Skocz do zawartości

TS 76EDPH refractor APO


diver

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Robson_g napisał:

A mi się wydaje że to właśnie te małe matryce z małymi pikselami nie biorą jeńców. 

 

Przepraszam, nie to miałem na myśli. Chodziło mi o to, że na matrycy wielkości paznokcia (mimo małego piksela) jasne szkło nie powinno sprawiać problemów.

 

Jakby do tego refraktorka zapiął np. ASI 6200, to by była jazda :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak filtra myślę trochę zwiększył FWHM tych niebieskich gwiazd (współczynnik załamania bardzo szybko rośnie dla niebiesko-fioletowej części widma), ale poza bloatowaniem nie będzie wiele zmieniał kształtu na tak małej matrycy. Użyj kiedyś ograniczacza niebieskiego, jestem pewien, że zauważysz zmiany. Pole to myślę, że praktycznie do full frame jest spoko (przynajmniej tak mi się udało ustawić, a zbiegło się z 6 tub do testowania w 1 tydzień, to mogło mi się już pochrzanić w dyni).

@diver jak szukasz czegoś krótszego? 100% rakieta = ASKAR ACL 50/200, wg mnie kosmos! jedyny obiektyw poza FLT156 w jakim nie chciałem kropować ANI JEDNEGO piksela z FF.

https://astrob.in/4dk06a/C/

 

https://astrob.in/2r5om5/E/

fajnie, że mogłem pomóc, efektem testów jest 1 TS 61 z zastrzeżeniem do blue, oraz 1 Esprit80 totalnie odesłany do Delty. Drugi zastępczy Esprit był powiedzmy spoko, ale nie powalił mnie na kolana, przynajmniej był poprawny. Miałem jeszcze ts76, gt81, whitecata. Nie wiem skad taki pech. Wcześniej z 2 miesiace miałem tylko askara 50/200.

:D także co złego, to nie ja,  w dodatku "robię sęn to po godzinach jedynie" :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomchm napisał:

Przepraszam, nie to miałem na myśli. Chodziło mi o to, że na matrycy wielkości paznokcia (mimo małego piksela) jasne szkło nie powinno sprawiać problemów.

 

Jakby do tego refraktorka zapiął np. ASI 6200, to by była jazda :grin:

dlatego w testach zapinam 2400, i szybko wszystko widzę! (jeśli mam pogodę, a nie zawsze mam, albo korzystam ze sztucznych gwiazd L i R-G-B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.