Skocz do zawartości
  • 0

Problem z kamerką T7


WaldekG15

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli kamerke widzi Ci w menadzeże urządzeń bez wykrzykników i pytajników to znaczy że driver jest ok i urządzenie poprawnie jest zainstalowne, nie musisz mieć podłączać montażu

aby to działało. Wystarczy sam Sharpcap - weź go zainstaluj i zobacz czy on Ci widzi kamerę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, komprez napisał:

W PHD widać przy wyborze kamery ZWO ASI Camera ?

Jest widoczna taka kamera, mam ją wybrać? 

Myślałem że ma być widoczma zwo asi 120 mc tak jak w menadżerze urządzeń. 

Po wejściu w zainstalowaną aplikację zwo wyślietla się tylko podfolder odinstaluj i drugi przenoszący na stronę internetową, czy tak powinno być?

Edytowane przez WaldekG15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałem podłączyć kamerkę do teleskopu przeznaczonego do guidingu lecz w phd2 widziałem tylko biały obraz, żadnych gwiazd. 

Może należy gdzieś zmienić ustawienia dotyczące kamerki albo zamontować którąś z końcówek ? 

Podłączyłem kamerkę bez końcówek tak jak widać ją na zdjęciu

IMG_20210603_091349.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też tak mam. Mleko na ekranie, albo ciemność jak zakryje ręką obiektyw. 

Okazało się, że kamera jest strasznie czuła na światło. Ksiezyc to za dużo dla niej. 

W moim przypadku najpierw złapałem obraz odległej wierzy GSM o zmierzchu kiedy było już dość ciemno. Dopiero w tych warunkach coś widziałem.

Następnie poszukałem jakiejś jaśniejszej gwiazdki i musiałem wyostrzyć na niej ponownie. Jak już złapałem jej obraz i odrobinę wydłużyłem czas naświetlania do 100ms to w obrazie pojawiło się sporo gwiazd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, WaldekG15 napisał:

Z tym małym obiektywem wszystko widć ale jak jest wykręcony pojawia się problem

Ten mały obiektyw pozwala kamerce działać samodzielnie. Do pracy w lunetce prowadzącej trzeba ten obiektyw zdemontować, a w kamerce powinna być zamontowana jedynie szybka zabezpieczająca. 

 

image.png.7c070257f11b23230b5692196e1d23f8.png

 

Po ustawieniu ostrości dosuwam pierścień blokady do czoła lunetki, żeby "zapamiętać" pozycję, w której było ostro.

 

W ciągu dnia można spróbować ustawić ostrość na jakimś dalekim obiekcie. Wtedy w nocy delikatne regulacje ostrości powinny pozwolić złapać ostre gwiazdki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.