Skocz do zawartości

teleskopy.pl w Krakowie - ZAMKNIĘTE NA STAŁE ?


inside_man

Rekomendowane odpowiedzi

A moze powód jest zupelnie inny a nie kultura tego pracownika?.Opinie o obsłudze tam to czytałem lata temu jak znajomy cos tam kupił a ja poszedłem po baterie.Sa firmy gdzie pracuja ludzie po znajomosciach z rodziny szefa,nic nie umieją i zarabiaja wiecej niz najbardziej wykwalifikowane osoby ktore to ich uczą...norma.Jak ktos chce się pośmiać to polecam poczytać opinie w gogle o sieci Kebabów w Krakowie "U szwagra"  jakieś 6 lat temu to był najlepszy kebab w Krakowie i sieć się preżnie rozwijała stawiajac nowe punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, towarzysz napisał:

Czołem, z rozpiski na oficjalnej stronie sklep w Krakowie zniknął: https://teleskopy.pl/about.php

Taki mamy teraz trend, że filie sklepów internetowych znikają, bo nie ma po co ich utrzymywać - ludzie i tak kupują w sieci z odbiorem do domu/paczkomatu/puntu odbioru. Dotyczy to małych (jak np. ten teleskopy.pl) i dużych (np. CCC zamknęło 40salonaów od początku roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się, że Noaruto znika z Polski, co mnie zdziwiło bo co jak co, ale samochodu przez internet naprawić się nie da.

Co do Teleskopy.pl to szkoda, że znikają filie. Ja u nich zawsze kupowałem w salonie (w Warszawie), nigdy przez internet. Fajnie jest obejrzeć towar przed zakupem (nie lubię odsyłać).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, twegier napisał:

Wczoraj dowiedziałem się, że Noaruto znika z Polski, co mnie zdziwiło bo co jak co, ale samochodu przez internet naprawić się nie da.

Co do Teleskopy.pl to szkoda, że znikają filie. Ja u nich zawsze kupowałem w salonie (w Warszawie), nigdy przez internet. Fajnie jest obejrzeć towar przed zakupem (nie lubię odsyłać).

Wg mnie idea Norauto była skazana na porażkę. To był serwis który wymienił elementy zawieszenia, hamulce, oleje, płyny. Natomiast nie zrobili poważnych napraw, jak np. awarie silnika. W efekcie ich klient musiał sobie w takiej sytuacji szukać innego warsztatu, a jak już go znalazł, to przy nim zostawał również przy prostszych naprawach, które do tej pory wykonywał w Norauto.

Edytowane przez Ajot
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do teleskopów.pl:

Salon stacjonarny to duży koszt, a dodatkowe zyski niewielkie. Na plus salonu, z punktu widzenia właściciela firmy, można wymienić, że towary sprzedane w salonie nie są obciążone ryzykiem zwrotu 14-dniowego. Ale czy to wystarczy, by uzasadnić utrzymywanie dwóch etatów i płacenie czynszu? Wątpię. Bardziej należy traktować utrzymywanie salonu jako inwestycję w wizerunek firmy. A pod tym względem krakowska filia zupełnie się jakoś nie odnajdywała. Wystrój sklepu jak z czasów PRLu, obsługa podobnie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny rosną - zgadzam się. Ale czy nastepuję spadek kupujących to nie wiem. Rozmawiałem niedawno z właścicielem sklepu który sprzedaje sporo lornetek, i on narzekał głównie na to, że nie ma co sprzedawać, a nie komu. Brak towaru to chwilowo (?) jest duży problem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kiedyś takie sklepiki astronomiczne miały swoją "bułkę" : mapki, książki, filtry i okulary astronomiczne. Teraz wolę akcesoria kupić na Aliexpress. Książki i mapki wiadomo kupimy elektronicznie na Iphona. Aż dziw, że jeszcze ktoś o kupowaniu teleskopów rozmawia na forum. To też się skończy jak spalinowe samochody, będzie VR Retina i niebo wyświetlane holograficznie na siatkówce z AI 2077. Vespera to takie pierwsze nieudolne próby .. jeszcze udają, że światło MUSI być downloadowane z nieba zamiast z chmury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie i się nie skończy - wymagań co do jakości optyki i rozmiarów apertury nie da się w żaden sposób przeskoczyć.

Tzn. można oglądać obrazki z netu, ale jak chcesz zrobić swoje, to musisz mieć przede wszystkim dobrą optykę.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 22:38, inside_man napisał:

to takie pierwsze nieudolne próby .. jeszcze udają, że światło MUSI być downloadowane z nieba zamiast z chmury....

