miałem na myśli dobrze sferycznie i chromatycznie skorygowane pole. Wydaje mi się, że z tym bardzo dobrze.

A puchnięcie gwiazdek to raczej sprawa kamery?... U mnie w newtonie jasne też puchną.

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tayson napisał:

@diver raczej tylko resize ratuje opinie szkła....

 

Poniżej crop 1:1 z prawego dolnego narożnika (przed odwróceniem). Widać oczywiście pewne braki w korekcji pola, ale to dość duża matryca. Więc uważam że jest całkiem nieźle.

@maciek z, przepraszam za off topa, ale nie chcesz może odsprzedać tego APO? ;)

 

IC_4592_90.thumb.jpg.9df0c6107e6341e4ae07932a9ceca9d2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, świetny materiał, ładne gwiazdki.

To tylko pokazuje też, jak dużo muszę się jeszcze uczyć w temacie obróbki.

Btw. pierwszy raz chyba APP nie poradziło sobie z usunięciem LP i wyciąganiem szczegółów. Musiałem wszystko robić od zera w PS :)

IC_4592_90_-LPS-session_1_session_2.thumb.jpg.f1e81c3e8395a7485220a567c5824d69.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.