Skocz do zawartości

Zamiennik Televue Sol Searcher - szukacza słonecznego


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązanie szukacza zaproponowane przez Televue  to bezpieczny i łatwy sposób na znalezienie Słońca. Jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ nie patrzysz przez szukacz tylko na mały ekranik. Przysłona działa jak "camera obscura" która wyświetla obraz Słońca na  ekranie. Ten ekran można oglądać z dowolnej strony.

Oryginał kosztuje ca. 180 zł, mój zamiennik 45 zł plus koszty wysyłki. Na życzenie mogę dołożyć w cenie 6 zł za komplet śruby 1/4 cala UNC 12 mm służące do przykręcenia szukacza do sprzętu Lunta. Inne mocowania - na życzenie.

SolSearcher.thumb.jpg.44b48752fdde432dfc413efee1ef10d2.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, że Wessel oferuje różne przydatne, własnej produkcji akcesoria. Na dodatek w cenie zdecydowanie atrakcyjniejszej niż standardowe produkty komercyjne. Tak trzymać! :like:

 

@wessel  przydałby się się jakiś katalog Twoich produkcji - w jednym miejscu zebrane wszystkie oferowane gadżety.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym nie powielał patentów Tele Vue a tym bardziej sprzedawał  bo można za to beknąć . Ja używam szukacza słonecznego własnego pomysłu typu  Gnom , działanie jest bardzo proste , gdy cień gnomu jest równy 0 teleskop jest ustawiony prostopadle do Słońca  w środku gnomu nawiercony jest mały otwór przez całą jego długość  i  z tyłu jest przyklejony ekran rozpraszający światło który intensywnie świeci przy prostopadłym ustawieniu teleskopu. Cały szukacz zrobiony z metalu,  ekran obsadzony na standardowej stopce GSO , długość gnomu 3/4 średnicy ekranu ,ekran ma 4cm średnicy .Działa znakomicie . :Lighten:

mms_img1098722707.jpg

Edytowane przez fornax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dobrychemik napisał:

Nie sądzę, by jakakolwiek firma miała prawa własności intelektualnej do camera obscura, a tym bardziej do krążka z dziurką. Póki Wessel nie drukuje napisu "Tele Vue" na swoim produkcie to może spać spokojnie.

Tu nie chodzi o własność intelektualną  do camery obscura tylko  o kopiowanie  cudzej własności , oryginalny kosztuje 180 zeta  u mnie 45zł .  Ostatnio tu na forum była afera ,że gość przywłaszczył sobie zdjęcia ,tylko zdjęcia .To tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Sol Searchera nie opatentowali, ale na przykład opatentowali swojego plossla :)

https://patentimages.storage.googleapis.com/c6/fe/67/31ede903b9ea25/US4482217.pdf

Więc opatentowanie „camera obscura jako szukacz słoneczny” jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolegom za zainteresowanie, ale to jest wątek giełdowy :) i obowiązują nas pewne zasady :) 

Poza wszystkim TeleVue ma matówkę a proponowany przeze mnie wyrób- ekranik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.