Skocz do zawartości

Poradnik obserwatora zakryć brzegowych gw/Ks


burza

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do maila "zakrycie 46 Vir" zamieściłem małą ankietę na temat potrzeby ukazania się "Poradnika obserwatora brzegowych zakryć gwiazd przez Ksieżyc".

 

Członkowie SOPiZ, którzy wiedzą o tym projekcie są wobec niego przychylni. Teraz czekam na Waszą opinię w tym temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękim za głosowanie Paweł :D

 

Ja się jeszcze ciągle zastanawiam w jakiej formie może to być wydane.Materiału który trzeba uaktualnić w tym temacie (jak i w tematachpokrewnych- czyli wspólrzędne, sprzęt, techniki, przygotowania, efemerydy, etc, etc) jest bowiem tak dużo, że zebrała sie tego ilość pasująca właśnie na monografię.

 

Ja miałem taka koncepcję -jako oddzialena pozycja (grubsza broszurka) dla ludzi, którzy chcą zacząć te obserwacje od początku (na przykładzie kolegów z mojego Oddziału), co wymaga zebrania w jednym miejscu szeregu informacji, wzkazówek i porad. To ma mieć forme przewodnika krok po kroku, popularyzacyjnego instruktarza, takie "know how" o brzegówkach.

 

Poza tym oczywiście jeśli będzie możliwość to (wersji bardzo okrojonej, tylko najważniejsze info, bo "wtajemniczeni" i tak wiedza jak to wykonać) jako uaktualniony rodział w "Poradniku.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.