 

widzę tu błędne założenie że ktoś kupuje teleskop bo nie może w necie znaleźć zdjęć kosmosu, ale gdyby tylko istniała technologia, które mu je wyświetli to biznes teleskopowy będzie skończony :P

 

no więc informuję że to nie dlatego ludzie kupują teleskopy :)

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział moj kolega co umie przewidywać przyszłośc dziwi sie ze nie istnieją jeszcze SKLEPY VR.  Wpisuje co jakis czas w gogle i czeka czy cos wyskoczy..Wyparły by szybko wszystkie inne, zwykłe i internetowe.   Bo zakladasz gogle VR na glowe i wchodzisz do sklepu, idziesz sobie wsród regałow,potem bierzesz przedmiot do reki ,ogladasz dokladnie i kupujesz. Internetowe sklepy się nie umywaja bo co zobaczysz na ekranie jakiegos smartfona??? Przeciez tam nic nie widac i nie mozesz dotknać towaru. Musisz sobie wyobrażać jak wygląda.Ten kto wejdzie w sklepy VR zarobi ogromne pieniądze.

Zobaczcie ze te internetowe sklepy poznikaja jak tylko rozwinie sie bardziej technologia VR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szuu napisał:

widzę tu błędne założenie że ktoś kupuje teleskop bo nie może w necie znaleźć zdjęć kosmosu, ale gdyby tylko istniała technologia, które mu je wyświetli to biznes teleskopowy będzie skończony

Chyba nie, bo co innego spojrzeć na nawet niedoskonały obraz w teleskopie, a co innego gapić się w smartfona. Tak samo możnaby powiedzieć, że po co chodzić na ryby, jak można kupić rybę w markecie, a rzekę sobie pooglądać na komputerze. Papierowe książki też istnieją mimo, że mamy ebooki i audiobooki (te ostatnie zresztą bardzo lubię, bo nie mogę czytać w środkach transportu, ale słuchać mogę).

Edytowane przez Frosch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Flaytec1 napisał:

Bo zakladasz gogle VR na glowe i wchodzisz do sklepu, idziesz sobie wsród regałow,potem bierzesz przedmiot do reki ,ogladasz dokladnie i kupujesz. Internetowe sklepy się nie umywaja bo co zobaczysz na ekranie jakiegos smartfona??? Przeciez tam nic nie widac i nie mozesz dotknać towaru. Musisz sobie wyobrażać jak wygląda.Ten kto wejdzie w sklepy VR zarobi ogromne pieniądze.

Zobaczcie ze te internetowe sklepy poznikaja jak tylko rozwinie sie bardziej technologia VR.

W tej chwili ich nie ma, bo ilość osób posiadająca gogle, które mogłyby skorzystać z usług tego sklepu jest znikoma. Druga sprawa to na pewno cena - samo zrobienie tej "gry" plus co ważniejsze - tworzenie modeli 3D każdego produktu. Być może na rynku komputerowym ma to jakiś sens, bo producenci dysponują na ogół takimi modelami używanymi w produkcji, tylko ich nie udostępniają (ale mogliby). Ale jakiś tańszy lub mniejszy rynek - raczej jest nieopłacalne z definicji. No i kwestia wygody - nie każdemu będzie się chciało z tego korzystać, nawet posiadając potrzebny sprzęt, bo wystarczy mu zobaczyć zdjęcie/film, a nie chce mu się zakładać gogli. To raczej bardzo odległa perspektywa, o ile w ogóle kiedyś się przyjmie (a wtedy już zapewne w innej postaci). Twój kolega raczej może sobie darować czekanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma MEADE jak padła to jednym z powodów podała malejące zainteresowanie astronomią wśród młodych. Jeśli nawet technologie cyfrowe nie zastąpią to na pewno dość dobrze mogą zaproponować alternatywne rozrywki jak granie w PS5. Na Wydziale Fizyki większość studentów to studenci Informatyki. Mało kto się zachwyca wzorem na okres wahadła matematycznego i dlaczego pierwiastek z g jest bliski Pi..

 

Wracając do salonu tpl w Krakowie to faktycznie obsługa była tragiczna. Może właściciel da drugie życie .. czas pokaże. Może inne miejsce, może inne miasto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, inside_man napisał:

Mało kto się zachwyca wzorem na okres wahadła matematycznego i dlaczego pierwiastek z g jest bliski Pi

 

Bo to zwykły wzór, nie ma nawet operatora różniczkowania, a zbieżność o której mówisz to zwykły przypadek :) Wolę się zachwycać OTW niż jakimś wahadełkiem ;)

btw

jestem informatykiem który studiował na wydziale fizyki:)

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

 

Bo to zwykły wzór, nie ma nawet operatora różniczkowania, a zbieżność o której mówisz to zwykły przypadek :) Wolę się zachwycać OTW niż jakimś wahadełkiem ;)

btw

jestem informatykiem który studiował na wydziale fizyki:)

 

 

 

OTW wynika z rozważań nad wahadełkiem gdyż zauważono, że okres nie zależy od zawieszonej masy ... równanie różniczkowe trzeba zapisać do otrzymania tego wzoru ... absolutnie nie jest to przypadek i jesteś informatykiem który studiował na wydziale fizyki ale nie można się fizyką tam zarazić jak dowodzisz drogą kropelkową ;-)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.