Skocz do zawartości

Droga Mleczna Bieszczady 11/04/2021


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz spóźniłeś się o jeden dzień. W sobotę warunki były o wiele lepsze, ale wiatr mało głowy nie urwał. Pomimo tego i tak fajnie wyszło.

Łukasz masz może w swoim arsenale Sigmę ART 28/1.4. Jeśli tak, to co o niej sądzisz?

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Darek_B napisał:

I jakie wrażenia z nowego obiektywu? Sporo ostatnio myślę żeby zamienić dwa ciężkie klocki w torbie czyli 50mm/1.4 i 35mm/1.4 na jeden większy klocek - rzeczoną Sigmę 40.

 

ps. Przycinałeś kadr że ma takie proporcje?

 

Jestem bardzo zadowolony! Tylko ona ciężka bo waży 1.2kg! Rewelacyjnie współpracuje z moim Canonem 6D ora R! 

38 minut temu, Adam87 napisał:

Mam pytanie, co podświetla te niskie chmury? Wydawałoby się ,że nic na południe od tej miejscowości nie ma takiej mocy.

 

Hmmm ciężko powiedzieć, powinno nic je nie podświetlać. 

 

29 minut temu, pablo12311 napisał:

Łukasz spóźniłeś się o jeden dzień. W sobotę warunki były o wiele lepsze, ale wiatr mało głowy nie urwał. Pomimo tego i tak fajnie wyszło.

Łukasz masz może w swoim arsenale Sigmę ART 28/1.4. Jeśli tak, to co o niej sądzisz?

 

Ale była pogoda w sobotni poranek? Bo na Sat24 to tak sobie to wyglądało. Tak mam Sigmę 28mm f1.4 ART Jest rewelacyjna! Wszystkie Sigmy które mam są FENOMENALNE! Zaczynając od 28mm a kończąc na 105mm

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lukasz77 napisał:

Ale była pogoda w sobotni poranek? Bo na Sat24 to tak sobie to wyglądało.

 Miałem na myśli warunki z soboty na niedzielę. Zdjęcia wykonywałeś około 3 w niedzielę.

Czyli jednak na pogórzu przemyskim oddalonym bardziej na północ od Bieszczad warunki były lepsze, bez cirrusa.

W tym czasie kręciłem time lapse swoim Nikonem Z6.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prestoneq napisał:

Ech no proszę a my po sąsiedzku 2 noce ( piątkowo-sobotnia i sobotnio-niedzielna) w Wetlinie z newtonem 16, działaliśmy do 4.00 nad ranem. Sobotnia noc była przerwana chmurami ale potem do rana było czysto.

 

No to elegancko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adam87 napisał:

Mam pytanie, co podświetla te niskie chmury? Wydawałoby się ,że nic na południe od tej miejscowości nie ma takiej mocy.

Moim zdaniem to jest piękny i intensywny air-glow, a nie żadne chmury :) Wskazuje na to zielonkawy kolor i taka struktura pasemek.

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas obserwacji w 2 noce okolic strzelca od 2 do 4 nad ranem nie widziałem żadnych chmur :). Zdjęcie ma świetną kolorystykę, jest szansa zmniejszyć te ogromne obwódki wokół najjaśniejszych gwiazd?

Edytowane przez prestoneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, prestoneq napisał:

Podczas obserwacji w 2 noce okolic strzelca od 2 do 4 nad ranem nie widziałem żadnych chmur :). Zdjęcie ma świetną kolorystykę, jest szansa zmniejszyć te ogromne obwódki wokół najjaśniejszych gwiazd?

Ludzie kupują filtry za grubą kapuchę, a tutaj przyjdzie taki jeden i narzeka, że gwiazdy za duże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

Moim zdaniem to jest piękny i intensywny air-glow, a nie żadne chmury :) Wskazuje na to zielonkawy kolor i taka struktura pasemek.

Mateusz Air Glow był ale i też był cirrus!

 

4 godziny temu, prestoneq napisał:

Podczas obserwacji w 2 noce okolic strzelca od 2 do 4 nad ranem nie widziałem żadnych chmur :). Zdjęcie ma świetną kolorystykę, jest szansa zmniejszyć te ogromne obwódki wokół najjaśniejszych gwiazd?

Obwódki to sprawa Cirrusa który był na niebie, mi takie gwiazdy pasują i nic z nimi nie zamierzam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Reakcjami już wyraziłem swoją opinię wcześniej jednak musiałem zalogować się ponownie bo to ujęcie bardzo mocno zmobilizowało mnie do wyjazdu w Bieszczady. Nie dla samego czarnego nieba w zenicie ale dla krajobrazów. Nie zdajesz sobie sprawy, że tą jedną fotografią przypieczętowałeś moją ubiegłoroczną, wstępną decyzję ;) , SDM będzie przygrywać z bieszczadzkimi aniołami a może znajdzie się też jakiś gitarzysta w ekipie wyjazdowej.

Gratuluję wspanialej, klimatycznej fotografii. Jeśli dobrze kojarzę to chyba strzelałeś do Ro Ophiuchi z tego rejonu ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, RMK napisał:

 

Reakcjami już wyraziłem swoją opinię wcześniej jednak musiałem zalogować się ponownie bo to ujęcie bardzo mocno zmobilizowało mnie do wyjazdu w Bieszczady. Nie dla samego czarnego nieba w zenicie ale dla krajobrazów. Nie zdajesz sobie sprawy, że tą jedną fotografią przypieczętowałeś moją ubiegłoroczną, wstępną decyzję ;) , SDM będzie przygrywać z bieszczadzkimi aniołami a może znajdzie się też jakiś gitarzysta w ekipie wyjazdowej.

Gratuluję wspanialej, klimatycznej fotografii. Jeśli dobrze kojarzę to chyba strzelałeś do Ro Ophiuchi z tego rejonu ?

Dzięki!

Nie do Rho strzelałem z innej miejscówki ale oddalonej ok 5km! Ta to zupełna nowość:movingtongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.