Skocz do zawartości
  • 0

Fujinon 16x70, Nikon 18x70, Canon 18x50 IS


Swiss

Pytanie

cześć Szanowni,

uprzejmie poproszę o poradę: mam dwie pierwsze lornetki czyli Fuji i Nikon. Jestem z nich bardzo zadowolony. Jestem raczej obserwatorem leżakowym: w podziale przyroda 80% / niebo 20%.

Zaczynam się zastanawiac nad sprzedażą jednej z lornetek, które posiadam i dokupieniem Canona.

Please help. Każda opinia będzie dla mnie cenna, tj. którą sprzedać oraz czy warto kupić IS?

... po namysle to chyba zrobię tak: wystawiam na oeliksa Fujinona 16x70 FMT-SX-2, a zostawim sobie Nikona 18x70 IF.

Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakiekolwiek doświadczenia z Canonem 18x50 IS to bardzo poproszę o opinie.

Ja, w zamian za to podzielę się moimi amatorskimi opiniami nt. Fuji vs Nikon;-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Swiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mogę zarekomendować Fujinona 14x40 is, do obserwacji w dzień stabilizacja bije na głowę każdą inną lornetkę bez IS.

 

Jakościowo jest porównywalna z Canonem 18x50 is. Mi bardziej przypadł do gustu system stabilizacji Fujinona.

 

Dobry wybór z tym Nikonem;)

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziękuję za informację. Poczytam o tym Fuji z IS, nie wiedziałem że taki w ogóle istnieje. Możesz cokolwiek wiecej napisac o porównaniu Canon IS vs Fuji IS?
Nikon 18x70 rzeczywiście chyba trochę lepszy. Ja czuje się bardziej skupiony gdy ogladam przez Nikona: być może jest to spowodowane wiekszym powiększeniem oraz tym że muszle oczne mają "boczki". Jednak Fuji 16x70 tez ma bardzo dużo zalet. Ja kupiłem obie, gdyż chciałem je porównać w każdych warunkach tj: przyroda i nocne niebo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Swiss napisał:

Możesz cokolwiek wiecej napisac o porównaniu Canon IS vs Fuji IS?

Nie bardzo, testowałem je tylko raz. Można powiedzieć, że to moje subiektywne indywidualne odczucia. Różnice nie były duże, obie to fantastyczne lornetki.

14 godzin temu, Swiss napisał:

Ciekawe czy to jest tak, że po kupieniu lornetki ze stabilizacją staje się ona ulubiona lornetka?;-)

Dokładnie tak :)

mam jeszcze Fujinona 10x70 oraz Zeiss 12x50 B.

W 95% przypadków używam tej ze stabilizacją.

Celowo uzylem tego słowa bo w poprzednim poście strzeliłem niezłą gafę:/ Mam Nikona 14x40 stabieyes, a nie Fujinona.

Sporo ostatnio czytałem o Fujinonie i stąd moja pomyłka.

 

pozdrawiam 

Edytowane przez Marcinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.