Skocz do zawartości
  • 0

Czy warto to kupić?


bilek93

Pytanie

Witajcie. Jestem właśnie w trakcie szukania pierwszego teleskopu dla siebie. Po przeglądnięciu wielu tematów, porad i opinii doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie Synta 8 lub 6 cali (gabaryty nie mają znaczenia, mieszkam w domu z tarasem, mam też możliwość wyjazdu w bardzo ciemne miejsce do domu pod lasem na totalnym odludziu). Natomiast przeglądając olxa natknąłem się przed momentem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/teleskop-bresser-messier-CID767-IDJrHyD.html
Powiedzcie mi, czy warto? Będę miał możliwość podjechać i obejrzeć ten sprzęt w weekend, o ile ktoś go nie podkupi. Patrząc na cenę, wydaje się, że to mega okazja, jeżeli oczywiście wszystko z nim jest w porządku. Chciałbym obserwować zarówno planety, księżyc, jak i DSy w przyzwoitej jakości, nie liczę oczywiście na obrazki jak z Hubble'a, jak wielu początkujących obserwatorów :D Bardzo proszę o opinie o tym sprzęcie, czy faktycznie jest to okazja, czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego. Mój budżet to skromne 900 zł i niestety to jest maksimum, które mogę wydać, dlatego gdyby ten sprzęt okazał się perełka, byłoby idealnie. Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć. Zaczynałem od podobnego teleskopu i po niecałym roku kupiłem teleskop z 10" lustrem.

Można przez ten teleskop trochę poobserwować i da ci wiele frajdy ale twój budżet jest blisko teleskopu z 8" lustrem, więc polecam nie marnować pieniędzy.

 

Edytowane przez PQS
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sama oferta wydaje się spoko, ale patrząc na zdjęcia to ktoś chyba używał go w charakterze mikroskopu do podziwiania kurzu na podłodze :hysterical:

 

Przede wszystkim zwróciłbym uwagę czy jest komplet akcesoriów i czy nic nie jest uszkodzone, kolimacja może być pojechania (ale tego na miejscu raczej nie sprawdzisz) - taki urok źwierciadeł.

 

Ciekawi mnie co to za montaż, wygląda trochę jak EXOS-1 - tylko że jest czarny i ta tacka ma inny kształt.

Osobiście na start wybrałem refraktor - zwarta konstrukcja kosztem mniejszej apertury...

 

Najlepszy teleskop to ten którego się używa, skoro masz miejsce na takie działo i trochę zaparcia do nauki obsługi to bym brał, szczególnie ze 5 stówek to raczej dobra cena.

Jak nie to poluj na Dobka 8" - świętego Graala większości takich tematów 

Edytowane przez se6a
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też mi się rzuciło w oczy ustawienie w podłogę:D  zainteresowały mnie parametry tego sprzętu, bo z tego co zdążyłem się zorientować, Newton 130/1000 za 500zl to raczej rzadko spotykany widok, do tego montaż w zestawie. Aktualnie licytuję Syntę 6 na allegro, z dodatkowym okularem Vixen 6mm, z tym, że nie wiem czy zmieszczę się tam w zakładanym 900zł. Jak myślicie, warto w razie czego dołożyć kilka zł i mimo wszystko wybrać Syntę, czy iść w tego Bressera? Cena wydaje się naprawdę okazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tą synte to wiele osob bedzie licytować , na pewno przekroczy 900zł i sam ustawiłem snajpera wyżej :icon_biggrin:.

 

Cena bressera okazyjna bardzo. Sam kupilem tubę 130/650 i za sama tube dałem 1000zł.A tu masz wszystko, a lepsze okulary tez sobie dokupisz bo ci zostanie na to jeszcze 400zł.Przy tej swiatłosile to za te sumę spokojnie kupisz 2 dobre okulary o tego teleskopu i jeszcze filtr UHC na początek. Ja bym się szybko decydował jak to ma być z wysyłka.

Edytowane przez Flaytec1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.