Skocz do zawartości

M81 z IFN i Holmberg IX


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, count.neverest said:

Mimo, że skończyłeś fotę

Nigdy nic nie będzie skończone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, apolkowski said:

Możesz napisać coś więcej jak używasz Mure Denoise?

 

Zaskakująco łatwo:

 

https://astropolis.pl/topic/77441-galaktyka-ngc-3718/?do=findComment&comment=888736

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię notatki głównie dla siebie. Każda czynność na każdym kanale to nowa kopia pliku. Zapisuje maski i ikony procesów PI żeby wiedzieć co działa a jak zapomnę- zajrzeć do notatek, pliku albo procesu z użytymi ustawieniami. To bardzo pomaga.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herbert West napisał:

Robię notatki głównie dla siebie. Każda czynność na każdym kanale to nowa kopia pliku. Zapisuje maski i ikony procesów PI żeby wiedzieć co działa a jak zapomnę- zajrzeć do notatek, pliku albo procesu z użytymi ustawieniami. To bardzo pomaga.

Używasz History Explorer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tayson napisał:

Z nieba mi spadłeś... jak z tego korzystac?!?

Zamknalem go kiedys z boku i nie mam pojecia jak włączyć.  Dzięki. 

Są tutoriale na YT. Generalnie po wyborze okienka obrazu (na dole, z listy) masz dostęp do wszystkich zaaplikowanych temu obrazkowi procesów. Można je na przykład "wyciągać" na pulpit i aplikować innym obrazkom.

 

Dostęp do Explorerów jest tu:

 

image.png.692372a9ce4191528bfed2bed9b9685c.png

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 12:00, Herbert West napisał:

Chyba wypada wyjść z szafy (tj. z wątków "Strzały próbne" oraz "Bawimy się materiałem").

 

No to skoro wylazłeś już z szafy, to pozwolę sobie tutaj a nie w "Bawimy się materiałem".

Jeżeli to co zaprezentowałeś jest Twoim świadomym wyborem kolorystyki i plastyki, to ok. Każdy maluje jak lubi. :)

Mnie jednak trochę razi to niebiesko-purpurowe podejście do tematu. Zrezygnowałeś z Ha, a i tak cisnąłeś purpurę. Trochę tego nie rozumiem. Ponadto pyły wyszły zupełnie bezbarwne, gwiazdkom też brakuje nieco kolorów i są trochę zbyt mocno wyciągnięte. Nie wspominam już kolorystycznej wadzie gwiazdek, bo o tym mowa była już wcześniej i obróbką tego nie załatwimy.

 

Pomęczyłem trochę Twój materiał (nie było to dla mnie łatwe). Również nie dorzucałem kanału Ha. I po niezbyt idealnej obróbce wyszło mi coś takiego (też trochę pociągnąłem niebieski). Obrazek nie jest tak efektowny jak Twój, ale mnie jakoś bardziej leży. ;)

 

RGB_crop_4000_3000_final_resize_2000_1500.thumb.jpg.fcb28b167733cd1d621bab1cfa5bb7b7.jpg

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diver dzięki za cenne uwagi. Mam bardzo mało doświadczenia z obróbką barw. Jeszcze intuicyjnie nie wiem ile czego i w jaki sposób zaaplikować. O wiele lepiej idzie mi z luminancją, gdzie patrzę i mniej-więcej wiem co man zrobić żebym uzyskał pożądany efekt.

 

Pierwsza moja wersja- ta "psychodeliczna" jest grubo przesadzona i mam tego świadomość. Ale moje podejście do nauki to: zrobić wszystko i zobaczyć co działa :-)

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.