Skocz do zawartości

[S] Wyselekcjonowany filtr SVB Hα 7nm 2.0”


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Oferuję filtr SVB Hα 7nm 2.0” wyselekcjonowany pod zadany teleskop. W cenie 590 zł* kupujący uzyskuje:

- nowy, w idealnym stanie filtr, rozpakowany jedynie do pomiarów

- filtr dopasowany do konkretnej światłosiły teleskopu

- pełne widmo transmisyjne filtra

- symulację skuteczności konkretnego egzemplarza w zadanym teleskopie (potrzebne do obliczeń parametry: apertura, średnica przeszkody centralnej, ogniskowa)

 

Odbiór osobisty w Krakowie lub wysyłka InPost 15 zł.

 

(*) Niestety dwa z zakupionych filtrów okazały się bublami. Dopóki nie wiem czy uda mi się dogadać z SVBony w sprawie ich zwrotu i ile będzie mnie to kosztowało to obowiązuje wyższa cena.

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do skorzystania z oferty, bo to jedyna tego typu okazja. Nie planuję powtarzać takiej akcji z filtrami wąskopasmowymi. Można sobie wybrać filtr idealnie dopasowany do posiadanego sprzętu z uwzględnieniem "blue shiftu". Jak już to wielokrotnie pisałem nie ma dwóch identycznych filtrów interferencyjnych, więc czemu skazywać się na losowanie podczas zakupu? Transmitancje dla pasma Ha są w przedziale 94-97%, potwierdzone 7nm szerokości pasma.

 

Edytowane przez dobrychemik
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dobrychemik napisał:

Zachęcam do skorzystania z oferty, bo to jedyna tego typu okazja. Nie planuję powtarzać takiej akcji z filtrami wąskopasmowymi. Można sobie wybrać filtr idealnie dopasowany do posiadanego sprzętu z uwzględnieniem "blue shiftu". Jak już to wielokrotnie pisałem nie ma dwóch identycznych filtrów interferencyjnych, więc czemu skazywać się na losowanie podczas zakupu? Transmitancje dla pasma Ha są w przedziale 94-97%, potwierdzone 7nm szerokości pasma.

 

Gdybyś wstawił te ofertę za 2tyg, po wypłacie to biorę od ręki.

Chyba, że chcesz przytrzymać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TheShackMeister napisał:

Gdybyś wstawił te ofertę za 2tyg, po wypłacie to biorę od ręki.

Chyba, że chcesz przytrzymać? 

 

Podaj mi parametry optyki jaką masz, żebym mógł wstępnie zarezerwować Ci odpowiedni egzemplarz. 

 

----------------------------------------------

 

Przy okazji dodam, że dotąd mierzyłem widma 7 sztuk SVB Ha 7nm. Pięć z nich było znakomitych, z różną rezerwą na blueshift. Niestety trafiły się też dwie sztuki beznadziejne, co dowodzi braku kontroli jakości u producenta. Albo trafisz na świetny filtr... albo nie.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, dobrychemik napisał:

Zachęcam do skorzystania z oferty, bo to jedyna tego typu okazja. Nie planuję powtarzać takiej akcji z filtrami wąskopasmowymi. Można sobie wybrać filtr idealnie dopasowany do posiadanego sprzętu z uwzględnieniem "blue shiftu". Jak już to wielokrotnie pisałem nie ma dwóch identycznych filtrów interferencyjnych, więc czemu skazywać się na losowanie podczas zakupu? Transmitancje dla pasma Ha są w przedziale 94-97%, potwierdzone 7nm szerokości pasma.

 

 No weź. Szykuj tam jakąś dostawę filtrów. Jak odkuje się z kasy po zakupie kamery to będę potrzebował jakieś pewnie L-Enhance czy L-extreme oraz jakiś może Ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TheShackMeister napisał:

Jak dobrze rozumiem im jaśniej tym trudniej dla filtra.

Przy jakiej jasności zaczynają się problemy?

 

Jest kilka czynników, które na to wpływają:

- im węższe pasmo transmisji filtra tym bardziej precyzyjnie musi być dopasowany filtr

- im większa światłosiła, tym większy problem

- im mniejszy współczynnik refrakcji filtra, tym większy problem

 

Na szczęście filtry SVB mają wysoki współczynnik refrakcji, więc blueshift jest w nich stosunkowo niewielki. Blueshift zaczyna być widoczny przy około f/4.5 - f/5.0 i wykładniczo rośnie wraz z rosnącą światłosiłą.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal są do wzięcia dwie bardzo dobre sztuki. Polecam, bo warto. Czy ktokolwiek inny da Wam taką ofertę: przetestowany, nowy, w idealnym stanie filtr idealnie dopasowany do Waszej optyki? Na dodatek w bardzo atrakcyjnej cenie. 

 

Przy okazji ostrzegam: obecnie w drodze do Chin są nieudane filtry, które mi się trafiły. Nie zamawiajcie w najbliższym czasie Ha w sklepie SVBony, bo mogą Wam się trafić te felerne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostała jedna, bardzo dobra sztuka. Oto symulowane transmitancje dla refraktorów/obiektywów o różnej światłosile:

 

F7.0 95.2%

F6.0 95.3%

F5.5 95.5%

F5.0 95.5%

F4.5 95.6%

F4.0 96.0%

F3.5 96.2%

F3.0 95.3%

F2.8 93.6%

F2.5 89.2%

F2.2 78.6%

F2.0 69.7%

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.